01 Aralık 2010, Çarşamba 08:11:26

SCHIPHOL'DEN HACILARA JEST

Hollandalı yetkililer hacıları, şerbet ve lokumla karşıladılar.
  • Sürekli olarak olumsuz yorumlar yapılıyor. 'yok efendim çayı iyi değilmiş, baklavası beş para etmezmiş' falan filan. Benim önerim şu: Eğer Hollanda sizlerin de yorumlarınızda belirttiğiniz gibi bir ülke ise, neden oturuyorsunuz halen orada? Geri dönün huzur ve mutluluk içinde yaşayın kendi ülkenizde.
  • Yorumu görünce çok güldüm. Nasıl bir hayal dünyası içinde yaşıyorsun arkadaşım? Ne haccı? Aynı uçaktaydım ama haçtan gelmedim. Hollanda' da yaşamıyorum, oranın ekmeğini yemiyorum, Orada çalışmıyorum? Abuk sabuk bisürü şeyler yazmışsın? Nasıl bir hayal gücü? Ne içtiysen söyle bizde içelim. Ayrıca Hollanda' lıları korumak hiçbir Türk' e yakışmaz. Hollanda' nın dedikodusunu yaptım diye AB' ye almazlarmı bizi yoksa? :) İkram çok kötüydü. Bir kez daha söyliyeyim. Peynirli hurmayı beyenmedim diye az daha vatan haini ilan edileceğim işe bak.
  • Buradaki yapilan tabiki güzel birsey. Kötü diyen yok, tadi tuzu beni ilgilendirmez. O insanlar düsünüp hogeldiniz demek istemisler tekrar. Bu isin bir boyutu. Diger boyutu ise müsterilerin memnuniyetini tekrar kazanabilmek. Son yillar uygulanmis olan vergi (tax) siteminden dolayi pek çok kisi Schiphol havalimanini tercih etmemeye baslamisti. u sebepten yolu sayisinda (krizinde etkisi ile) byyük oranda bir düsüs yasandi. Schiphol bu hatadan geçte olsa döndü ve vergiyi azaltti. Tekrar müsterilerin, ve bilhassa THY yolcularinin, gönlünü tekrar almak istiyorlar. Bunda 2009 yilindaki kazada yaptiklari ihmallerin de etkisini düsünebiliriz bence.
  • ben bu Hollandayı anlamıyorum ... bir taraftan jest yapıyorlar bir taraftan ırkçılık ve din düşmanlığı ... bu ne çelişkidir böyle ??
Hollanda'da yaşıyan hacılar, kutsal topraklardan dönmeye başladı. Amsterdam Schiphol Havalimanı'nda yoğunluk yaşandı. 225 kişilik hacı grubu, dış hatlar terminalinde yakınları tarafından gözyaşlarıyla karşılandı. Terminale 'Amsterdam Airport Schiphol heet alle Hadj welkom' (Havaalanı tüm hacılara hoşgeldiniz diler) yazısı astırıldı. Hollandalı yetkililer hacıları lokum, baklava, hurma ve sıcak şerbet ile karşıladı.

Kutsal topraklardan dönen hacılar, tüm insanlığın huzur ve mutluluğu için dua ettiklerini belirtti. Türk hacılar hac farizasını yerine getirmek isteyen Türklerin durumları müsait olurlar ise genç yaşta gitmelerini tavsiye etti. Hacılar Amsterdam Schiphol Havalimanı'nın bu anlamlı jestinden dolayı oldukça memnun olduklarını dile getirdi. Havalimanı yetkilileri, tüm hacılar kutsal topraklardan Hollanda'ya dönene kadar uygulamanın devam edeceğini açıkladı.
SCHIPHOL'DEN HACILARA JEST

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
Sürekli olarak olumsuz yorumlar yapılıyor. 'yok efendim çayı iyi değilmiş, baklavası beş para etmezmiş' falan filan. Benim önerim şu: Eğer Hollanda sizlerin de yorumlarınızda belirttiğiniz gibi bir ülke ise, neden oturuyorsunuz halen orada? Geri dönün huzur ve mutluluk içinde yaşayın kendi ülkenizde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yorumu görünce çok güldüm. Nasıl bir hayal dünyası içinde yaşıyorsun arkadaşım? Ne haccı? Aynı uçaktaydım ama haçtan gelmedim. Hollanda' da yaşamıyorum, oranın ekmeğini yemiyorum, Orada çalışmıyorum? Abuk sabuk bisürü şeyler yazmışsın? Nasıl bir hayal gücü? Ne içtiysen söyle bizde içelim. Ayrıca Hollanda' lıları korumak hiçbir Türk' e yakışmaz. Hollanda' nın dedikodusunu yaptım diye AB' ye almazlarmı bizi yoksa? :) İkram çok kötüydü. Bir kez daha söyliyeyim. Peynirli hurmayı beyenmedim diye az daha vatan haini ilan edileceğim işe bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Buradaki yapilan tabiki güzel birsey. Kötü diyen yok, tadi tuzu beni ilgilendirmez. O insanlar düsünüp hogeldiniz demek istemisler tekrar. Bu isin bir boyutu. Diger boyutu ise müsterilerin memnuniyetini tekrar kazanabilmek. Son yillar uygulanmis olan vergi (tax) siteminden dolayi pek çok kisi Schiphol havalimanini tercih etmemeye baslamisti. u sebepten yolu sayisinda (krizinde etkisi ile) byyük oranda bir düsüs yasandi. Schiphol bu hatadan geçte olsa döndü ve vergiyi azaltti. Tekrar müsterilerin, ve bilhassa THY yolcularinin, gönlünü tekrar almak istiyorlar. Bunda 2009 yilindaki kazada yaptiklari ihmallerin de etkisini düsünebiliriz bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ben bu Hollandayı anlamıyorum ... bir taraftan jest yapıyorlar bir taraftan ırkçılık ve din düşmanlığı ... bu ne çelişkidir böyle ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000