01 Aralık 2010, Çarşamba 15:53:45

SAKAR PİLOT YÜREKLERİ AĞIZLARA GETİRDİ

Hindistan’da Air India Express havayolu şirketine ait uçağın ikinci pilotu, uçuş esnasında yanlışlıkla bir kumanda düğmesine basınca uçak baş aşağı alçalmaya başladı. Yolcular, bu sırada büyük korku yaşadı.
  • Detay bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. İngilizceniz yetersiz ise translate.google.com'tan çevirisini yapabilirsiniz. http://avherald.com/h?article=433d30d2&opt=0
  • Olayla ilgili, eğer biliyorsan, biraz daha detay versen de anlasak bizde ne olmuş? Kapıyı neden açmamış? neden alçalışa geçmiş? Kaptan geldikten sonra neden ters kumanda vermişler? Kasti bir hareket izlenimi çıkıyor bunlardan??
  • gulunecek farkli bir sey yok' bunlarin cogu boyle. ama ucaklar kazasiz ucmak icin inat ediyor. birakinda binlerce saat ucurulmus kaptan bilmeden de olsa ucagi toparlayabilsin artik.
  • bu olay 26.mayısta olmuştur. F/O kilitli olan kapıyı açmamıştır, kaptan açmıştır dışardan emerg. kodu ile. Uçak o esnada 2900 feet alçalmıştır. Pilotlar lövye'lerinin birbirine ters güç uyguladıkları için, uçak 4900 feet daha alçalmıştır.
Air India Express şirketine ait uçakta ilginç bir olay yaşandı. Boeing 737 tipi uçak, 37 bin feet yükseklikte seyir halindeyken uçağın 25 yaşındaki ikinci pilotu, koltuğunu düzeltmek istedi. Bu sırada, uçuş kumandalarından birine yanlışlıkla dokunan pilot, uçağın aniden irtifa kaybetmesine sebep oldu.

Uçak, baş aşağı iniş durumuna geçti. Yaklaşık 7 bin feet süren alçalma sırasında, kabinde büyük korku yaşandı. Servis yapan kabin görevlileri, trolleyleri güçlükle kontrol edebildi. Trolleydeki duty free ürünleri bir anda kabine dağıldı.

Kabin ekibi, olay sırasında anons yaparak bütün yolcuların yerlerine oturarak emniyet kemerlerini bağlamasını istedi.

O sırada tuvalete giden uçağın kaptan pilotu, bir süre sonra panikle kokpite döndü. İkinci pilot, kilitli olan kapıyı güçlükle açabildi.  39 yaşındaki kaptan pilot uçağı normal uçuş seyrine getirdi.

SAKAR PİLOT YÜREKLERİ AĞIZLARA GETİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 7 yıl önce
Detay bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. İngilizceniz yetersiz ise translate.google.com'tan çevirisini yapabilirsiniz. http://avherald.com/h?article=433d30d2&opt=0

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Olayla ilgili, eğer biliyorsan, biraz daha detay versen de anlasak bizde ne olmuş? Kapıyı neden açmamış? neden alçalışa geçmiş? Kaptan geldikten sonra neden ters kumanda vermişler? Kasti bir hareket izlenimi çıkıyor bunlardan??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
gulunecek farkli bir sey yok' bunlarin cogu boyle. ama ucaklar kazasiz ucmak icin inat ediyor. birakinda binlerce saat ucurulmus kaptan bilmeden de olsa ucagi toparlayabilsin artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu olay 26.mayısta olmuştur. F/O kilitli olan kapıyı açmamıştır, kaptan açmıştır dışardan emerg. kodu ile. Uçak o esnada 2900 feet alçalmıştır. Pilotlar lövye'lerinin birbirine ters güç uyguladıkları için, uçak 4900 feet daha alçalmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000