07 Eylül 2012, Cuma 08:09:49

SEFERLERİN YARISINDAN FAZLASI İPTAL EDİLDİ!

Alman hava yolu şirketi Lufthansa’da çalışan kabin personelinin bugün ülke çapında birçok havaalanında düzenlenecek 24 saatlik grev nedeniyle yaklaşık 1000 sefer iptal edildi.
  • çok haklısınız. üçüncü dünya çalışanlarının uygar dünyadaki çalışan haklarına kavuşması yerine avrupadaki çalışan haklarını onların elinden almak lazım. rekabet çok çetin çünkü. hatta bütün havayolları çinlileri çalıştırmalı. eee ucuz bilet isteyen yolcu da çince öğrensin derdini anlatacak kadar. napalım yani koca koca şirketler batsın mı? rekabet bu neticede. bak körfezdeki arkadaşlarınız ne güzel yapıyolarmış. hemen kapıdışarı. türkiyede de grev mrev yapan densizler var. onları da sibiryaya süreriz. neticede türkiye şaha kalkacak. hakmış grevmiş böyle fuzuli şeylerle uğraşamayız. sibiryada yapsınlar grevlerini.
  • siz içine pislenmiş kaplarda yemek yemeye razısınız biliyoruz. biz değiliz. çalışanlar işverenlerin ekmek verdiği insanlar değildir. işverenler çalışanların emeğiyle para kazanan insanlardır. kimse yemek yediğimiz kabın sahibi değil. kap bizim kabımız. içine de pisletmeyiz. siz içine pislenmiş kaptan yemek yemeye devam edin. diğer taraftan da thy'de kimse kimseyi satmış değil. savaşa girdik kayıplarımız oldu. bu muharebeyi kaybettik. ama savaş daha bitmedi. sizin gibiler kurtuluş savaşı sırasında da her kaybedilen muharebeden sonra, o uğurda ölenlere, istanbul gazetelerindne çarşaf çarşaf "enayiler, hainler, şehit değil niyazi" naraları atıyordu. neyse ki savaş tek muharebeyle kazanılmıyor da kaybedilmiyor da. gidenlerin kıymetini çok iyi biliyoruz. siz de kabın kaymağının altındaki pislik ağzınıza gelince anlarsınız kim kimin kabına pislemiş. ama biz üsküdarı geçmiş olacağız siz de elinizdeki kabın dibindeki pisliği sıyırıyor olacaksınız parmağınızla.
  • Bu tür işçi grevleri için ağır yorumlarda bulunanların ve yolcu mağduriyetinden gem vurup da bundan ziyade içten içe patron mağduriyetini savunanların %100 faşist mentalitesine sahip olduğunu düşünüyorum.
  • Grev yasaklanamaz insan hakkıdır dedik işten attılar.Bir de grev yapsaydık sonu ne olurdu acaba.Buna benzer ne zaman bir haber yapılsa mutlaka bir tane "yedikleri kab' a"diye başlayan dalkavuk çıkıyo.Sen personelin verdiği zararı görüyosun da bütün bunlara yöneticilerin sebep olduğunu görmüyomusun? kimin hoparlörüsün sen söyle, kime hizmet ediyosun.Ayrıca yediği kaba a pislemek,hak ararken şirkete zarar verene değil; şirketin daha doğrusu vatandaşın parasını orda burda batırıp üstüne üstlük pişkin pişkin bunu örtbas edenlere söylenebilecek bir deyimdir.

Lufthansa’nın internet sayfasında yapılan açıklamada, dün yaklaşık 50 seferin iptal edildiği, bugün de toplam 1800 seferden 1000’e yakınının yapılamayacağı belirtildi. Grevin etkisinin Cumartesi günü de süreceği ve o gün için şimdiden 13 seferin iptal edildiği kaydedildi.

Açıklamada, bu kararların, grevden sonra seferlerin hızlı bir şekilde normale dönebilmesi için alındığı bildirildi. Yüzde 5 oranında ücret artışı talep eden kabin personelinin daha önce Frankfurt ve Berlin-Tegel havaalanlarında düzenlediği grevler nedeniyle 500’den fazla yolcu uçağı sefere çıkamamıştı.

Lufthansa yönetimi, kabin personeli için en fazla yüzde 3,5 oranında ücret artışı teklif ediyor.

İPTAL EDİLEN SEFERLERİN TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

SEFERLERİN YARISINDAN FAZLASI İPTAL EDİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

avrupanın sonu yorumcusuna ~ 6 yıl önce
çok haklısınız. üçüncü dünya çalışanlarının uygar dünyadaki çalışan haklarına kavuşması yerine avrupadaki çalışan haklarını onların elinden almak lazım. rekabet çok çetin çünkü. hatta bütün havayolları çinlileri çalıştırmalı. eee ucuz bilet isteyen yolcu da çince öğrensin derdini anlatacak kadar. napalım yani koca koca şirketler batsın mı? rekabet bu neticede. bak körfezdeki arkadaşlarınız ne güzel yapıyolarmış. hemen kapıdışarı. türkiyede de grev mrev yapan densizler var. onları da sibiryaya süreriz. neticede türkiye şaha kalkacak. hakmış grevmiş böyle fuzuli şeylerle uğraşamayız. sibiryada yapsınlar grevlerini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yediğiniz kaba pislemeyincilere ~ 6 yıl önce
siz içine pislenmiş kaplarda yemek yemeye razısınız biliyoruz. biz değiliz. çalışanlar işverenlerin ekmek verdiği insanlar değildir. işverenler çalışanların emeğiyle para kazanan insanlardır. kimse yemek yediğimiz kabın sahibi değil. kap bizim kabımız. içine de pisletmeyiz. siz içine pislenmiş kaptan yemek yemeye devam edin. diğer taraftan da thy'de kimse kimseyi satmış değil. savaşa girdik kayıplarımız oldu. bu muharebeyi kaybettik. ama savaş daha bitmedi. sizin gibiler kurtuluş savaşı sırasında da her kaybedilen muharebeden sonra, o uğurda ölenlere, istanbul gazetelerindne çarşaf çarşaf "enayiler, hainler, şehit değil niyazi" naraları atıyordu. neyse ki savaş tek muharebeyle kazanılmıyor da kaybedilmiyor da. gidenlerin kıymetini çok iyi biliyoruz. siz de kabın kaymağının altındaki pislik ağzınıza gelince anlarsınız kim kimin kabına pislemiş. ama biz üsküdarı geçmiş olacağız siz de elinizdeki kabın dibindeki pisliği sıyırıyor olacaksınız parmağınızla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isim ~ 6 yıl önce
Bu tür işçi grevleri için ağır yorumlarda bulunanların ve yolcu mağduriyetinden gem vurup da bundan ziyade içten içe patron mağduriyetini savunanların %100 faşist mentalitesine sahip olduğunu düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknik atık ~ 6 yıl önce
Grev yasaklanamaz insan hakkıdır dedik işten attılar.Bir de grev yapsaydık sonu ne olurdu acaba.Buna benzer ne zaman bir haber yapılsa mutlaka bir tane "yedikleri kab' a"diye başlayan dalkavuk çıkıyo.Sen personelin verdiği zararı görüyosun da bütün bunlara yöneticilerin sebep olduğunu görmüyomusun? kimin hoparlörüsün sen söyle, kime hizmet ediyosun.Ayrıca yediği kaba a pislemek,hak ararken şirkete zarar verene değil; şirketin daha doğrusu vatandaşın parasını orda burda batırıp üstüne üstlük pişkin pişkin bunu örtbas edenlere söylenebilecek bir deyimdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000