19 Aralık 2015, Cumartesi 08:17:03

Satılık uçağa alıcı çıkmadı

SKY Havayolları’na ait açık artırma usulüyle 6’ncı İcra Dairesi’nden 860 bin liradan satışa çıkarılan uçağa alıcı çıkmadı.
  • Tarafıma 500 bin TL verilmesi durumunda, ilgili enkazı havalimanından, güvenlik ve çevre standartlarına uygun bir şekilde çıkartmaya talibim. İlgili makama saygılarımla arz olunur.
  • Sky'ın patronu o kadar çalışanın parasını ödemedi. Onların hayatında değişiklik olmadı ama çalışanlar çok mağdur oldular. Uçakları yurtdışına kaçıran pilotlara da birşey yapılmadı. Yazık bu ülkede çalışanları mağdur edenlere
  • Belediyeye bağışlansin halk kutuphanesi olsun, kitap okumaya teşvik olur.
  • Uçak hurda durumunda zaten. Yetkililer devreye girsin, uçağı dalış bölgelerinden birine götürüp batırsınlar. Hem doğal hayata katkıları olur, hem de turizme katkıları olur. Malumunuz artık Ruslar yok, turizm bize kaldı.

Antalya'da 4 yıl önce havalimanına inişi sırasında yaşanan bir arıza nedeniyle hasar gören ve havayolu şirketinin borcu nedeniyle satışa çıkartılan uçak, düzenlenen ihaleye alıcı çıkmaması üzerine satılamadı.

Antalya 6. İcra Müdürlüğünde yapılan ihaleye, 860 bin lira bedelle satışı çıkarıldı. İhaleye herhangi bir katılımcı olmaması nedeniyle söz konusu uçağın satışı gerçekleştirilemedi.

Uçağın satışıyla ilgili ihalenin, 7 Ocak'ta tekrar yapılmasına karar verildi.

Sky Havayollarına ait Boeing 737-400 tipi yolcu uçağında, 2011'de Antalya Havalimanı'na inişi sırasında iniş takımındaki lastiğin patlaması sonucu hasar oluştu. Daha sonra uçağın iniş takımları, motor kısmı ve birçok aksamı şirket yetkililerince söküldü.

Kullanılamaz durumdaki uçak, söz konusu tarihten bu yana Antalya Havalimanı'nda bekletilirken, 2013 yılında iflas eden söz konusu havayolu şirketinin borcu nedeniyle uçağın icradan satılmasına karar verilmişti.

Satılık uçağa alıcı çıkmadı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Talibim ~ 3 yıl önce
Tarafıma 500 bin TL verilmesi durumunda, ilgili enkazı havalimanından, güvenlik ve çevre standartlarına uygun bir şekilde çıkartmaya talibim. İlgili makama saygılarımla arz olunur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Utanın ~ 3 yıl önce
Sky'ın patronu o kadar çalışanın parasını ödemedi. Onların hayatında değişiklik olmadı ama çalışanlar çok mağdur oldular. Uçakları yurtdışına kaçıran pilotlara da birşey yapılmadı. Yazık bu ülkede çalışanları mağdur edenlere

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kütüphane ~ 3 yıl önce
Belediyeye bağışlansin halk kutuphanesi olsun, kitap okumaya teşvik olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Batırın! ~ 3 yıl önce
Uçak hurda durumunda zaten. Yetkililer devreye girsin, uçağı dalış bölgelerinden birine götürüp batırsınlar. Hem doğal hayata katkıları olur, hem de turizme katkıları olur. Malumunuz artık Ruslar yok, turizm bize kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fikir berbat! ~ 3 yıl önce
Havacılıkla alakalı olduğunuzu düşünmüştüm yazınızın başında. O uçağın yapısında bulunan kimyasal ve kanserojen maddeleri, güzelim denizimize batırmayı düşünmek dehşet verici..!!!
Batırın! ~ 3 yıl önce
İlginiz için teşekkür ederim. Dalış için uçak, gemi vb. zararlı değildir, aksine doğal hayata faydalıdır. Oralara balıklar yuva yapar ve üremeleri sağlanır. Ayrıca suni batıklar, dalış ve turizm için son derece ilgi çekicidir. Dünyanın dörtbir tarafında önemli kurum ve kuruluşlar bu ve bunun gibi atıl duruma gelmiş uçak, gemileri batırırlar. Youtube'a yazarsanız veya internet ortamında kısa bir araştırma yaparsanız görebilirsiniz. Tekrar ilginize teşekkür ediyorum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000