16 Mart 2009, Pazartesi 17:46:31

Saudi Arabian Airlines uçağında yangın alarmı! (Güncellendi)

Suudi Arabistan Havayolları'na ait bir yolcu uçağı yangın alarmı vererek Yemen'in başkenti Sanaa'ya acil iniş yaptı.
  • Arapları seçip uçan yolcuların bu tercihlerine inanamıyorum. Arap neyi doğru yapmış ki havacılık yapsın...
  • Madem siyaset o zaman dinle bakalim Moscow Lions: Senin gibilerlemi savasacak bu millet. Sen simdiden Yunanistan'a kaciyorsun. Orayi daha iyi buldugunu yaziyorsun. Senin gibilere nasil güvenilir. Sen vatan haini degilsen nesin? Bana göre zavalli hekimlik bir vaka.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • ucak ist gelecekti ama olmadı ah celebi yeterrrrrrr

Yanlış yangın uyarısı yüzünden Saudi Airlines uçağı Yemen’deki Sana'a International Havaalanı’na acil iniş yaptı. Havaalanı yönetiminden alınan bilgiye göre;  90’dan fazla yolcu taşıyan uçağın pilotu uçağın kabininde yangın çıktığını bildirdi. Daha sonra alana acil iniş izni isteyen uçak güvenli bir şekilde iniş yaptı.

"Uçağın kontrol panelinde oluşan bir arıza nedeniyle kabinde yangın olduğu” uyarısını alan pilot, yanlış alarm nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Bütün uçuş ekibi ve yolcuların uçaktan tahliye edildiği, herhangi bir yaralanma yada rahatsızlık olmadığı açıklandı. Boeing 777 model uçağın Cidde’deki Red Sea Saudi Port City’den kalktığı ve Johannesburg’a gitmekte olduğu bildirildi.

Pilot hava trafik kontrolörüne bagaj bölümünde yangın çıktığı için acil iniş yapmak zorunda olduğunu söylediğinde kontrolör ve havaalanı çalışanları büyük panik yaşamıştı.

Uçakta bulunan toplam 98 kişinin uçaktan sorunsuz tahliye edildikleri, 6 saat boyunca süren çalışma sonunda tespit edilen gösterge arızasının giderildiği belirtildi. Daha sonra uçak Cidde’ye içerisinde yolcular olmadan hareket etti.  Yolcular gönderilen bir başka uçakla Johannesburg’a gönderildiler.

©AirportHaber Dışhaberler

Saudi Arabian Airlines uçağında yangın alarmı! (Güncellendi)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
Arapları seçip uçan yolcuların bu tercihlerine inanamıyorum. Arap neyi doğru yapmış ki havacılık yapsın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Madem siyaset o zaman dinle bakalim Moscow Lions: Senin gibilerlemi savasacak bu millet. Sen simdiden Yunanistan'a kaciyorsun. Orayi daha iyi buldugunu yaziyorsun. Senin gibilere nasil güvenilir. Sen vatan haini degilsen nesin? Bana göre zavalli hekimlik bir vaka.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ucak ist gelecekti ama olmadı ah celebi yeterrrrrrr

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000