25 Ağustos 2009, Salı 12:06:12

"Sen vatansızsın" dediler, geldiği yere geri gönderdiler!

Almanya’nın Münih kentinde dünyaya gelen 11 yaşındaki Erkut Atlıoğlu, kendisine daha önce Alman vatandaşı muamelesi yapan, ancak daha sonra hatasını anlayıp "vatansız pasaportu" veren Alman makamlarının kurbanı oldu.
  • Madem Kabul edilemez yolcular öncelikle geldikleri noktaya - buna imkan yoksa en yakin noktaya gönderirirlerde NICIN Frankfurt. Münihe yakin "noktalar"::: Nürnberg 200 km. Stuttgart 220 km v.s. Münih Frankfurt arasi 410 km. Bence cocugun geri gönderilmesinde hic mi hic bir yanlislik YOK!!!! Uygulanan islemde VAR!!!!
  • Çocuğun geri gönderilmesi ile ilgili; uygulamada yanlışlık olduğunu düşünenler Pasaport Kanununu ve Yabancılar Kanununu okuyabilir ayrıca Polis Makamlardan detaylı bilgi alabilirler. Nede Frankfurt sorusuna gelince; Uluslarası bir antlaşma olan Chicago sözleşmesine göre kabul edilemez yolcular öncelikle geldikleri noktaya, eğer buna imkan yoksa geldikleri ülke içerisinde en yakın noktaya gönderilirler.
  • umarım olay en kısa zamanda cözümlenir ... bu arada yorumları okudumda,,konu dışına cıkmaya calışanlar var gereksiz bence..Türk her yerde Türk'tür yeterki benliğini yitirmesin.. Ne mutlu Türküm diyene !!!
  • ne diyeyim.... topu atsalar ne ala.... bizi atiyorlar bizi..... almanlar oglum icin TÜRK diyor!!! türkler oglum icin ALMAN diyor!!! Benim su son 5 günde cektigimi bir allah biliyor bir de ben.... Bu olaylar olduktan sonra ben hemen ortanci oglum ile TRden yola ciktim. Gümrükteki memur bana Babamin adini sordu... Memurlarimiz her turiste veyahut yabanciya böyle sual soruyormu acaba???? herneyse - problem degil.... ama inaninki YIKILMAYACAGIM.... allah yürü kulum dedikce yürüyecegim!!!!! Hepinize tesekkürler....

Hürriyet Avrupa'da yer alan habere göre; Okula başladığında, Erkut’un Alman vatandaşı olarak gösterilmesinde yanlışlık yaptığını fark eden Münih Şehir İdaresi, anne Serpil Şahin’in doğum yaptığında Türk vatandaşı olduğunu, o nedenle oğlunun da Türk vatandaşı olarak işlem göreceğini bildirip Erkut'a "vatansız pasaportu" verdi. Bu pasaportla Türkiye’deki dedelerini görmeye giden Erkut Atlıoğlu, Atatürk Havalimanı'ndan içeri alınmadı. Havalimanı polisi "vatansız pasaportu" için yurtdışındaki Türk Başkonsolosluğu'ndan vize almak gerektiğini söylerek, Münih’ten gelen çocuğu uçakla Frankfurt Havaalanı'na gönderdi. Frankfurt Havaalanı polisi, daha önce arabayla giden annesi kendisini Türkiye’de beklemekte olan 11 yaşındaki Erkut Atlıoğlu’nu koruma altına aldı ve baba gelip çocuğu alıncaya kadar havaalanında tuttu.

Anne Serpil Şahin ise, oğluna vatansız pasaportu veren Alman yetkilinin bununla Türkiye'ye girebileceğini belirterek, "Ama çocuğumu içeri almadılar, suçlu gibi uçakla geri gönderdiler. Tatilimiz zehir oldu” diye sitemde bulundu.

"Sen vatansızsın" dediler, geldiği yere geri gönderdiler!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 9 yıl önce
Madem Kabul edilemez yolcular öncelikle geldikleri noktaya - buna imkan yoksa en yakin noktaya gönderirirlerde NICIN Frankfurt. Münihe yakin "noktalar"::: Nürnberg 200 km. Stuttgart 220 km v.s. Münih Frankfurt arasi 410 km. Bence cocugun geri gönderilmesinde hic mi hic bir yanlislik YOK!!!! Uygulanan islemde VAR!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Çocuğun geri gönderilmesi ile ilgili; uygulamada yanlışlık olduğunu düşünenler Pasaport Kanununu ve Yabancılar Kanununu okuyabilir ayrıca Polis Makamlardan detaylı bilgi alabilirler. Nede Frankfurt sorusuna gelince; Uluslarası bir antlaşma olan Chicago sözleşmesine göre kabul edilemez yolcular öncelikle geldikleri noktaya, eğer buna imkan yoksa geldikleri ülke içerisinde en yakın noktaya gönderilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
umarım olay en kısa zamanda cözümlenir ... bu arada yorumları okudumda,,konu dışına cıkmaya calışanlar var gereksiz bence..Türk her yerde Türk'tür yeterki benliğini yitirmesin.. Ne mutlu Türküm diyene !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ne diyeyim.... topu atsalar ne ala.... bizi atiyorlar bizi..... almanlar oglum icin TÜRK diyor!!! türkler oglum icin ALMAN diyor!!! Benim su son 5 günde cektigimi bir allah biliyor bir de ben.... Bu olaylar olduktan sonra ben hemen ortanci oglum ile TRden yola ciktim. Gümrükteki memur bana Babamin adini sordu... Memurlarimiz her turiste veyahut yabanciya böyle sual soruyormu acaba???? herneyse - problem degil.... ama inaninki YIKILMAYACAGIM.... allah yürü kulum dedikce yürüyecegim!!!!! Hepinize tesekkürler....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000