22 Temmuz 2018, Pazar 09:01:03

Rusya vize konusuna sıcak bakmıyor

Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov, vize muafiyetinden bahsetmek için henüz erken olduğunu kaydetti.
  • Eeee fazla söze gerek yok
  • Basindan beri soguk bakiyorlardi, siz bizim dandik basinimizda cikan haberlere inanmayin. Bize sicak bakan ulkeler Reis’in baskanligini kutlamak icin ozel jetleriyle Ankara’ya gelen 8-10 tane Afrika ve Arap ulkesi, onlarin da masraflari halkin vergilerinden odendi gene.
  • Sabrımızı test etmesin fena olur sonra heyyttttt...
  • Putin, reis'in kafasını bozma sandalyeni çeker sonra.

Rusya’da çalışan resmi pasaport hamilleri ile büyük işadamları için vize sürecinin kolaylaştırılması yönünde iki ülke arasında çalışmaların sürdüğünü belirten Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov, ancak vize muafiyetinden bahsetmek için henüz erken olduğunu kaydetti.

Sputnik'in Rus medyasından aktardığı habere göre Yerhov, "Vize muafiyeti söz konusu değil. Söz konusu olan 2010 yılındaki hükümetler arası anlaşmanın uygulanmasına dönülmesi. Bu, aslını söylemek gerekirse, vize muafiyeti anlaşması değildi. Bu anlaşma sadece bir dizi vatandaşı vize formalitelerinden muaf tutuyordu. Mevcut duruma gelince, bildiğiniz gibi Rusya henüz tam olarak bu anlaşmaya dönmeye hazır değil. Ama biz Türk tarafına kolaylık uygulama olasılığını, Türk vatandaşlarının büyük bir kısmı için kolaylaştırılmış vize sistemini incelemeyi teklif ediyoruz" dedi.

Rus diplomat, "Bu öncelikle resmi pasaport hamilleri ile aktif olarak Rusya yönünde çalışan büyük işadamlarını ilgilendiriyor. Sanırım, yakın gelecekte biz Türk meslektaşlarımızla birlikte bu yönde çok büyük ölçekli olmasa da gerçek ve umut verici anlaşmalara çıkabileceğiz" diye ekledi.

Rusya vize konusuna sıcak bakmıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Jjj ~ 28 gün önce
Eeee fazla söze gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Durum bu ~ 28 gün önce
Basindan beri soguk bakiyorlardi, siz bizim dandik basinimizda cikan haberlere inanmayin. Bize sicak bakan ulkeler Reis’in baskanligini kutlamak icin ozel jetleriyle Ankara’ya gelen 8-10 tane Afrika ve Arap ulkesi, onlarin da masraflari halkin vergilerinden odendi gene.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kimse ~ 28 gün önce
Sabrımızı test etmesin fena olur sonra heyyttttt...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayağını denk al ~ 28 gün önce
Putin, reis'in kafasını bozma sandalyeni çeker sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000