13 Ağustos 2009, Perşembe 12:00:45

SAS zor durumda...

İskandinavya Havayolları SAS zarar etmeye devam ediyor. Danimarka, İsveç ve Norveç'in ortak şirketi olan SAS yılın ilk yarısında 1,8 milyar kron zarar ederken, 3. çeyrekte de 1 milyar kron zarar etti...
  • Insallah Turk hava yollari SAS da satin alir.
  • Hic bekleme , THY biter LH bitmez. LH da sadece teknikde calisan THY nin tüm personelinden fazla.. Hele birde önüne geleni yurt disina satan yönetim oldukdan sonra memlekette, yakinda THY yide satarlar, ve THYyide muhtemelen LH alacaktir...
  • kafas.....z onun içinmi onların milli geliri 50000 dolar.Ekmek yesinlerde senin gibi mi olsunlar.
  • SAS Kuzey'in yıldızıdır. İyi şirkettir. Atlatır bu günleri. Kaldıki aynı grupta yer alıyor THY ile . Dilerim bu zor günleri bir an önce atlatırlar.

İskandinavya Havayolları SAS zarar etmeye devam ediyor. Danimarka, İsveç ve Norveç'in ortak şirketi olan SAS yılın ilk yarısında 1,8 milyar kron zarar ederken, 3. çeyrekte de 1 milyar kron zarar etti. Yılın ilk yarısında elde edilen 23,5 milyar kronluk ciro ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12'lik bir düşüşü ifade ediyor.

SAS, büyük havayolları arasında yolcu sayısında dramatik düşüşün gerçekleştiği şirketler arasında ilk sırada bulunuyor. Bu yılın ilk 6 ayında 12 milyon yolcu taşıyan SAS, geçen yıl aynı dönemde yüzde 16 daha fazla yolcu taşımıştı. SAS'ın yolcu sayısında görülen düşüş en fazla yaz döneminde gerçekleşti. Okulların tatil olmasıyla milyonlarca Danimarkalı, İsveçli ve Norveçli tatil için yurtdışına giderken, uçuş için SAS'ı tercih etmedi. Geçen yılın yaz aylarına göre yüzde 17 daha az yolcu taşıyan SAS, ciro olarak ise yüzde 15 daha az kazandı. SAS, özellikle Cimber Sterling ve Norwegian gibi ucuz havayollarıyla rekabette zorlanıyor.

Sürekli zarar eden SAS'ta kötü gidişe son vermek için yeniden işçi çıkarmaya hazırlanıyor. Milyarlarca kronluk zararı telafisi için önümüzdeki günlerde bin ila bin 500 kişi arasında SAS çalışanının işine son verilmesi bekleniyor.

SAS zor durumda...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Insallah Turk hava yollari SAS da satin alir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hic bekleme , THY biter LH bitmez. LH da sadece teknikde calisan THY nin tüm personelinden fazla.. Hele birde önüne geleni yurt disina satan yönetim oldukdan sonra memlekette, yakinda THY yide satarlar, ve THYyide muhtemelen LH alacaktir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kafas.....z onun içinmi onların milli geliri 50000 dolar.Ekmek yesinlerde senin gibi mi olsunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
SAS Kuzey'in yıldızıdır. İyi şirkettir. Atlatır bu günleri. Kaldıki aynı grupta yer alıyor THY ile . Dilerim bu zor günleri bir an önce atlatırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000