21 Mart 2011, Pazartesi 14:30:22

SAGA'DA YAPRAK DÖKÜMÜ

Uçak filosunu 9'dan 4'e düşüren Saga Havayolları'nda işten çıkarma furyası sürüyor. 27 pilotun ardından çok sayıda kabin memuru ve teknik çalışanın da işine son verildi. İşten çıkarılanların sayısı 100'ü buldu.
  • BY BY yanlışta yazılsa herkez herşeyi biliyor demekki.
  • Bu, "BA" SAKIN" BY" OLMASIN
  • Bakin sirketin WEB sitesi ne yaziyor Şirketin, teknik, mali ve ticari yapısını çok güçlü tutmaya özen gösteren şirket yönetimi, uyguladığı personel politikası ile çalışanlarını da memnun edebilmenin başarısını göstermiştir. Eğitim düzeyi ortalaması Türkiye genelinin üstünde olan şirketimizde, yabancı dil bilenlerin ortalaması da yine ülke ortalamasının üstündedir. Yaş ortalaması ise sektörün öngördüğü gördüğü kriterlerdedir.
  • GERİDE KALAN BİR SÜRÜ İNSAN VAR BU ONLAR İÇİN BİR ŞANS MI? YOKSA TAM TERSİMİ BİLEMEM TEK İSTEDİĞİM EN AZIN DAN BU DEFA SÖZLERİNDE DURUP VAAD ETTİKLERİ MAAŞLARI ÖDERLER VE HER HER KENDİNE BİR İŞ BULUR EN AZINDAN BUNU BİZE BORÇLULAR İŞ BULAMAYANLARDA OLACAKTIR ONLARINDA İŞSİZLİK PARASINDAN FAYDALANMASI İÇİN ÇIKIŞLARINI VERİP AYIRIRLAR,TOK ACIN HALİNDEN ANLAMAZMIS AMA UMARIM BU DEFA ANLAR!YERİNİ COK SAGLAM DÜŞÜNENLER VE KENDİNİ ŞANSLI OLARAK DÜŞÜNEN ARKADASLARA ELLERİNİN ARASINA KAFALARINI ALIP Bİ BEŞ DAKKA DÜSÜNMELERİNİ TAVSİYE EDERİM BU GÜN BİZE YARIN KİME BİLEMEM BİLDİĞİM TEK SEY KİMSENİN HAKKI KİMSEDE KALMAZ AMA ÖLEEE.. AMA BÖLEEE UMARIM HER KEZ İÇİN EN İYİSİ OLUR..

Saga Havayolları, yaklaşan yaz sezonu öncesinde kritik bir süreç yaşıyor. 9 uçaklık filoya  ulaşarak bir dönem oldukça başarılı bir grafik çizen Saga Havayolları, son aylarda sancılı dönemden geçiyor.

Trabzon merkezli iç hat tarifeleri yapmak üzere girişimlerde bulunan ancak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce başvurusu halen kabul edilmeyen Saga Havayolları, yurtdışına uçak kiralama konusunda da sıkıntı yaşayınca uçaklar elde kaldı.

Biri Airbus 330 olmak üzere 9 uçaktan 5’ini elinden çıkaran Saga Havayolları, yüzde 50 küçülmeye gitti. Filodan uçakların çıkarılmasıyla personel fazlası ortaya çıkınca bu kez de bazı departmanlarda işçi çıkarımına gidildi.

Saga Havayolları’nda ilk önce 27 pilotun işine son verildi. Sonrasında 50’ye yakın kabin memuru ile yollar ayrıldı. Ancak kabin memurlarının kış sezonunda ortada kalmaması  için farklı bir yöntem uygulandı. Yaklaşık bir ay önce kabin görevlilerini genel müdürlüğe davet eden yönetim, iki ay içinde kabin görevlilerinin kendilerine iş bulmalarını bu sürede maaşlarının ödeneceğini tebliğ etti.

Kokpit ve kabinden sonra en büyük tenkisat teknik departmanda yapıldı. Yaklaşık 20 teknik çalışanının görevine son verildi.

Genel müdürlükte çalışan 10 personelle de yollar ayrıldı. Saga Havayolları’nda 100’e yakın personelle yollar ayrılırken şirketin yeni bir yapılanma sürecine gireceği bildirildi.

©AirportHaber.com ÖZEL

SAGA'DA YAPRAK DÖKÜMÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Misafir ~ 7 yıl önce
BY BY yanlışta yazılsa herkez herşeyi biliyor demekki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu, "BA" SAKIN" BY" OLMASIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bakin sirketin WEB sitesi ne yaziyor Şirketin, teknik, mali ve ticari yapısını çok güçlü tutmaya özen gösteren şirket yönetimi, uyguladığı personel politikası ile çalışanlarını da memnun edebilmenin başarısını göstermiştir. Eğitim düzeyi ortalaması Türkiye genelinin üstünde olan şirketimizde, yabancı dil bilenlerin ortalaması da yine ülke ortalamasının üstündedir. Yaş ortalaması ise sektörün öngördüğü gördüğü kriterlerdedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
GERİDE KALAN BİR SÜRÜ İNSAN VAR BU ONLAR İÇİN BİR ŞANS MI? YOKSA TAM TERSİMİ BİLEMEM TEK İSTEDİĞİM EN AZIN DAN BU DEFA SÖZLERİNDE DURUP VAAD ETTİKLERİ MAAŞLARI ÖDERLER VE HER HER KENDİNE BİR İŞ BULUR EN AZINDAN BUNU BİZE BORÇLULAR İŞ BULAMAYANLARDA OLACAKTIR ONLARINDA İŞSİZLİK PARASINDAN FAYDALANMASI İÇİN ÇIKIŞLARINI VERİP AYIRIRLAR,TOK ACIN HALİNDEN ANLAMAZMIS AMA UMARIM BU DEFA ANLAR!YERİNİ COK SAGLAM DÜŞÜNENLER VE KENDİNİ ŞANSLI OLARAK DÜŞÜNEN ARKADASLARA ELLERİNİN ARASINA KAFALARINI ALIP Bİ BEŞ DAKKA DÜSÜNMELERİNİ TAVSİYE EDERİM BU GÜN BİZE YARIN KİME BİLEMEM BİLDİĞİM TEK SEY KİMSENİN HAKKI KİMSEDE KALMAZ AMA ÖLEEE.. AMA BÖLEEE UMARIM HER KEZ İÇİN EN İYİSİ OLUR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000