15 Kasım 2010, Pazartesi 08:29:36

SAHTE UÇAK BİLETİ ALDILAR

İstanbul'da bayram tatili için İtalya'ya gidecek 170 kişi dolandırıcıların ağına düştü.
  • Yorumcuların çoğunluğu internete karşı bir tavır takınıyor. 21 asırda yaşıyoruz biz zamana uyacağız, zaman bize değil.
  • Acenteciler, bu işlerin erbabıdır. Danışmadan iş yapmayınız. Bir de arkadaşın biri Alitalia nın S. Gökçen' e uçuşu yok ki demiş. Bu işleri ne kadar bildiği zaten bu cümleden anlaşılıyor:)) hey Allah' ım. Boşuna ağartmışız bu saçları bu işleri öğrenmeye çalışırken. Uzun lafın kısası, serbest piyasa elbette tercih sizin ancak naçizane tavsiyemiz : Tüm seyahatlerinizde acente kullanıp rahat etmeniz.
  • Acenteyle birebir muhatap olun, en detaylı bilgilere kadar alın tatil seçiminizi öyle yapın. Sigorta paketinizi de cebinize koyup rahat rahat evinize gidin. Büyük tur operatörleri ve havayolları internet bu kadar yaygınlaşmadan önce acentelerin peşinden koşardı. Şimdi yüzümüze bakmıyorlar. İnsanlar bir dünya yatırım yapıyor kira vergi personel ssk bağkur derken dünya kadar borçların altına giriyor, havayolu bir zamanlar peşinde koşup pohpohladığı acentesine yolcu vermemek için internette daha ucuza bilet satıyor. Haksız rekabetin dik alası. Yolcu olarak acentenize internetle aynı fiyata vermelerini söyleyin bakın ne diyecekler. Ayrıca her işi erbabına bırakınız. Internet denen sanal ve yalan alemde ticaret erbablığı yapmaya gerek yok.
  • Öncelikle şu internet ve acente rekabetini gereksiz görüyorum. Arkadaşlar, artık bir çok acente zaten internet fiyatına satış yapıyor. Temelde farklı rakam çıkması haksızlık ama acenteler olarak onu da sineye çekip biz de aynı fiyata veriyoruz zaten. Ayrıca her zaman bir muhatabınızın olması iyidir. O nedenle tercihiniz acente olsun ve Türsab bas bas bağırır. Her gazetede tatil ilanlarının yanında Türsab da ilan verir. Sigorta alınız diye. Acenteden alsaydınız sigortalı olurdunuz. Ödediğiniz parayı geri aldığınız gibi bir de üzerine tatiliniz mahvolduğu için tazminat alırdınız. Ayrıca bahsedildiği dönem dönem acentelerden de mağdur olanlar oldu. Ama bunlar geride kaldı. Sigorta zorunlu hale geldi. Bırakın interneti, acenteyle birebir mu...
Kişi başı 599 euroya satılan sahte tatilden 90 bin euro para toplandı. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan dün 13.15'te Alitalia uçağının kalkmasını bekleyen 170 kişi büyük bir şok yaşadı. Biletlerinde yazan tarife ile bir uçak olmadığını öğrenen yolcular, bütün günü polis merkezinde geçirdi. Yolcular, "Tatilimiz zehir oldu, dolandırıcıların bulunmasını istiyoruz" dedi.
SAHTE UÇAK BİLETİ ALDILAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumcuların çoğunluğu internete karşı bir tavır takınıyor. 21 asırda yaşıyoruz biz zamana uyacağız, zaman bize değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Acenteciler, bu işlerin erbabıdır. Danışmadan iş yapmayınız. Bir de arkadaşın biri Alitalia nın S. Gökçen' e uçuşu yok ki demiş. Bu işleri ne kadar bildiği zaten bu cümleden anlaşılıyor:)) hey Allah' ım. Boşuna ağartmışız bu saçları bu işleri öğrenmeye çalışırken. Uzun lafın kısası, serbest piyasa elbette tercih sizin ancak naçizane tavsiyemiz : Tüm seyahatlerinizde acente kullanıp rahat etmeniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Acenteyle birebir muhatap olun, en detaylı bilgilere kadar alın tatil seçiminizi öyle yapın. Sigorta paketinizi de cebinize koyup rahat rahat evinize gidin. Büyük tur operatörleri ve havayolları internet bu kadar yaygınlaşmadan önce acentelerin peşinden koşardı. Şimdi yüzümüze bakmıyorlar. İnsanlar bir dünya yatırım yapıyor kira vergi personel ssk bağkur derken dünya kadar borçların altına giriyor, havayolu bir zamanlar peşinde koşup pohpohladığı acentesine yolcu vermemek için internette daha ucuza bilet satıyor. Haksız rekabetin dik alası. Yolcu olarak acentenize internetle aynı fiyata vermelerini söyleyin bakın ne diyecekler. Ayrıca her işi erbabına bırakınız. Internet denen sanal ve yalan alemde ticaret erbablığı yapmaya gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Öncelikle şu internet ve acente rekabetini gereksiz görüyorum. Arkadaşlar, artık bir çok acente zaten internet fiyatına satış yapıyor. Temelde farklı rakam çıkması haksızlık ama acenteler olarak onu da sineye çekip biz de aynı fiyata veriyoruz zaten. Ayrıca her zaman bir muhatabınızın olması iyidir. O nedenle tercihiniz acente olsun ve Türsab bas bas bağırır. Her gazetede tatil ilanlarının yanında Türsab da ilan verir. Sigorta alınız diye. Acenteden alsaydınız sigortalı olurdunuz. Ödediğiniz parayı geri aldığınız gibi bir de üzerine tatiliniz mahvolduğu için tazminat alırdınız. Ayrıca bahsedildiği dönem dönem acentelerden de mağdur olanlar oldu. Ama bunlar geride kaldı. Sigorta zorunlu hale geldi. Bırakın interneti, acenteyle birebir mu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000