21 Kasım 2017, Salı 14:48:13

Sektörün en gözde iş alanı: Kabin Memurluğu

Havacılık sektörünün en gözde iş alanlarından biri olan kabin memurluğuna ilgi her geçen gün artıyor.
  • Artik bireysellik on plana cikmistir, insanlar ozgurlugune daha cok onem veriyor. Birilerine bagli kalinmak istenmiyor. Bosanmalar artti. Size ulasmalarini istemiyorsunuz. Hayati dolu dolu ozgurce kimseye hesap vermeden yasamak istiyorsunuz. O zaman yasasin kabin memurlugu.
  • varlığı bir dert yokluğu yara demiş eskiler. işte hep bu gözde iş ilanı olma sebebi hep paradan.
  • Sektörün en Gözde mesleğinin TÜRKİye’de kanunu yok yasası Yok
  • Havacılığın en zor işini yer hizmetleri ve kabin kısmı yapıyor . Allah yardımcıları olsun .

Türkiye'de gelişen havacılık sektörü ve büyüyen pazar nedeniyle personel ihtiyacı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

AtlasGlobal ve SunExpress'in kabin memuru ilanlarının ardından gelen başvurular değerlendirildiğinde havacılık sektörünün ne kadar ilgi gördüğü de anlaşılıyor.

SunExpress'in ilanına kısa sürede 20 bin civarıda başvuru gelirken, AtlasGlobal'in henüz 1 günlük ilanına 2 bin civarında başvuru yapıldığı öğrenildi.

Türk Hava Yolları'nın da geçtiğimiz dönemlere açtığı kabin memuru ilanına 20 binin üzerinde başvuru yapılmıştı. Şirket, binlerce aday arasından belirlenen kriterlere uyan kişileri bünyesine katmıştı.

KABİN MEMURLUĞU HAKKINDA

Yolcu taşımacılığı yapan hava araçlarında gerekli emniyet ve güvenlik önlemlerinin uygulanmasından ve yolcu konforundan sorumlu görevliler “kabin memuru” ya da “kabin görevlisi” olarak tanımlanmaktadır.

Uçuşun emniyetli, güvenli ve konforlu bir şekilde gerçekleşmesi için hava aracının kabin bölümünde görev alan Kabin Memurları; Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilgili mevzuatlarda belirtilen gereklilikleri sağlayarak eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve bunun sonucunda “Kabin Memuru Sertifikası” almaya hak kazanmış kişilerdir.

Kabin Memurlarının uçak içerisinde, belirgin görev ve sorumlulukları vardır. Bunlardan en önemlisi fakat en az gözle görülebilir olanı yolcuların emniyetini sağlamaktır. Bu ana sorumluluk kabin memurlarının sürekli ve özel bir eğitim almalarını gerekli kılmıştır. Bu eğitim teorik bilgilerin yanı sıra kişinin kendi özgüvenin geliştirmesini ve kendi görevini yerine getirirken bu özgüven duygusu ile ihtiyaç duyduğu otoriteyi sağlanmasını da içermektedir. İkinci ve en çok göz önünde bulunan görevi ise, yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak ve adına çalıştıkları havayolu şirketi için güzel bir etki bırakabilmektir. 

©AirportHaber.com

Sektörün en gözde iş alanı: Kabin Memurluğu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

Ali ~ 8 ay önce
Artik bireysellik on plana cikmistir, insanlar ozgurlugune daha cok onem veriyor. Birilerine bagli kalinmak istenmiyor. Bosanmalar artti. Size ulasmalarini istemiyorsunuz. Hayati dolu dolu ozgurce kimseye hesap vermeden yasamak istiyorsunuz. O zaman yasasin kabin memurlugu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
para para para ~ 8 ay önce
varlığı bir dert yokluğu yara demiş eskiler. işte hep bu gözde iş ilanı olma sebebi hep paradan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne Acı ki ~ 8 ay önce
Sektörün en Gözde mesleğinin TÜRKİye’de kanunu yok yasası Yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Medeni ~ 8 ay önce
Havacılığın en zor işini yer hizmetleri ve kabin kısmı yapıyor . Allah yardımcıları olsun .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FOREVER ~ 8 ay önce
Emin misin ? en zor işi Kattenbeck ve information yapıyor

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000