30 Ocak 2016, Cumartesi 08:08:24

Sesten 24 kat hızlı uçak tasarlandı

Kanadalı mucit Charles Bombardier, sesten 24 kat daha hızlı giden bir uçak tasarladı.
  • En onemli sorunlardan birini atlamislar bu nasil bir tasarim!? O zaman benim tasarim daha iyi. Sesten 100 kat hizli. Hatta yol bossa 150 kata kadar yolu var. Tek sorunum ucagin fazla isinmasi ve bu itis gucunu saglayacak motorun eksikligi.Bir de inis yapamiyor. Bir de yolcular icin oksijen sorunu var. Bunlari cozsunlar istanbul new york 2 dk :)))
  • medyanın gazını almak için ortaya atılmış bir iddia. gerçekleşmesi imkansız.
  • Newyork git gel japonya git gel, ama slot felan o eski hesaba gelir.
  • Uçak şayet buysa, bu kanat ve gövde tasarımı ile değil 20 mach hıza çıkmak, ses üstüne zor çıkar. Uçağın mach 5 ve üstü hızlara çıkabilmesi için klasik kanat-gövde şeklinde değil yekpare uçan kanat şeklinde bir gövdeve sivri bir buruna sahip olması, ayrıca yüzey kaplamasının da ısıya dayanımı en yüksek maddeden yapılması gerek.

Kanadalı mucit Charles Bombardier, sesten 24 kat daha hızlı giden bir uçak tasarladı. Antipode adı verilen uçağın 10 koltuklu olması ve saatte yaklaşık 20 bin kilometre kat etmesi planlıyor.

Bu tasarım hayata geçirebilirse, ABD’nin New York kentinden İstanbul’a şu anda 11 saatte yapılan uçuşlar 24 dakikaya düşebilir.

Ancak bu kadar hızlı giden uçağın oluşacak ısıya dayanıp dayanamacağı konusunda şüpheler var. NASA ile birlikte çalışan uçak mühendisi Joseph Hazeltine, bu soruna çözüm olarak uçağın burnuna yerleştirilecek bir bölümle uçağın havayı emmesini önerdi. Hazeltine, bu sayede uçağın soğuyacağını anlattı.

Sesten 24 kat hızlı uçak tasarlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

100 kat hizli ~ 2 yıl önce
En onemli sorunlardan birini atlamislar bu nasil bir tasarim!? O zaman benim tasarim daha iyi. Sesten 100 kat hizli. Hatta yol bossa 150 kata kadar yolu var. Tek sorunum ucagin fazla isinmasi ve bu itis gucunu saglayacak motorun eksikligi.Bir de inis yapamiyor. Bir de yolcular icin oksijen sorunu var. Bunlari cozsunlar istanbul new york 2 dk :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rezalet ~ 2 yıl önce
medyanın gazını almak için ortaya atılmış bir iddia. gerçekleşmesi imkansız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
4 bacak ~ 2 yıl önce
Newyork git gel japonya git gel, ama slot felan o eski hesaba gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tasarım ~ 2 yıl önce
Uçak şayet buysa, bu kanat ve gövde tasarımı ile değil 20 mach hıza çıkmak, ses üstüne zor çıkar. Uçağın mach 5 ve üstü hızlara çıkabilmesi için klasik kanat-gövde şeklinde değil yekpare uçan kanat şeklinde bir gövdeve sivri bir buruna sahip olması, ayrıca yüzey kaplamasının da ısıya dayanımı en yüksek maddeden yapılması gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gurbetci ~ 2 yıl önce
Maasallah size bak bizde herkes ucak muhendisi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000