08 Eylül 2010, Çarşamba 09:14:26

Saga Havayolları filosunu gençleştiriyor

Dalaman, Bodrum ve Antalya'dan İngiltere ve Polonya'ya, İzmir'den ise İran'a turistik charter uçuşları gerçekleştiren Saga Airlines, ağırlıklı olarak Boeing'ten oluşan filosunu daha farklı modellerle yenileme hazırlığında.
  • SANKİ BU REKLAM KOKAN HABERLER, ŞİRKETİN SON ÇIRPINIŞ HABERLERİ
  • "ağırlıklı olarak Boeing'ten oluşan filosunu daha farklı modellerle yenilemek" ten bahsediliyor; yani hali hazırda sahip olduğu modeller haricinde bir model mi getirecek?
  • KTHY'den açığa çıkan eski 737-800'ler beee
  • SAGA ne zaman giriyor ichatlara?

Kış sezonunda farklı destinasyonlarda sefer düzenlemeyi planladıklarını söyleyen Saga Airlines Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Musa Alioğlu, “Biz 9 uçaklık filoyla hizmet veriyoruz. Yatırım olarak filomuzu gençleştirmeyi düşünüyoruz. Filomuzdaki bazı uçakları geri verip, yerlerine daha yeni uçaklar almayı planlıyoruz" diye konuştu.

Anlaşma süreleri biten uçakların yerine daha genç uçaklar alarak bunları daha iyi pazarlayabileceklerini dile getiren Alioğlu, "Bu nedenle özellikle ağırlıklı olarak Boeing markasından oluşan filomuzu daha farklı modellerle yenileyeceğiz. Türkiye'nin en fazla wet lease yapan havayolu firması olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu alanda yeni pazar arayışlarına girmemiz de kaçınılmaz olacaktır" dedi.

"Havayolu gelişen çağın gelişen sektörü durumunda" diyen Alioğlu, zaman yarışında hızın önemli bir faktör olduğunu belirtti. Hızlı ulaşım konusunda uçağın yerini şimdilik başka ulaşım aracının alamayacağını vurgulayan Alioğlu, "Dolayısıyla bu sektörün giderek daha fazla büyüyeceği kesin. Türkiye'de ise sektör son beş yılda tam anlamıyla şaha kalktı denebilir. Uçak filo sayısının artması, yolcu sayısının artması, yeni havalimanlarının yapılması sektörü bugünkü konumuna getirdi" diye konuştu.

Havacılık sektörünün 2023 yılında 75 uçağa ulaşmasının hayal olmayacağını belirten Alioğlu, "Saga Airlines olarak 2015'te 15 uçaklık bir filo ile iç ve dış hatlarda olacağımızı söyleyebiliriz" dedi.

Saga Havayolları filosunu gençleştiriyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 8 yıl önce
SANKİ BU REKLAM KOKAN HABERLER, ŞİRKETİN SON ÇIRPINIŞ HABERLERİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
"ağırlıklı olarak Boeing'ten oluşan filosunu daha farklı modellerle yenilemek" ten bahsediliyor; yani hali hazırda sahip olduğu modeller haricinde bir model mi getirecek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
KTHY'den açığa çıkan eski 737-800'ler beee

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SAGA ne zaman giriyor ichatlara?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000