07 Mart 2011, Pazartesi 08:32:55

Şamgen'de anlaşma sağlandı

İran Cumhurbaşkanı Yardımcılarından Ali Ağa Muhammedi, "Şamgen" olarak bilinen, Türkiye, İran, Suriye ve Irak arasında ortak vize uygulaması konusunda anlaşmaya varıldığını bildirdi.
  • BOP ( Büyük Ortadoğu Projesi ve İslam Birliği ) temelleri atılıyor... Hayırlısı olsun... AB' ye ( Avrupa Birliği ve Hiristyan Birliği ) umut bağlamayın ! Türkiye nin alınmayacağı kesindir ! Son dönemlerde artık Brezilya ve Malta bile AB ye girmeye hazırlanırken Türkiye ye bu hiristiyan birliğinde yer yoktur...
  • türkiye artık avrupadan alabileceğini aldı avrupa eski köhne yapısına tekrar bürünüyor zaten euro bölegesi çökme noktasına gelmeye başladı bugün yunanistanın kredi notu türkiyenin altına düştü yükseliş tekrar batıdan doğuya geçti bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor bence bu ortak vize uygulaması çok akıllıca bi hamle avrupalı ihtiyar turistlerin parasını 4 ülke gezin diye alacaklar :)) ama asıl güzel gelişmeler vize muafiyeti ve serbest dolaşım bu sayede inşaat firmalarımız çile çekmeden rahatça iş alıp ekonomimize girdi sağlayabilecekler bence bu şamgene malezyada girmeli zaten asıl amaç bunu komple ortadoğu ve balkanlara yaymak güzel şeyler olması sevindirici heleki kendimizi köle gibi hissetmeye başladığımız zamanlarda
  • AB ye girişi iptal eder diyorsun ama Türkiye zaten AB ye alınmayacak ! Bunu AB ülkeleri kendileri zaten acıkca itiraf edip söylüyorlar ! Ayrıca B.O.P. un ne oldugunu bilmeyenler için ben açıklayayım. Ortadoguda yani arap ülkeleri arsında Türkiye nin lider konumda olması ve onları etrafında toplamasıdır. Başkanlarınında Türkiye yani Recep Tayyip Erdoğan olmasıdır. Bu gayet normal. Avrupada Hiristiyan Birligi ( yani AB ) oluyorda ortadoğuda İslam Birliği neden olmasın ki ? Bir anlamı farklı bir anlama çekmek ve iftira atmak büyük günahtır !
  • Buyuk Ortadogu Projesi kapsaminda bir adim daha atilmis oldu. ABD istiyor biz de yapiyoruz hepsi bu.
Yarı resmi haber ajansı ISNA’ın haberine göre, Muhammedi, turistlerin, "Şamgen" vizesi alarak her dört ülkeyi tek bir vizeyle gezebileceğini söyledi.

Uygulamanın “dört ülkede turizm işlemlerini kolaylaştırma ve turistlerin masraflarını azaltma” amacıyla yapıldığı belirtildi.

Ortak vize fikrinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ortaya atıldığını aktaran İranlı yetkili, "Şamgen" adının da Erdoğan tarafından önerildiğini ifade etti.

Muhammedi, dört ülkenin ticaret hacmini yükseltmek amacıyla büyük bir serbest ticaret bölgesi kurulması konusunda da anlaştıklarını belirtti.

(Hürriyet)
Şamgen'de anlaşma sağlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
BOP ( Büyük Ortadoğu Projesi ve İslam Birliği ) temelleri atılıyor... Hayırlısı olsun... AB' ye ( Avrupa Birliği ve Hiristyan Birliği ) umut bağlamayın ! Türkiye nin alınmayacağı kesindir ! Son dönemlerde artık Brezilya ve Malta bile AB ye girmeye hazırlanırken Türkiye ye bu hiristiyan birliğinde yer yoktur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
türkiye artık avrupadan alabileceğini aldı avrupa eski köhne yapısına tekrar bürünüyor zaten euro bölegesi çökme noktasına gelmeye başladı bugün yunanistanın kredi notu türkiyenin altına düştü yükseliş tekrar batıdan doğuya geçti bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor bence bu ortak vize uygulaması çok akıllıca bi hamle avrupalı ihtiyar turistlerin parasını 4 ülke gezin diye alacaklar :)) ama asıl güzel gelişmeler vize muafiyeti ve serbest dolaşım bu sayede inşaat firmalarımız çile çekmeden rahatça iş alıp ekonomimize girdi sağlayabilecekler bence bu şamgene malezyada girmeli zaten asıl amaç bunu komple ortadoğu ve balkanlara yaymak güzel şeyler olması sevindirici heleki kendimizi köle gibi hissetmeye başladığımız zamanlarda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
AB ye girişi iptal eder diyorsun ama Türkiye zaten AB ye alınmayacak ! Bunu AB ülkeleri kendileri zaten acıkca itiraf edip söylüyorlar ! Ayrıca B.O.P. un ne oldugunu bilmeyenler için ben açıklayayım. Ortadoguda yani arap ülkeleri arsında Türkiye nin lider konumda olması ve onları etrafında toplamasıdır. Başkanlarınında Türkiye yani Recep Tayyip Erdoğan olmasıdır. Bu gayet normal. Avrupada Hiristiyan Birligi ( yani AB ) oluyorda ortadoğuda İslam Birliği neden olmasın ki ? Bir anlamı farklı bir anlama çekmek ve iftira atmak büyük günahtır !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Buyuk Ortadogu Projesi kapsaminda bir adim daha atilmis oldu. ABD istiyor biz de yapiyoruz hepsi bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000