27 Haziran 2012, Çarşamba 09:57:06

"SADECE UÇAĞIMIZ DÜŞÜRÜLMEDİ..."

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, Suriye'nin düşürdüğü uçakta bulunan Yüzbaşı Gökhan Ertan hakkında çarpıcı bir yazı kaleme aldı. İşte Özdil'in o yazısı...
  • Yarım yamalak,, kulaktan dolma sinekten bomba bilgiyle yazı yazarsan , milletin duygularını siyaset çamuruna katarsan böyle demogoji denen saptırmada yönsüz kalır uzayda kaydolursun.... Siyaset başka havacılık bambaşka. Önce kendine bir havacı danışman bul...
  • İlk olarak bu olayı devlet yönetimiyle giriftleştirenler (olumsuzca) ve bunu gene aziz Türk milletine arsızca ve küstahça uyu diyenler unutmamalılarki kendinizi yırtsanız da parçalasanız da EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR(K. ATATÜRK) bu her şeyi açıklıyor.Yılmaz abinin yazdıklarına katılıyorum doğru demiş lakin devletin bile ulaşamadığı bilgiye nerden ulaştı biraz kuşku uyandırmadı değil. biz olumlu-olumsuz ne düşünürsek düşünelim ya da kaleme alalım en son sözü pilotumuzun Malatyadaki evinde babası''ben inançlı biriyim ailemde,vatanımız için bizim menfaatlerimiz için ne gerekiyorsa o yapılır ve bir pilot için(oğlum) de savaşa girilmesine gerek yok'' diyor.bence kimseye bu sözden başka söz söylemek yakışmaz! tabiki hakkımızı almalıyız hukuksal ve ne gerekiyorsa.burda yorum yapan arkadaşlara şaşırdım açıkcası bazılarına:))) diplomat edasıyla bölgesel strateji uzmn kimliği taşıyan devlette bir fiil uluslar arası alanda temsil eden bürokrat gibi senaryolar yazmışlar:) güzel düşyrz
  • bu çocukları şehitde saymazlar bulunamzsa,bulunsalarda zaten malül sayılıyorlar,kime şehit der bu adamlar sayın özdil???
  • Ucak Suriye tarafindan dusurulmemistir,Esad'a ragmen Suriye'deki Rus guclerince dusurulmustur.Incirlik ussundeki ABD'lilerin olaya kayitsiz kalmasi da bu olayin buyuk guclerin Turkiye'ye bir uyarisi ve gozdagi olarak yorumlanabilir.Azerbaycan Gaz boru hatti anlasmasi Rusya'nin ve dahi Amerika'nin menfaatlerine vurulan bir darbedir.Buyuk oynayacaksaniz bu tur provakasyonlar olacaktir.Yurtta teslim cihanda teslim olursaniz kimse size dokunmaz ama o zaman da yerinizde sayarsiniz.Savas cigiritkanlarina da soylenecek olan sudur.Hicbir akliselim sinegi balyozla oldurmeye kalkmaz.Ama Turkiye bu blofleri ve ajitasyonlari kaale almadigini ve yoluna devam ettigini gostermektedir.

 

Her Türk evladı gibi pilot olmak isterdim çocukken...

İstemek yetmiyor tabii, zeka istiyor, yetenek istiyor. Bu yaşımda bile, henüz radyonun nasıl çalıştığını kavrayamadığım için, olamadım haliyle. Ama, rahmetli dedem öyle olsun istediği için, bir pilot’un adını taşıyorum. Maalesef sadece, F104 kokpitindeki siyah-beyaz fotoğrafıyla tanıştığım... Ben bebekken, motosiklet kazasında hayatını kaybeden komşumuz Yüzbaşı Yılmaz ağabeyin adıdır adım.

*

Sanırım, sırf bu kişisel sebeple, her

pilot hadisesinde paraşütsüz kalırım...

Çakılır moralim.

 

*

Ve, hâlâ merak ediliyor...

Füzeyle mi vurdu Suriye?

Uçaksavarla mı?

*

Ben size söyleyeyim...

Kahpelik’le vurdu.

*

Çocuklarımızın karşısına erkek gibi çıkıp, vuruşsalardı, vursalardı...

Silahsız bile olsak, amenna.

Sinsice hançer’lediler.

 

Ki, sırttan hançerleme uzmanıdırlar.

*

O yüzden, hissettiğim duygu, ne kin’dir, ne öfke... Ecdadımızın onca acı tecrübesine rağmen, müstahak olduğumuz gerçeğidir... Hâlâ bunlara sırtımızı dönmenin kahrı’dır hissettiğim.

*

Pilotlarımıza gelince...

Sıkı durun.

Biri pilot’tur.

Biri astronot adayı pilot’tur.

*

Evet, yanlış okumadınız.

Tahminim, memleketi bu badireye sürükleyen siyasiler bile şu anda öğreniyor ama... Yüzbaşı Gökhan Ertan, Türk Hava Kuvvetleri tarafından çok özel testler neticesinde seçilmiş, astronot adayı pilotlarımızdandır.

*

Yürek zaten mangal da...

Üstün zekalıdır.

Üstün eğitimlidir.

Üstün yeteneklidir.

Yeteneksizler coğrafyası’nın çıkardığı tek taş pırlanta’lardan biridir, o yüzbaşı.

*

Utanmadan...

“Tazminat isteyelim” filan deniyor.

Paha biçilmezdir.

*

11 yaşındayken, ailece bindikleri otomobille feci kaza geçiren, 4 ve 10 yaşındaki kardeşlerini oracıkta kaybeden, hurda yığınından sağ çıkan...Allah’ın bu millete lütfudur, o yüzbaşı.

*

Kaç tane astronot adayımız var derseniz... Konunun otoritelerinden Profesör Mesut Caşın’a adeta yalvardım, anca, “bir grup olduğunu söyleyebilirim” dedi. “Bi avuç” yani... “Bazı ülkeler”le yürütülen çok gizli proje kapsamında seçildiler.

Mekiğe ne zaman ve hangisi binecek bilemeyiz. Bildiğimiz şu, Yüzbaşı Ertan olabilirdi.

*

Özetle.

Sadece uçağımız düşürülmedi. Denizin dibinde aradığımız da, metal yığını değil.

*

Yuri Gagarin gibi, Neil Armstrong gibi, tarihe geçebilecek kahramanını... Düşmanlık ettiği rejimin topraklarına, turist gibi “fotoğraf makinesi”yle gönderen ilk ve tek ülkedir Türkiye!

Yılmaz ÖZDİL / HÜRRİYET

"SADECE UÇAĞIMIZ DÜŞÜRÜLMEDİ..."

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Astroyazar Erdil... ~ 6 yıl önce
Yarım yamalak,, kulaktan dolma sinekten bomba bilgiyle yazı yazarsan , milletin duygularını siyaset çamuruna katarsan böyle demogoji denen saptırmada yönsüz kalır uzayda kaydolursun.... Siyaset başka havacılık bambaşka. Önce kendine bir havacı danışman bul...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helyumcu şucu bucu ~ 6 yıl önce
İlk olarak bu olayı devlet yönetimiyle giriftleştirenler (olumsuzca) ve bunu gene aziz Türk milletine arsızca ve küstahça uyu diyenler unutmamalılarki kendinizi yırtsanız da parçalasanız da EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR(K. ATATÜRK) bu her şeyi açıklıyor.Yılmaz abinin yazdıklarına katılıyorum doğru demiş lakin devletin bile ulaşamadığı bilgiye nerden ulaştı biraz kuşku uyandırmadı değil. biz olumlu-olumsuz ne düşünürsek düşünelim ya da kaleme alalım en son sözü pilotumuzun Malatyadaki evinde babası''ben inançlı biriyim ailemde,vatanımız için bizim menfaatlerimiz için ne gerekiyorsa o yapılır ve bir pilot için(oğlum) de savaşa girilmesine gerek yok'' diyor.bence kimseye bu sözden başka söz söylemek yakışmaz! tabiki hakkımızı almalıyız hukuksal ve ne gerekiyorsa.burda yorum yapan arkadaşlara şaşırdım açıkcası bazılarına:))) diplomat edasıyla bölgesel strateji uzmn kimliği taşıyan devlette bir fiil uluslar arası alanda temsil eden bürokrat gibi senaryolar yazmışlar:) güzel düşyrz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
bu çocukları şehitde saymazlar bulunamzsa,bulunsalarda zaten malül sayılıyorlar,kime şehit der bu adamlar sayın özdil???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
provakasyon ve gozdagi ~ 6 yıl önce
Ucak Suriye tarafindan dusurulmemistir,Esad'a ragmen Suriye'deki Rus guclerince dusurulmustur.Incirlik ussundeki ABD'lilerin olaya kayitsiz kalmasi da bu olayin buyuk guclerin Turkiye'ye bir uyarisi ve gozdagi olarak yorumlanabilir.Azerbaycan Gaz boru hatti anlasmasi Rusya'nin ve dahi Amerika'nin menfaatlerine vurulan bir darbedir.Buyuk oynayacaksaniz bu tur provakasyonlar olacaktir.Yurtta teslim cihanda teslim olursaniz kimse size dokunmaz ama o zaman da yerinizde sayarsiniz.Savas cigiritkanlarina da soylenecek olan sudur.Hicbir akliselim sinegi balyozla oldurmeye kalkmaz.Ama Turkiye bu blofleri ve ajitasyonlari kaale almadigini ve yoluna devam ettigini gostermektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000