12 Mayıs 2015, Salı 12:01:43

SERDAR HÜSEYİN YILDIRIM'DAN HAVALİMANI AÇIKLAMASI

DHMİ Genel Müdürü Yıldırım, 5 yeni havalimanı planlandığını belirterek, "Hizmete girmesiyle her 100 kilometrede bir havalimanı hedefine ulaşılacak" dedi.
  • BAKAN NİGDE AKASARAY HAVAALANI YAPILCAK DİYOR DHMİ GENEL MÜDÜRÜ SAYIN YILDIRIM NİGDED DEN BAHSETMİYOR NİGDE YİNE RAFA KALKTIIII
  • Vay vay vay. Türkiyemin haline bak. Orgi de dahil bir sürü siyasi havalimanı. Uçak yok. Yolcu yok. Bu neyin kafasıdır.
  • Anadolu'nun gobeginde yillarca kaderine terk edilen Kirsehir'e bir Havalimani yapmak neden hic akliniza gelmiyor DHM? Bu ile karsi bir gareziniz mi var merak ediyorum?
  • Genel Müdür sanırım bilmediği için açıklamamış, bu zaten ulaştırma bakanlığının Binali Bey zamanında açıkladığı havacılık adına 2023 hedeflerinden biri. yeni birşey değil yani. zaten planlanan yatırımlarla 2023 olmadan havacılık adına bir çok hedef gerçekleştirilmiş olacak.

DHMİ Genel Müdürü Yıldırım, 5 yeni havalimanı planlandığını belirterek, "Hizmete girmesiyle her 100 kilometrede bir havalimanı hedefine ulaşılacak" dedi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, yaptığı açıklamada, Türkiye'de mevcut havalimanı sayısının 53 olduğunu, Ordu-Giresun ve Hakkari Yüksekova havalimanlarının hizmete girmesiyle bu sayının 55'e yükseleceğini bildirdi.

Halkın havayolunu sevdiğine dikkati çeken Yıldırım, ülkenin her bölgesinden havalimanı talebi geldiğini kaydetti. Mevcut havalimanları yönetiminden ise geliştirme yönünde talep aldıklarını ifade eden Yıldırım, "Elimizden geldiği kadar bunlara cevap vermeye çalışıyoruz. Çünkü bütün havalimanları para kazanmıyor. Biz onu öncelemiyoruz, önceliğimiz vatandaşımızın konforlu, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşım imkanına kavuşması" diye konuştu.

Genel Müdür Yıldırım, yeni havalimanı projelerinin bulunduğunu; Antalya'nın batısı Demre, Kaş ve Finike bölgesine havalimanı yapımı için çalışmaların başladığını söyledi.

Rize-Artvin arasına yapılması planlananın, Türkiye'nin deniz üzerine yapılacak ikinci havalimanı olacağını belirten Yıldırım, "Karaman, Yozgat ve Edirne'ye de havalimanı yapılması düşünülüyor. Böylece Türkiye'de havalimanı sayısı 60'a çıkacak" ifadelerini kullandı.

Bu havalimanlarının hizmete girmesiyle "her 100 kilometrede bir havalimanı" hedefine ulaşacaklarını anlatan Yıldırım, birçok ülkede bunun bir örneğinin bulunmadığına işaret etti.

SERDAR HÜSEYİN YILDIRIM'DAN HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

TYANALI ~ 3 yıl önce
BAKAN NİGDE AKASARAY HAVAALANI YAPILCAK DİYOR DHMİ GENEL MÜDÜRÜ SAYIN YILDIRIM NİGDED DEN BAHSETMİYOR NİGDE YİNE RAFA KALKTIIII

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Vay vay vay. Türkiyemin haline bak. Orgi de dahil bir sürü siyasi havalimanı. Uçak yok. Yolcu yok. Bu neyin kafasıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Anadolu'nun gobeginde yillarca kaderine terk edilen Kirsehir'e bir Havalimani yapmak neden hic akliniza gelmiyor DHM? Bu ile karsi bir gareziniz mi var merak ediyorum?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
genel müdür ~ 3 yıl önce
Genel Müdür sanırım bilmediği için açıklamamış, bu zaten ulaştırma bakanlığının Binali Bey zamanında açıkladığı havacılık adına 2023 hedeflerinden biri. yeni birşey değil yani. zaten planlanan yatırımlarla 2023 olmadan havacılık adına bir çok hedef gerçekleştirilmiş olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000