06 Ocak 2012, Cuma 10:54:32

ŞAHABETTİN BOLUKÇU NEDEN AYRILDI?

Onur Havayolları Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu’nun ani bir kararla görevinden ayrılmasının perde arkasına Airporthaber ulaştı. İşte sektörde şok etkisi yaratan ayrılığın öncesinde yaşananlar...
  • Onur Air'de 13 yıl FEO olarak uçtum. Şahabettin Bey ile yakın dostluğmuz da oldu, birlikte hac bile yaptık. Kendisi iyi bir insan, güzel bir yönetici idi, ayrılması hakkında hayırlı olsun. Her sektörde böyle şeyler olur. Onur Air için de Şahabettin Bolukçu beyefendi için de hayırlı olsun, başka şeyler yazmak hoş değil, boş. Bu dünyada hiçbir şeye sükun yoktur. Dünya döner, zaman döner. Hiçbir makam da hiçbir dünyalık da kimseye baki değildir. Hayattan da ayrılacağız bir gün. Allah şerefimizle, haysiyetimizle, helal yiyip hesabını kolay vereceğimiz bir ömür nasib eylesin. Selam ve dua ile.
  • Şirketin Yeni Genel Müdürü KARABULAK Olacak ; Duymayanlara Duyrulur..
  • Yüce rabbim öbür tarafa saklamıyor:))
  • zamaninda adamin suratina soyleyemediginiz seyleri, burada isminizi yazmadan soylemek cok kolay degil mi? Cesaretiniz olsaydi, gorevdeyken soyleseydiniz ya. Birakin bu korkakligi, gidince arkasindan yazmaniz, hemde kendi isminizi veremeden, sizin kucuklugunuzu gosterir. Adam olun, kendinizi tanitin, ondan sonra hakkinda atip tutun!
Sektörün tek sesi Airporthaber, Onur Havayolları’nda yaşanan sürpriz ayrılığın perde arkasını aralıyor. Genel Müdür Şahabettin Bolukçu’nun ani bir kararla görevinden ayrılması sektörde ‘acaba Onur Air satılıyor mu?’ tartışmasını beraberinde getirirken, ayrılığın asıl sebebine Airporthaber ulaştı.

İddiaya göre Şahabettin Bolukçu’yu koltuğundan eden olay Onur Air uçaklarının Fransa’da SAFA denetimlerine takılmasıyla başladı. Onur Havayolları’nın Suudi Arabistan’da Saudia Havayolları adına uçan Airbus 330 tipi bir uçağının Fransa’daki denetimler sırasında teknik eksiklikler gerekçe gösterilerek uçuştan kısa süreli de olsa men edilmesi Onur Air ve Saudia arasında krize neden oldu. İki havayolu arasındaki kriz, gerekli teknik koşulların yerine getirilmesiyle kısa sürede aşıldı. Ancak asıl kriz Türk sivil havacılığı ile Fransız sivil havacılığı arasında yaşandı.

Fransız sivil havacılığı teknik bazı bulgular tespit edilen Onur Havayolları ile ilgili gerekli incelemelerin yapılması için Türk sivil havacılığını uyardı. Bunun üzerine Onur Havayolları Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından mercek altına alındı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Suudi Arabistan’a teknik incelemede bulunmak üzere bir ekip göndermek üzere hazırlıklara başladı. Bunun üzerine Onur Air, Teknik Başkan Şükrü Can’ı Suudi Arabistan’a gönderdi.

Onur Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Cankut Bagana ise, geçtiğimiz Çarşamba günü Ankara’ya çağrıldı. Bagana ile yapılan görüşmede Fransız sivil havacılığının konuya büyük hassasiyet gösterdiği ve gerekli adımların atılması istendi. Türk sivil havacılığı yetkilileri, Onur Havayolları’nın yaşadığı bu olaylar nedeniyle Genel Müdür Şahabettin Bolukçu’nun form 4 belgesinin iptal edilebileceğini Cankut Bagana’ya aktardı.

Teknik eksiklik nedeniyle şirketin genel müdürlük koltuğunda oturan bir yöneticinin form 4 belgesinin iptal edilmesinin önüne geçmek isteyen Bagana, apar topar İstanbul’a gelerek Şahabettin Bolukçu ile görüştü. Görüşmenin sonunda sektörü şoke eden karar alındı ve Bolukçu’nun genel müdürlük görevinden ayrılmasına karar verildi. Bolukçu’dan boşalan koltuğa ise Cankut Bagana oturdu. Böylelikle Onur Havayolları form 4 iptali başta olmak üzere diğer yaptırımlardan kurtuldu.

©AirportHaber Özel

ŞAHABETTİN BOLUKÇU NEDEN AYRILDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 6 yıl önce
Onur Air'de 13 yıl FEO olarak uçtum. Şahabettin Bey ile yakın dostluğmuz da oldu, birlikte hac bile yaptık. Kendisi iyi bir insan, güzel bir yönetici idi, ayrılması hakkında hayırlı olsun. Her sektörde böyle şeyler olur. Onur Air için de Şahabettin Bolukçu beyefendi için de hayırlı olsun, başka şeyler yazmak hoş değil, boş. Bu dünyada hiçbir şeye sükun yoktur. Dünya döner, zaman döner. Hiçbir makam da hiçbir dünyalık da kimseye baki değildir. Hayattan da ayrılacağız bir gün. Allah şerefimizle, haysiyetimizle, helal yiyip hesabını kolay vereceğimiz bir ömür nasib eylesin. Selam ve dua ile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Şirketin Yeni Genel Müdürü KARABULAK Olacak ; Duymayanlara Duyrulur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yüce rabbim öbür tarafa saklamıyor:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
zamaninda adamin suratina soyleyemediginiz seyleri, burada isminizi yazmadan soylemek cok kolay degil mi? Cesaretiniz olsaydi, gorevdeyken soyleseydiniz ya. Birakin bu korkakligi, gidince arkasindan yazmaniz, hemde kendi isminizi veremeden, sizin kucuklugunuzu gosterir. Adam olun, kendinizi tanitin, ondan sonra hakkinda atip tutun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000