10 Şubat 2014, Pazartesi 14:56:21

SAGA'NIN UÇAĞI SATIŞA ÇIKIYOR!

Saga Havayolları’na ait Airbus A310-304 model bir uçak icradan satışa konuldu.
  • Saga airlines birçok personelini mağdur etti. Teminatı kendi aralarında bölüştüler, kurtlar sofrası kurdular ve bir çok personel hiçbir maaş alacağını alamadı. şirkette çalışmamış insanlar bile şirkette çalışılıyor gösterilip 400 bin 500 bin para aldılar teminattan. böyle bir şirket böyle bir yönetim....
  • Ucak ve ucak finans icin Www.airbusaircraft.com
  • Tatlım 20 bin veriyim sus olar mi sn kolot
  • İcra İflas Kanunu 206.Maddesine göre personel alacağı devlet alacağından dahi önceliklidir.SAGA personelinden elinde kesinleşmiş mahkeme veya icra kararı olan varsa onların alacakları önceliklidir.Ayrıca SHY-6A yönetmeliğinin (MÜLGA eski yönetmelik) 18.maddesi gereğince bu uçak teminat yerine geçtiğinden ve teminatta personel alacağı diğer alacaklılardan önce olduğundan Elinde Kesinleşmiş mahkeme kararı veya kesinleşmiş icra kararı olan varsa SHGM ve DHMI ye başvursun uçağın parasından veya şirketin teminatından öncelikle parasını alır.Anlamayan veya daha fazla bilgi almak isteyen varsa buraya adını yazsın ben o kişiyi arayıp bilgilendireyim.

Geçtiğimiz yıl işletme ruhsatı iptal edilen Saga Havayolları’na ait Airbus A310-304 model bir uçak icradan satışa konuldu. Alacaklı bankanın satışa çıkardığı uçak için 8 milyon lire bedel belirlendi. Şirket sahipleri ise belirlenen fiyatın düşük olduğu gerekçesi ile satışa itiraz etti.

İşadamı Abdulkadir Kolot’ın 12 yıl kadar önce kurduğu, 10 uçaklık filoya kadar ulaşan şirket özellikle yurtdışı operasyonlardan beklediği performansı yakalayamayınca sıkıntıya girmişti.

Mali zorluk yaşayan şirketin faaliyetleri önemli ölçüde azalırken, şirket bünyesindeki varlıkların da icradan satışı gündeme geldi. Alacaklı bankalardan biri şirkete ait uçaklardan birini icradan satışı çıkardı.

8 MİLYON TL'YE

Satışa çıkarılan uçak Airbus A310-304 model. Uçak için belirlenen muhammen bedel 8 milyon 8 bin TL. İcraburada.com. sitesinde yer alan şartnameye göre icradan satış ihalesi 20 Şubat’ta yapılacak. Bakırköy 18. İcra Müdürlüğü’nün yapacağı satış ihalesinin ikincisi 7 Mart’ta yenilenecek.

SATIŞA İTİRAZ EDİLDİ

Şirket kaynaklarından edinilen bilgilere göre ise, icradan satışa itiraz edildi. İtiraz gerekçesini ise uçak için belirlenen bedel oldu. Şirket kaynakları söz konusu uçağın 10 milyon dolar seviyesinde bir değere sahip olduğuna işaret etti.

Saga Havayolları'nın kapanması yanı sıra SKY Havayolları da faaliyetlerini durdurmuştu.(Hürriyet)

SAGA'NIN UÇAĞI SATIŞA ÇIKIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

isimsiz ~ 4 yıl önce
Saga airlines birçok personelini mağdur etti. Teminatı kendi aralarında bölüştüler, kurtlar sofrası kurdular ve bir çok personel hiçbir maaş alacağını alamadı. şirkette çalışmamış insanlar bile şirkette çalışılıyor gösterilip 400 bin 500 bin para aldılar teminattan. böyle bir şirket böyle bir yönetim....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ucak ve ucak finans icin Www.airbusaircraft.com

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Tatlım 20 bin veriyim sus olar mi sn kolot

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt.Plt. ~ 4 yıl önce
İcra İflas Kanunu 206.Maddesine göre personel alacağı devlet alacağından dahi önceliklidir.SAGA personelinden elinde kesinleşmiş mahkeme veya icra kararı olan varsa onların alacakları önceliklidir.Ayrıca SHY-6A yönetmeliğinin (MÜLGA eski yönetmelik) 18.maddesi gereğince bu uçak teminat yerine geçtiğinden ve teminatta personel alacağı diğer alacaklılardan önce olduğundan Elinde Kesinleşmiş mahkeme kararı veya kesinleşmiş icra kararı olan varsa SHGM ve DHMI ye başvursun uçağın parasından veya şirketin teminatından öncelikle parasını alır.Anlamayan veya daha fazla bilgi almak isteyen varsa buraya adını yazsın ben o kişiyi arayıp bilgilendireyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000