13 Ekim 2014, Pazartesi 09:22:45

ŞEHİT OLAN ASKERLERİN NAAŞLARI ÇIKARILDI

Kocaeli'de Cengiz Topel Havaalanı'ndan kalktıktan kısa süre sonra düşen ve 4 askerin şehit olduğu kazada, uzun süren çalışmalar sonucu şehitlerin naaşı çıkartıldı.
  • Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanini cennet eylesin ŞEHİTLERİMİZİN!
  • Canım dostum ÇAĞRI CEYHAN ı, çocukluk arkadaşımı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim.Allah ona ve diğer şehitlerimize rahmet eylesin hepimizin başı saolsun .
  • Ne de guzel ismi varmis yigidimin; Deniz pilot Deniz Akdeniz... Allah rahmet eglesin.
  • Ailelerine allah sabır versin. Ben TÜRKÜM. Ben böyle bir zafiyeti kabul edemiyorum. Askeri helikopterin planlı bir uçuş için 5 dakikada meydandan çıkıp buluta girip dağa çarpmasını hazmedemiyorum. Birinin sorumluluk alıp istifa etmesini bekliyorum. Sorumlu komutan her kim ise şehitlerin ailelerinden özür dileyip istifa etmelidir ve o şerefli üniformayı artık dolaba asmalıdır. TÜRK milleti böyle bir zafiyeti kabul etmez-edemez!

Cengiz Topel Havaalanı'ndan kalkarak Konya'ya eğitim için giden Deniz Kuvvetleri'ne ait S-70B Sikorsky tipi helikopter ile dün saat 12.25 sıralarında telsiz irtibatı kesilmiş, uzun süren çalışmalar sonucu helikopterin Kartepe ilçesi Karaardıç mevkiinde düştüğü belirlenmişti.

Kaza sonucu Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz, Rad. Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mehmet Karakaşoğlu, Deniz Pilot Üsteğmen Çağrı Ceyhan ve DSA Astsubay Üstçavuş Ömer Burak Öğüt şehit oldu. Şehit askerlerin naaşı, yaklaşık 6 saatlik çalışma sonucu enkaz bölgesinden alınarak Gölcük Askeri Hastanesi morguna kaldırıldı. Ekiplerin enkaz bölgesindeki çalışmaların devam ettiği bildirildi.

4 PARÇAYA BÖLÜNDÜ


Helikopter kazası sonrası bölgeye ulaşan arama kurtarma ekipleri, olay yerine ulaşıldığında  4 askerin şehit olduklarının tespit edildiğini bildirdi.  

Kazanın helikopterin bulut içine girerek görüşünü kaybetmesi ve hızlı bir şekilde dağa çarpması sonucu gerçekleştiğini ifade edilirken, helikopterin 4 parçaya bölündüğü ve kokpit bölümünün tamamen dağıldığı kaydedildi.

ŞEHİT OLAN ASKERLERİN NAAŞLARI ÇIKARILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanini cennet eylesin ŞEHİTLERİMİZİN!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cabincrew ~ 4 yıl önce
Canım dostum ÇAĞRI CEYHAN ı, çocukluk arkadaşımı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim.Allah ona ve diğer şehitlerimize rahmet eylesin hepimizin başı saolsun .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ne de guzel ismi varmis yigidimin; Deniz pilot Deniz Akdeniz... Allah rahmet eglesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ACI ~ 4 yıl önce
Ailelerine allah sabır versin. Ben TÜRKÜM. Ben böyle bir zafiyeti kabul edemiyorum. Askeri helikopterin planlı bir uçuş için 5 dakikada meydandan çıkıp buluta girip dağa çarpmasını hazmedemiyorum. Birinin sorumluluk alıp istifa etmesini bekliyorum. Sorumlu komutan her kim ise şehitlerin ailelerinden özür dileyip istifa etmelidir ve o şerefli üniformayı artık dolaba asmalıdır. TÜRK milleti böyle bir zafiyeti kabul etmez-edemez!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000