18 Mayıs 2018, Cuma 08:01:53

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın kapasitesi artırılıyor

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı terminal binası iç hatlar genişleme projesi kapsamında yeni iskele bloğundaki yolcu köprülerinin montajına başlandı.
  • genişleme çalismalari son hizla devam ediyoe havalimanini her hafta kullaniyorum farki goruyorum sabiha gokçen havalimaninda net hatirlarim in cin top oynardi thy nin 321 ile inmiştim uçaktaki yolculari sayardim o kadar boştu şimdo ise full..
  • Naiboğlu duruyor mu? Hala adamda ne yüz var seksen yaşına geldi hala sırtını devletten çekmiyor, nerede yatacaksın pazarlı...
  • Önce pisti duzeltseler keşke, yazık o güzelim uçaklara..
  • İkinci pist çalışması bitmeden nedir bu ek terminal bloğu??? Eyy ISG yönetimi artık para kazanayım derken insanları mağdur etmeyin! PARANIZDAN büyük KUL HAKKI var!

Türkiye'nin en fazla yolcu trafiğine sahip ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın büyüme çalışmaları kapsamında inşası yapılan, terminal binası iç hatlar genişleme projesi yeni iskele bloğundaki yolcu köprülerinin montajına başlandı.

Montajı yapılan 4 köprü ile terminal binasındaki köprü sayısı 16'dan toplamda 20'ye çıkarken, mevcut terminal yolcu kapasitesi de yüzde 25 artarak, 33 milyondan 41 milyona yükselecek.

Mevcut terminal binası da yaklaşık 25 bin metrekare büyüyecek. İç hatlar genişleme projesi kapsamında yapılan yeni iskele bloğunda, yolcu bekleme alanları, mescit ve ticari alanlar  yer alacak. İç hatlar ilave terminal bloğunun bu yılın Temmuz ayında hizmete girmesi planlanıyor.

 

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın kapasitesi artırılıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

camarothy ~ 3 ay önce
genişleme çalismalari son hizla devam ediyoe havalimanini her hafta kullaniyorum farki goruyorum sabiha gokçen havalimaninda net hatirlarim in cin top oynardi thy nin 321 ile inmiştim uçaktaki yolculari sayardim o kadar boştu şimdo ise full..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Naci ~ 3 ay önce
Naiboğlu duruyor mu? Hala adamda ne yüz var seksen yaşına geldi hala sırtını devletten çekmiyor, nerede yatacaksın pazarlı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elif ~ 3 ay önce
Önce pisti duzeltseler keşke, yazık o güzelim uçaklara..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Artık yeter ~ 3 ay önce
İkinci pist çalışması bitmeden nedir bu ek terminal bloğu??? Eyy ISG yönetimi artık para kazanayım derken insanları mağdur etmeyin! PARANIZDAN büyük KUL HAKKI var!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000