16 Mayıs 2015, Cumartesi 12:28:04

SABİHA GÖKÇEN'İN 2'NCİ PİSTİ İÇİN SÖZLEŞME İMZALANIYOR

DHMİ Genel Müdürü Yıldırım, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ikinci pist yapılması için yapılan ihaleyi kazanan YSE Yapı firması ile sözleşme imzalanacağını belirtti.
  • Birileri duymasın pistin adını değiştirir malum modaya ad değiştirmek.......
  • Otorite HEAŞ olduğu sürece, işletme ISG olduğu sürece, buradan bir cacık olmaz
  • Nerenin HUB olacağına yolcu karar verir diyen arkadaş herhalde hava yolu şirket yöneticilerinin de yolcu olduğu noktasından hareketle bunu söylemiş olmalı. HUB demek aktarma yapılacak yer demektir. Yolcu bir uçaktan iner diğer uçağa bineceği ana kadar terminal içerisinde kalır. Yani HUB olan havaalanının bulunduğu şehri iniş kalkış sırasında yukarıdan görür o da hava şartları uygunsa ve cam kenarında oturuyorsa. İstanbulu yukarıdan gördüyseniz sadece ormanları yiyip bitiren siteleri binaları yolları görürsünüz. Yolcuları cezbedecek bir manzara değil hani. Bir başka deyişle THY bu bağlantıları kütahyadan verse orası da pek ala HUB olur ve hiç bir yolcu da bağlantı kütahyadan yapıldığı için uçmazlık etmez. Haberde bir hata var bu arada. Yapılan alt yapı ihalesi. İkinci pist ihalesi alt yapı ihalesi kapsamında yapılan çalışmalar sonuçlanınca yapılacak. Yani şu an ikinci pist yapılmıyor, ikinci pistin yapılabilmesi için gerekli alt yapı çalışmaları yapılıyor, karayolu geçişleri vb.
  • Terminalerde buyuk yogunlasma var.Eski dishatlar ve ic hatlar Terminalerinin durumu cok iyi.Basit bir islemle hemen operasyonel olabilir.Sabiha gokcenin eski ic ve dishatlar terminaleri derhal acilmali yoksa istambul bu tirafigi kaldiramaz !!!!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, yaptığı açıklamada, Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından yönetilen Sabiha Gökçen Havalimanı'nın hava trafiğinin DHMİ tarafından kontrol edildiğini anımsatarak, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ile yapılan protokolle söz konusu havalimanına ikinci pist yapılması için geçen yıl ihale yaptıklarını anlattı.

İhaleyi, geçerli olan teklifler içinde en düşük teklifi veren YSE Yapı firmasının kazandığını belirten Yıldırım, ihale sonucuna bir firma tarafından yapılan itirazın Kamu İhale Kurumu tarafından reddedildiğini kaydetti.

Kazanan firmayla yakında sözleşme yapılacağını anlatan Yıldırım, "Yönetim Kurulumuz bu konuyla ilgili gerekli çalışmayı yapıp karar aldı. Önümüzdeki günlerde  İhaleyi kazanan YSE Yapı firması ile sözleşme imzalanacak ve süreç hızlı bir şekilde devam edecek" dedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'na ikinci pist yapımının gecikmemesi gerektiğini dile getiren Yıldırım, söz konusu pistin paralel olarak yapılacağını kaydetti.

Yıldırım, "Bunu geciktirmek istemiyorum. Çünkü İstanbul şu anda uçak trafiği konusunda sıkıntılı. Uçaklar iniş ve kalkış için beklemek zorunda kalıyorlar. İki havalimanımız içinde bu geçerli. Bu nedenle ikinci pistin hızlı bir şekilde yapılması gerekiyor" diye konuştu.

İstanbul'da hava trafiğinin yoğunluğu nedeniyle uçakların iniş ve kalkış sırasında beklememeleri için yeni tedbirlerin de düşünüldüğünü ancak hava trafiği noktasında limitleri daha fazla zorlamanın pek mümkün olmadığını anlatan Yıldırım, "Yerdeki fiziki imkanlar pist, taksi yolu, apron, park yerleri bir limite gelmiş durumdayız Atatürk Havalimanında. Geçen gün bin 338 uçak hareketiyle rekor kırıldı. Burada iniş ve kalkış toplamıdır" ifadesini kullandı.

SABİHA GÖKÇEN'İN 2'NCİ PİSTİ İÇİN SÖZLEŞME İMZALANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Birileri duymasın pistin adını değiştirir malum modaya ad değiştirmek.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Otorite HEAŞ olduğu sürece, işletme ISG olduğu sürece, buradan bir cacık olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 3 yıl önce
Nerenin HUB olacağına yolcu karar verir diyen arkadaş herhalde hava yolu şirket yöneticilerinin de yolcu olduğu noktasından hareketle bunu söylemiş olmalı. HUB demek aktarma yapılacak yer demektir. Yolcu bir uçaktan iner diğer uçağa bineceği ana kadar terminal içerisinde kalır. Yani HUB olan havaalanının bulunduğu şehri iniş kalkış sırasında yukarıdan görür o da hava şartları uygunsa ve cam kenarında oturuyorsa. İstanbulu yukarıdan gördüyseniz sadece ormanları yiyip bitiren siteleri binaları yolları görürsünüz. Yolcuları cezbedecek bir manzara değil hani. Bir başka deyişle THY bu bağlantıları kütahyadan verse orası da pek ala HUB olur ve hiç bir yolcu da bağlantı kütahyadan yapıldığı için uçmazlık etmez. Haberde bir hata var bu arada. Yapılan alt yapı ihalesi. İkinci pist ihalesi alt yapı ihalesi kapsamında yapılan çalışmalar sonuçlanınca yapılacak. Yani şu an ikinci pist yapılmıyor, ikinci pistin yapılabilmesi için gerekli alt yapı çalışmaları yapılıyor, karayolu geçişleri vb.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Terminalerde buyuk yogunlasma var.Eski dishatlar ve ic hatlar Terminalerinin durumu cok iyi.Basit bir islemle hemen operasyonel olabilir.Sabiha gokcenin eski ic ve dishatlar terminaleri derhal acilmali yoksa istambul bu tirafigi kaldiramaz !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000