16 Nisan 2014, Çarşamba 09:21:54

ŞEHİT PİLOTUN NAAŞI EGE'DE ARANIYOR

Yunan uçaklarıyla it dalaşı yapan Türk F-16’sı düşen uçakta şehit olan Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan'ın naaşı Ege Denizi’nde robotlarla aranıyor.
  • Füzeyi firlatan uçak Tanagra üssünden 331 Filoya ait bir Mirage 2000 CG uçagidir.
  • Bugün Türk yolcu uçaklarında Yunan hava kuvvetlerinden emekli ve Yunanistandan gelmiş bir çok pilot görev almaktadır. Arzu ederseniz araştırabilirsiniz. Ülkemizde bir çok pilot iş bulamazken biz uçaklarımızı vuranları kendi uçağımızda uçuruyoruz. Ben şahsen Türk pilotlarla uçmayı tercih ederim. Emniyetli uçuşlar.
  • Düşüren Yunanlı pilotun sağ koltuğunda uçtuğu THY uçağının adını rahmetlinin adını yazarsın al sana EGEDE BARIŞ... (!)
  • 96'da pisirik bir hukumet vardi tepki mepki vermediler, neyse ki simdi bize vurani biz de vuruyoruz, ornek Suriye, yaklasabiliyorlar mi artik sinira bakin

8 Ekim 1996’da Sakız Adası güneyinde Yunan uçaklarıyla it dalaşı yapan Türk F-16’sı düşmüş, Pilot Yarbay Osman Çilekli kurtulurken, Pilot Yüzbaşı Nail Erdoğan uçakla birlikte denize gömülmüştü. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, uçağın enkazını ve pilot Erdoğan’ın naaşını arama faaliyetlerine başladı. Üç gemiden sonar ve PAP sistemli uzaktan kablo bağlantılı robotların denize indirilerek, kamera görüntüsü alma ve tarama faaliyetlerine başlandığı öğrenildi. 400 metre derinlikteki Erdoğan’ın naaşının çıkarılmasında, robotların yanı sıra “asansör” denilen bir alet ve dalgıçların kullanılması planlanıyor.

Yunanistan’dan yardım sözü

Yunanistan Dışişleri Sözcüsü Konstandinos Kutras da gazetecilerin sorusu üzerine, Türkiye’nin Sakız’ın güneyinde uluslararası sularda yapılan araştırmalar hakkında Yunanistan’ı bilgilendirdiğini belirterek, “İhtiyaç halinde Yunanistan da arama ve kurtarma çalışmalarına katkıda bulunmaya hazır” dedi.

ÜÇ GEMİ ARIYOR

Arama çalışmalarına TCG Amasra ve TCG Akçakoca mayın gemileriyle TCG Martı hücumbotu katılıyor.

Kızı ‘Ne olur bulun’ dedi, Başbakan talimat verdi

Yıllar sonra bir Yunan dergisi, Yunan Mirage savaş uçağının füzeyle Türk savaş uçağını vurarak düşürdüğünü yazmıştı. Gelişme üzerine şehit pilotun ailesi Yunan Hükümeti’ne karşı AİHM’e dava açmış ancak AİHM ailenin tazminat talebini reddetmişti. Suriye’nin düşürdüğü F-16 pilotlarının naaşlarının çıkarılmasının üzerine şehit Pilot’un kızı 24 yaşındaki Evrim Erdoğan da isyan etmiş, devlet büyüklerine ‘Ne olur babamı bulun’ demişti. Başbakan Erdoğan da geçen yıl naaşın çıkartılması için talimat vermişti. (Vatan)

ŞEHİT PİLOTUN NAAŞI EGE'DE ARANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

331 MIRA ~ 4 yıl önce
Füzeyi firlatan uçak Tanagra üssünden 331 Filoya ait bir Mirage 2000 CG uçagidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 4 yıl önce
Bugün Türk yolcu uçaklarında Yunan hava kuvvetlerinden emekli ve Yunanistandan gelmiş bir çok pilot görev almaktadır. Arzu ederseniz araştırabilirsiniz. Ülkemizde bir çok pilot iş bulamazken biz uçaklarımızı vuranları kendi uçağımızda uçuruyoruz. Ben şahsen Türk pilotlarla uçmayı tercih ederim. Emniyetli uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 4 yıl önce
Birde o yunan pilotların geçmişte ege denizinde neler yaptıklarına dair en ufak bir fikrimiz yok.
... ~ 4 yıl önce
Düşüren Yunanlı pilotun sağ koltuğunda uçtuğu THY uçağının adını rahmetlinin adını yazarsın al sana EGEDE BARIŞ... (!)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir THY yolcusu ~ 4 yıl önce
96'da pisirik bir hukumet vardi tepki mepki vermediler, neyse ki simdi bize vurani biz de vuruyoruz, ornek Suriye, yaklasabiliyorlar mi artik sinira bakin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 4 yıl önce
başımıza çuvalı geçirene bizde geçirebilsek keşke,ancak kendi askerimizi nasıl öldürtürüz,onun hesabını yapıyoruz. Sinira bakacağımıza ,aynaya bakalim önce.
Volvo ~ 4 yıl önce
Güzel tesbit. Hakkaten 90'larda Türkiye kim-kime düm-teka durumundaydı. İyi atlatmışız o yılları.
rugyu ~ 4 yıl önce
yalnız durum birebir aynı değil.kendini bilmez bi katilin yaptığı yüzünden müttefikimizle (ne biçim müttefikse) savaşa mı girmeliydik? bide zaten 2 ülke arasında tartışmalı karasuları üzerinde cereyan eden bir hadise. suriye konusundaysa sen, "gözünün yaşına bakmama ona göre" demene rağmen adam senin hava sahana giriyor, indiriyorsun. mesele bu

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000