17 Şubat 2009, Salı 13:48:52

SAGA UÇAĞI PİSTTEN ÇIKTI (GÜNCELLENDİ)

Saga Havayolları'nın Cezayir Havayolları adına uçan Boeing 737-400 tipi uçağının pistten çıktığı bildirildi.
  • 02/20/09 14:38 teşekkürler
  • SAGA hava yolları egıtım bılgı ve becerilerini ispat etmiş deneyimli kokpit ve kabin ekibiyle uçuş gorevlerini sivil havacılık kuralları standart hareket usullri çerçevesinde icra eden Türk sivil havacılığını ve şanlı bayrağımızı yurt dışında gururla temsil etmektedir.Kaza anlamı itibariyle isteyerek yapılan bir icraat değildir.Bu kazadan arkadaşlarım gereken dersi çıkaracak ve gerekli önlemleri alacaklardır. Bilmeden kulaktan dolma mesnetsiz bilgilerle yapılan yorumlar sadece SAGA yı değil tüm sivil havacılık kurumlarını ve nihayetinde Türkiye mizi incitir. Daha dikkatli yorumlanız daha yapıcı olur. SAGA ailesine geçmiş olsun .Saygılarımla
  • bu kadar sorun varsa bu uçaklarda yetkililer bir acıklama yapsın sağlımdır bini diye veya gerken tedbirler alınsın
  • Belli ki son dört yorum aynı şahıs tarafından yazılmış.Kardeşim sizin kimler olduğunuzu tahmin etmek zor değil.Olgun olun , mert olun.

avherald adlı internet sitesinde yer alan habere göre, Saga Havayolları'nın Cezayir Havayolları'na wetlease olarak kiraladığı TC-SGD kuyruk tescilli Boeing 737-400 tipi uçağı pistten çıktı. 152 yolcusu bulunan uçakta küçük çaplı hasar oluştuğu ifade edildi.

Sage Havayolları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Musa Alioğlu, talihsiz olayla ilgili yaptığı açıklamada, uçağın 28 knot (nat) şiddetinde arka rüzgara maruz kaldığını ve pistten çıktığını belirterek, "Ekiple görüştük. Olayda herhangi bir yaralanma sözkonusu değil. Uçak bakım için apronda bekletiliyor" dedi.

SAGA UÇAĞI PİSTTEN ÇIKTI (GÜNCELLENDİ)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Misafir ~ 9 yıl önce
02/20/09 14:38 teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
SAGA hava yolları egıtım bılgı ve becerilerini ispat etmiş deneyimli kokpit ve kabin ekibiyle uçuş gorevlerini sivil havacılık kuralları standart hareket usullri çerçevesinde icra eden Türk sivil havacılığını ve şanlı bayrağımızı yurt dışında gururla temsil etmektedir.Kaza anlamı itibariyle isteyerek yapılan bir icraat değildir.Bu kazadan arkadaşlarım gereken dersi çıkaracak ve gerekli önlemleri alacaklardır. Bilmeden kulaktan dolma mesnetsiz bilgilerle yapılan yorumlar sadece SAGA yı değil tüm sivil havacılık kurumlarını ve nihayetinde Türkiye mizi incitir. Daha dikkatli yorumlanız daha yapıcı olur. SAGA ailesine geçmiş olsun .Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu kadar sorun varsa bu uçaklarda yetkililer bir acıklama yapsın sağlımdır bini diye veya gerken tedbirler alınsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Belli ki son dört yorum aynı şahıs tarafından yazılmış.Kardeşim sizin kimler olduğunuzu tahmin etmek zor değil.Olgun olun , mert olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000