13 Mart 2012, Salı 09:51:18

SAGA ŞİMDİ NE YAPACAK?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün havayolu işletmeciliği için üç uçaklık koşulunu yerine getirmek için Onur Havayolları’ndan 6 aylığına uçak kiralayan Saga Havayolları, uçağı iade etti. Şimdi ne olacak?
  • Boşver satmayın şirketi ne gereği var.Bırakın insanlar sefalet içinde sürünmeye devam etsin.Alıştılar nasıl olsa hergün binbir ümitle şirkete gelip hayal kırıklığı ve yeni dertlerle eve dönmeye.
  • Gırtlağa kadar borca batmışsınız hala verilen parayı beğenmiyorsunuz yada başka hesaplar peşindesiniz!!!!!!! Yoksa battık gösterip vurgunmu yapacaksınız.... ??????? YETER ARTIK PARALARIMIZI VERİN DE işimize bakalım herkes yoluna gitsin...
  • Ne güzel söylemiş atalarımız Gülme komşuna, gelir başına...... INSERT COIN...:)
  • ya senin iki uçağın 8 yada 9 milyon $ anca eder.50 milyon $ nasıl hesapladında istiyorsun be adam.gözünü aç gözünü yoksa rezil olduğunla kalıcaksın havacılık camiasına.sat şu şirketi eder parayada milletin hakkını öde.bu kadar insanın ahını aldıktan sonra sen daha o şirketi daha ayağa kaldıramazsın uğraşma boşuna...
SHGM mevzuatlarına göre filosunda en az üç uçak bulunması gereken Saga Havayolları, bu koşulu yerine getirmek için 9 Eylül’de Onur Havayolları’ndan kiraladığı uçağı iade etti.

Onur Havayolları’ndan kabin ekibiyle birlikte kiralanan TC-ONS kuyruk tescilliği uçağın Saga filosuna geçmesiyle ruhsatın iptal edilmesini önleyen Saga Havayolları, SHGM’den 6 aylık ek süre almıştı.

6 aylık süre için kiralanan uçak, Onur Havayolları sözleşme süresini uzatmayınca mecburen iade edildi. Böylelikle Saga Havayolları için kritik takvim yeniden işlemeye başladı.
Şu sıralarda yeni bir uçak için görüşmelerini sürdüren Saga Havayolları’nın geçtiğimiz günlerde Airporthaber’in duyurduğu bir uçak için görüşmelere başladığı bildirildi.
Ücretinin bir kısmının peşin olarak yatırıldığı kaydedilen Thomson Airways’e ait Airbus 320-200 tipi uçağın bir aksilik olmazsa Saga filosuna katılması bekleniyor.
Söz konusu uçak 180 yolcu kapasiteli, G-OOPT kuyruk tescilli ve halen First Choice Airlines’te uçuyor.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Eylül ayında Onur Havayolları filosunda bulunan Airbus 321 tipi bir uçak, ruhsat iptalinin son gününde Saga Havayolları’na kiralanmıştı. Kiralanan uçak tekrar 6 aylığına Onur Havayolları’na verilmişti.
Sivil havacılık mevzuatlarına göre şu aşamada havayolu şirketinin tedbiren uçuşlarının durdurulması ve üç aylık ek süre verilmesi maddesi bulunuyor.

30 MİLYON DOLARA ‘HAYIR’

Öte yandan Saga Havayolları’nın son dönemde satılacağına ilişkin bir çok iddia ortaya atıldı. Bir süre önce de İranlı bir yatırımcının 30 milyon dolar teklif ettiği ancak Saga yöneticilerinin buna sıcak bakmadığı, şirkete 50 milyon dolar fiyat biçtikleri öne sürülmüştü.

SAGA ŞİMDİ NE YAPACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 6 yıl önce
Boşver satmayın şirketi ne gereği var.Bırakın insanlar sefalet içinde sürünmeye devam etsin.Alıştılar nasıl olsa hergün binbir ümitle şirkete gelip hayal kırıklığı ve yeni dertlerle eve dönmeye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Gırtlağa kadar borca batmışsınız hala verilen parayı beğenmiyorsunuz yada başka hesaplar peşindesiniz!!!!!!! Yoksa battık gösterip vurgunmu yapacaksınız.... ??????? YETER ARTIK PARALARIMIZI VERİN DE işimize bakalım herkes yoluna gitsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ne güzel söylemiş atalarımız Gülme komşuna, gelir başına...... INSERT COIN...:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ya senin iki uçağın 8 yada 9 milyon $ anca eder.50 milyon $ nasıl hesapladında istiyorsun be adam.gözünü aç gözünü yoksa rezil olduğunla kalıcaksın havacılık camiasına.sat şu şirketi eder parayada milletin hakkını öde.bu kadar insanın ahını aldıktan sonra sen daha o şirketi daha ayağa kaldıramazsın uğraşma boşuna...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000