09 Eylül 2013, Pazartesi 10:42:29

SAGA'NIN NEFESİ BİTTİ

İşletme ruhsatı 6 Haziran’da üç ay süreyle askıya alınan Saga Havayolları, verilen sürede ekonomik sorunlarını aşamadı. Sürenin sona ermesiyle Saga Havayolları’nı nasıl bir gelecek bekliyor?
  • Sevgili arkadaşlar SAGA artik düzelmez. Is bulabilen zaten hemen yeni isine basladi. Bence fazla umut baglamayin, olsaydı simdiye kadar cokdan düzelirdi. Sizlerde biliyorsunuz uçacak uçak yok, neyle düzelecek... Inanin cok isterim ama artik COK BÜYÜK MUCIZE gerekli.. Iranlilara bu saatten sonra artk ne kadar güvenecksin. B artik yedek parça olacak. Hepinize kolay gelsin, en kisa zamanda is bulmanizi diliyorum.
  • Ben sadece SAGA dan gerçek bir haber bekliyorum... Kredi kartimin borcunu ödeyemedim, ev kirami ödeyemedim, inanilmaz çaresiz bir durumda yasiyorum... Kurtulacaksa kurtulsun yoksa SHGM görevini yapsin. Daha ne bekliyor anlamadım.. Tamam Sn. Kolat dürüst bir patron ama artik bir sonuç olmasi gerekli... Yanlismi düsünüyorum
  • Cevap2 (cevabı ) Şirketimiz içinde yaşanılan olumlu veya olumsuz gelişmeler hakkında sizlerde kabul edersiniz'ki bilgi vermek etik bir davranış değildir. Şayet dışarıdan biri olarak"
  • Cevaba (CEVAP) Saga havayollarında herkez yıllarca ekmeğini yediği patronuna yakındır. Sn: A.Kadir KOLOT mücadelesini gereğinden fazla Veriyor. Kişi veya kişilerin gereksiz konuşması bu yürüyüşü engelleyemiyecek. Biz mutluyuz kimse bizim adımıza sıkıntı yapmasın. Gerektiğinde yapılan icraatlar zaten sizlere cevap olacaktır. Herkeze sevgiler.

Türk sivil havacılığının bir dönem yıldızı parlayan şirketlerinden Saga Havayolları, kapanmanın eşiğine geldi. Kuzey Afrika operasyonlarının sona ermesinden sonra mali darboğaza giren ve uçaklarını kiralamakta güçlük çeken Saga Havayolları, 6 Haziran’da askıya alınan işletme ruhsatını tamamen kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya geldi.

SKY Havayolları’nın yaşadığı sorunların benzerini yaşayan ve birçok personelinin yanı sıra form 4 yetkili yöneticilerini de kaybeden şirket için verilen 3 aylık süre sona erdi. Geçen sürede ekonomik anlamda işlerini yoluna koyamayan ve bir türlü SHGM’nin istediği koşulları yerine getiremeyen Saga Havayolları’nın tanınan üç aylık sürenin sona ermesiyle nasıl bir akıbetle karşı karşıya kalacağı merakla beklenirken iyileştirme çabalarının yeterli görülmemesi halinde işletme ruhsatı tamamen iptal edilecek.

İranlı bir ortakla geçtiğimiz yıllarda ekonomik krizden biraz olsun kurtulan şirkette,  Abdulkadir Kolot ve İranlı ortak arasındaki sorunlar nedeniyle bir türlü yoluna girememişti.

©AirportHaber.com

SAGA'NIN NEFESİ BİTTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Kaptan ~ 5 yıl önce
Sevgili arkadaşlar SAGA artik düzelmez. Is bulabilen zaten hemen yeni isine basladi. Bence fazla umut baglamayin, olsaydı simdiye kadar cokdan düzelirdi. Sizlerde biliyorsunuz uçacak uçak yok, neyle düzelecek... Inanin cok isterim ama artik COK BÜYÜK MUCIZE gerekli.. Iranlilara bu saatten sonra artk ne kadar güvenecksin. B artik yedek parça olacak. Hepinize kolay gelsin, en kisa zamanda is bulmanizi diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne yapsam ~ 5 yıl önce
Ben sadece SAGA dan gerçek bir haber bekliyorum... Kredi kartimin borcunu ödeyemedim, ev kirami ödeyemedim, inanilmaz çaresiz bir durumda yasiyorum... Kurtulacaksa kurtulsun yoksa SHGM görevini yapsin. Daha ne bekliyor anlamadım.. Tamam Sn. Kolat dürüst bir patron ama artik bir sonuç olmasi gerekli... Yanlismi düsünüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Cevap2 (cevabı ) Şirketimiz içinde yaşanılan olumlu veya olumsuz gelişmeler hakkında sizlerde kabul edersiniz'ki bilgi vermek etik bir davranış değildir. Şayet dışarıdan biri olarak"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şirket içi ~ 5 yıl önce
Şirketler olumlu gelişmeleri övünerek ve gururla açıklarlar, neresi etik bir davranış değil, gayette etik. Başarılıyız, duysun cümle alem. Ama madara olursanız, tabi ki biz madara olduk diye açıklama yapılamaz dimi : )
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Cevaba (CEVAP) Saga havayollarında herkez yıllarca ekmeğini yediği patronuna yakındır. Sn: A.Kadir KOLOT mücadelesini gereğinden fazla Veriyor. Kişi veya kişilerin gereksiz konuşması bu yürüyüşü engelleyemiyecek. Biz mutluyuz kimse bizim adımıza sıkıntı yapmasın. Gerektiğinde yapılan icraatlar zaten sizlere cevap olacaktır. Herkeze sevgiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevap 2 ~ 5 yıl önce
Serkan ben sana kötü birsey söylemedimki, haber kaynagi nedir, doğruluk orani nedir? Iranlilar ne zaman ödeme yapacak? gibi, gibi, gibi sorularin cevabi varmi sende, aciklamani istedim..Bana inan ben senden daha cok SAGa nin kurtulmasini istiyorum. Buna inan ve kesinlikle nankörlük yapmıyorum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000