30 Ocak 2012, Pazartesi 22:10:17

SAHTE RAPORLA BİNDİĞİ UÇAKTA DOĞUM YAPTI...

Sahte raporla uçağa alındığı iddia edilen Tacikistan vatandaşı Nasiba Davlatova (26), Moskova-Duşanbe seferini yapan uçakta doğum yaptı...
  • Dogan cocuk bildigim kadariyla Dunya vatandasi oluyor yani daha dogrusu istedigi ulkenin pasaportunu alabiliyor. Bu hem gemilerde hemde Ucaklarda gecerli diye biliyorum. Yasal acidan bu cocuk Italya vatandasi da olabilir Turkiye vatandasida Rusya vatandasida. En azindan Gemicilikte boyle. Ucaktada ayni idi eger kurallarda bir degisiklik yoksa.
  • Doğan çocuk Hangi Ülke vatandaşı olur? Havayolundan ömürboyu pass bilet alırmı?
Rapora göre erken, kadının gerçek hamilelik süresine göre normal sürede gerçekleşen doğumun, uçağın Özbekistan topraklarında Semerkant kenti hava sahasında bulunduğu ve inişe geçmesine yarım saat kaldığı bir sırada gerçekleştiği belirtildi. Uçağın, Duşanbe havaalanına inişinin hemen ardından, anne ve bebeği havaalanında hazır bekletilen ambulansla hastaneye  kaldırıldığı kayd edildi. Uçakta doğum yapan kadına ilk müdahaleyi uçak personeli yaptı. Sağlıklı gerçekleşen doğumda Tacik kadın bir erkek çocuk dünyaya getirdi. 
 
Bu arada kadının, yanlış verilen rapor üzerine Moskova'nın Domodedovo Havalanı'ndan kalkan uçağa alındığı iddia edildi. Normalde dokuz aylık hamile olduğu anlaşılan kadının verilen raporda, doğumuna daha uzun zaman kaldığının yazıldığı illeri sürüldü.   
 
Bunun 2007'den bu yana Tacik Hava Yoları'na ait uçaklarda havada gerçekleşen dördüncü doğum vakası olduğu bildirildi. Daha önce 2007, 2008 ve 2011'de üç ayrı doğum vakası yaşanmıştı. Bu doğumların da  Rusya-Tacikistan seferlerini yapan uçaklarında gerçekleştiği hatırlatıldı. (Star)
SAHTE RAPORLA BİNDİĞİ UÇAKTA DOĞUM YAPTI...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Dogan cocuk bildigim kadariyla Dunya vatandasi oluyor yani daha dogrusu istedigi ulkenin pasaportunu alabiliyor. Bu hem gemilerde hemde Ucaklarda gecerli diye biliyorum. Yasal acidan bu cocuk Italya vatandasi da olabilir Turkiye vatandasida Rusya vatandasida. En azindan Gemicilikte boyle. Ucaktada ayni idi eger kurallarda bir degisiklik yoksa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Doğan çocuk Hangi Ülke vatandaşı olur? Havayolundan ömürboyu pass bilet alırmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000