30 Temmuz 2017, Pazar 14:30:41

Salyazı Havalimanı ihalesi ne zaman yapılacak?

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bir aksilik olmazsa yılbaşından önce Salyazı Havalimanı'nın ihalesinin yapılacağını söyledi.
  • başlayın artık şu projeye 1 sene geçti hala hiçbir hareket yok
  • Gümüşhane ve Bayburt'un nüfus toplamı 235.000.....Bu meydan Nisan/Ekim arası yaz sezonu 6 ay çalışır,6 ay kış uykusuna yatar.
  • Şu olumsuz yorum yazanların hemen hemen tümü Trabzonlu. Yeter artık kendi yağınızla kavrulmaya alışın. Daha düne kadar Ordu-Giresunluları ve Rizelileri kendi havalimanınızın potansiyeli gibi lanse ettiniz. Şimdi de Bayburt ve Gümüşhaneliler kendi havalimanına kavuşuyor diye nasıl saldıracağınızı şaşırdınız.Rize ve Salyazı açılınca görüşürüz, bugüne kadar kendinize abuk sabuk payeler yükleyerek sömürdüğünüz iller sizden doğal olarak hoşlanmıyor. Ama Ka-bul-le-ne-cek-si-niz (nokta)
  • fetönun uşaklarından kendi

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bir aksilik olmazsa yılbaşından önce Salyazı Havalimanı'nın ihalesinin yapılacağını söyledi.

Işık, Köse ilçe merkezindeki bir kahvehanenin önünde vatandaşlarla bir araya geldi. Işık, burada yaptığı konuşmada, kendilerinin, valilerin, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının millete hizmet için var olduğunu belirtti.

Köse, Gümüşhane ve Türkiye'nin daha da gelişmesini istediklerini belirten Işık, "Allah'a hamdolsun çok önemli yatırımlar yaptık, büyük adımlar attık. Bundan 5, 10 sene önce 'Salyazı Havalimanı yapılacak.' denilseydi, 'Buraya havalimanı mı yapılır?' denilirdi. Şimdi Sayın Başbakanımız, Yüksek Planlama Kurulu kararını imzaladı, yatırım programına da girdi. Yılbaşından önce Salyazı Havalimanının ihalesi yapılacak bir aksilik olmazsa." diye konuştu.

Vatandaşların artık Köse'den hız sınırına da uyarak 10 dakikada Salyazı'daki uçağa varabileceğini anlatan Işık, "İnşallah sizler de sahip çıkacaksınız. Burası akıllı planlamayla sadece Köse'nin, Bayburt'un, Gümüşhane'nin kullanacağı değil, zaman zaman Erzincan'ın, Trabzon'un hatta Erzurum'un bile kullanacağı havalimanı olur." dedi.

Salyazı Havalimanı ihalesi ne zaman yapılacak?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

kelkitli ~ 11 ay önce
başlayın artık şu projeye 1 sene geçti hala hiçbir hareket yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salla Yazı ~ 12 ay önce
Gümüşhane ve Bayburt'un nüfus toplamı 235.000.....Bu meydan Nisan/Ekim arası yaz sezonu 6 ay çalışır,6 ay kış uykusuna yatar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GÜMÜŞHANELİ ~ 12 ay önce
Şu olumsuz yorum yazanların hemen hemen tümü Trabzonlu. Yeter artık kendi yağınızla kavrulmaya alışın. Daha düne kadar Ordu-Giresunluları ve Rizelileri kendi havalimanınızın potansiyeli gibi lanse ettiniz. Şimdi de Bayburt ve Gümüşhaneliler kendi havalimanına kavuşuyor diye nasıl saldıracağınızı şaşırdınız.Rize ve Salyazı açılınca görüşürüz, bugüne kadar kendinize abuk sabuk payeler yükleyerek sömürdüğünüz iller sizden doğal olarak hoşlanmıyor. Ama Ka-bul-le-ne-cek-si-niz (nokta)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trabzonlu ~ 12 ay önce
Her konuda Trabzon'a bağlı bir şehirsiniz. Sağlık, ulaşım, sanat, kültür, alış-veriş, eğitim vb. halen daha yediği kapa pisleme peşindesiniz. Ulan sizin kıçı kırık şehir dediğiniz yer Akçaabat'dan küçük neyin havası halen daha, ki onu geçtim size havalimanı yapılsa bile yine pahalılık yüzünden bizimkini kullanacaksınız, ordu ve giresunlular gibi !
Adaletterazisi ~ 12 ay önce
Ates olsaniz cumrunuz kadar yer yakarsiniz nufusunuzun hepsi bile ucaklan ucacak olsa bir a 340 doldurmazsiniz trabzonun havalimani bundan dolayi aksamaz bayburt ve gumushanelilerin eksikligini hicmi hic hissetmiyecegiz ancak rahat rahat yolculuk yapicagiz siz acaba ucagi nasil dolduracagiz diye fikir uretin ordu giresunu goruyoruz iki yil oldu hala trabzon havalimaninin 6 ayda karsiladigi yolcuyu bile gecemedi siz onlardan beter olacaksiniz
Karadeniz torpili ~ 12 ay önce
Hemen her kuruma da ya trabzonlular ya da rizeliler torpille dolduruldu o yüzden de şımardılar...
Trabzonlu'ya ~ 12 ay önce
Trabzonlu, o bilet paralarının pahalı olma nedeni uçakların full gidip gelmesinden olmasın! Ama senin yorum kabiliyetin yetmediğiiçin kötü bir şey gibi yazıyorsun. Kötü olan biletler çok pahalı olacak kadar talep varken sefer sayısının artırılmaması. Sahi bu fırıldakta da sizin payınız var mı acaba?! Bak arkadaş yukarıda ne yazmış: "Hemen her kuruma ya Trabzonlular ya da Rizeliler torpille dolduruldu, o yüzden de şımardılar"
Çakma Terazi ~ 12 ay önce
Her yorumun Türkçe ve imla fukarası olduğu için, yazdıklarımı anlayamazsan bir zahmet tercüme ettir. Ama klavyen var ya o yeter işte... Çakma terazi; ilk 6 aylık verilere göre yolcu sayısında Ordu-Giresun % 43 artış sağlamış iken Trabzon'un artış oranı % 6. Bir ipucu buldun mu?!
Çakma Terazi'ye ~ 12 ay önce
Yüzdelik oranlar fikir vermez,her 2 meydanın yıllık yolcu sayısını mukayese et,3 milyon gibi bir fark ile karşılaşırsın.
Çakma Yüzde'ye ~ 12 ay önce
İlk 6 ay TZX 1.771.687, geçen sene 1.678.809. Fark 92.878. OGU ise bu sene 491.293 geçen sene 344.309. Fark 146.984. Yüzde ile ölçülmez falan yazacağınıza bu hesabı yapsaydınız OGU'da yolcu sayısının 146.984 TZX'de ise 92.878 arttığını görürdünüz. Yüzde müzde, taktik maktik yok. OGU TZX'e net :)) 54.106 fark atmış anladın mı? Ağustos ayında bir çok yeni sefer eklendi. Ağustos rakamları açıklanınca bu farkın OGU lehine çok daha fazla olacağını hep birlikte göreceğiz. OGU'ya Atatürk'ten 15.20 uçağı ile 23.50 uçağı arasında 8.5 saat sefer yok iken bu zaman aralığında Trabzon'a 4 sefer olduğunu, THY tarife cetvelinde TZX'e 2832 sefer (15.20) için 737 tahsis edilmiş iken 321 uçtuğunu, OGU'da ise 2852 için (15.25) 321 tahsisli iken 737 ile uçuş gerçekleştirildiğini de hatırlatmak isterim. Yine saçmalayıp talep var ondan sefer fazla demeyin. OGU seferleri tavan fiyattan ve full çekiyor. Sefer vardı da binmedik mi? Sefer vardı da o 8,5 saatte isteyerek OGU yerine TZX'e mi uçtuk?!
tipe bak ~ 12 ay önce
fetönun uşaklarından kendi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000