04 Ekim 2017, Çarşamba 09:37:27

Ryanair krizini AP görüşecek

Avrupa’nın en büyük ekonomik havayolu şirketi Ryanair’in iptal ettiği uçuşlardan binlerce kişi etkilendi.
  • beter olsunlar
  • Avrupa parazitleri beter olsunlar. Tum sirketlerin icine ediyorlar.
  • Biz de bunlar hiç yok. SHGM olmadı Hükümet yasak getirir, şirketten ayrılmak, grev, cart curt yapmak hemen yasaklanır ve hiçbir Patron mağdur olmaz. Yaşasın sadece ve sadece güce tapan sürü.
  • Bakalım önümüzdeki aylar da Avrupa ve Türkiye'de neler yaşanacak.
  • 6 milyon yolcu taşıyan havayolu nasıl oluyorda 300 bin uçuş iptal ediyor. her uçakta ortalama 20 yolcu mu olacak yani çok şaçma.....

Avrupa’nın en büyük ekonomik havayolu şirketi Ryanair’in iptal ettiği uçuşlardan binlerce kişi etkilendi. Mağdur yolcuların hakları Avrupa Parlamentosu’nda tartışılacak. Avrupa Tüketici Hakları Kurumu (BEUC) Başkan yardımcısı Ursula Pachl yaşanan krizin havayolu şirketi tarafından çok kötü yönetildiğini söyledi:

“Ryanair mağdur yolcuları, hakları konusunda düzgün bir şekilde bilgilendirmedi. Tazminat konusunda bilgi verilmedi. Yaşananların bedelini ödemekten kaçındıklarını söyleyebiliriz.”

Ryanair 18 bin uçuşu daha iptal etme kararı aldı. Potekizli Avrupa milletvekili Carlos Coelho üye ülkeler arasında işbirliğinin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi:

“Üye ülkelerin tüketici hakları konusunda yeterince işbirliği içinde çalışmadığını görüyoruz. Bu yüzden yetkililer arasında işbirliğini geliştirmeye ve Avrupa Komisyonu’nun duruma müdahale etmesine izin veren bir önergenin onaylanması için çalışmalar yürütüyoruz.”

Bu arada İngiltere’nin en büyük beşinci havayolu şirketi Monarch Airlines ani bir kararla iflas ettiğini duyurdu. 300 bin uçuş ve tatil rezervasyonunun iptal edildiği açıklandı. 1967 yılında kurulan Monarch airlines geçtiğimiz yıl İngiltere’den 40 farklı bölgeye 6 milyondan fazla yolcu taşımıştı. Monarch Airlines’ta 2 bin 500 kişi çalışıyordu.

Ryanair krizini AP görüşecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Türk Havacı ~ 12 ay önce
beter olsunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B ~ 12 ay önce
Avrupa parazitleri beter olsunlar. Tum sirketlerin icine ediyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne güzel ~ 12 ay önce
Biz de bunlar hiç yok. SHGM olmadı Hükümet yasak getirir, şirketten ayrılmak, grev, cart curt yapmak hemen yasaklanır ve hiçbir Patron mağdur olmaz. Yaşasın sadece ve sadece güce tapan sürü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Concorde ~ 12 ay önce
Bakalım önümüzdeki aylar da Avrupa ve Türkiye'de neler yaşanacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rakamlar Tutarsız ~ 12 ay önce
6 milyon yolcu taşıyan havayolu nasıl oluyorda 300 bin uçuş iptal ediyor. her uçakta ortalama 20 yolcu mu olacak yani çok şaçma.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MK ~ 12 ay önce
Şu ana kadar satılan bilet adedi sanırım.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000