07 Ekim 2015, Çarşamba 08:15:46

Selanik-İzmir seferleri başladı

Selanik ile İzmir arasında uçak seferleri başladı.
  • sarhos gulay degil mi
  • saçma sapan yorumlar yapmayın 747 yunan kullanamaz 35 dakikalık uçuş için 747 mi kullanılır.
  • Izair uçar izmirden
  • izmir moskova direk olsada rahatlasak

Yunan Ellinair havayolu şirketince, Selanik'ten İzmir'e haftanın iki günü gerçekleştirilecek direkt uçuş nedeniyle Adnan Menderes Havalimanı'nda tören düzenlendi.

Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Selanik ile İzmir'i Ege Denizi'nde partner gördüklerini, karşılıklı sinerji oluşturarak iki kentin de kalkınmasına katkıda bulunacak direkt uçuş seferlerinden dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Uçağın karşılıklı doldurulması halinde seferlerin artacağını, Selanik ile İzmir arasında deniz ulaşımının yolunun da açılacağını dile getiren Kocaoğlu, emeği geçenlere teşekkür etti.

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir ile Selanik'in birbirine benzeyen kardeş şehirler olduğunu, kentten Selanik'e uçak ile gidebilmek için İstanbul'a oradan Atina'ya oradan da Selanik'e uçuş gerçekleştirmenin gerektiğini söyledi. Artık iki kentin direkt uçuşla birbirine bağlandığını dile getiren Demirtaş, kentler arasında deniz ulaşımının da sağlanması gerektiğine işaret etti.

Demirtaş, "Üzerimize düşen görevi yapacağız. Bu seferleri dolduracağız, uçak sayılarını artıracağız" ifadesini kullandı.

-"İzmir-Selanik iki kız kardeş"

Selanik Belediye Başkanı Yannis Butaris, iki kent arasındaki direkt uçuşlardan dolayı çok duygulandığını, artık gemiyle ulaşım için çabalayacaklarını dile getirdi. Selanik ile İzmir'in iki kız kardeş olduğunu ifade eden Butaris, "Anneleri ise İstanbul. Bu iki kız kardeş buluşmalı ve görüşmeli" dedi.

Ellinair Başkanı Giannis Mouzenidis ise havayolu şirketlerinin her geçen gün ulaşım ağını genişlettiğini, Polonya ve Türkiye'de büyüme planlarının bulunduğunu belirtti.

Selanik ile İzmir'in Ege Denizi'nin önemli tarihi kentleri olduğuna dikkati çeken Mouzenidis, "Ellinair, mesafeleri sıfırlayan, iki şehri birbirine yaklaştıran bir köprü rolünü oynayacaktır" diye konuştu.

Yunanistan'ın İzmir Başkonsolosu Theodore Tsakiris de seferlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri pasta kesti.

Selanik-İzmir seferleri başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

g ~ 3 yıl önce
sarhos gulay degil mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fenermoda ~ 3 yıl önce
saçma sapan yorumlar yapmayın 747 yunan kullanamaz 35 dakikalık uçuş için 747 mi kullanılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel ~ 3 yıl önce
Izair uçar izmirden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
izmir ~ 3 yıl önce
izmir moskova direk olsada rahatlasak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000