05 Temmuz 2016, Salı 09:04:39

Rus uçakları İncirik Üssü'ne girebilecek mi?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İncirlik Üssü'nün Rus uçaklarına açılacağı iddialarına ilişkin, "Bundan sonraki süreçte DAEŞ ile mücadelede de Rusya ile işbirliği yapabileceğimizi söyledik. İncirlik Havaüssü'ne Rus uçaklarının gelmesi konusunda herhangi bir ifade kullanmadım. Bizim basın böyle anladı Rusya'ya da öyle mesaj gitmiş" dedi.
  • Türkiye rusya ile anlaşıp duruyor. Ben öyle düşünüyorum ki rusya Jest yapıp kırımdan çekilir kıbrıs gibi bir siyasetle Türkiyeye bağlanabilir Kırım. Neyin karşılığında ; Ukrayna'nın doğusunun rusyaya bağlanmasına razı olup yardım etmek şartıyla.
  • Tükürdügünü öyle yalatirlar adama. Hadi hemde bayram gidin Putin amcanin elinide öpün tam olsun. Harclik verir belki.
  • maşallah 72 milletten var İncirlikte, Açıkça Manidar Keskin bir ifadeyle söylemedi Rusya da gelsin diye ama İncirlikte İncir eksik ..
  • BİR KISIM MEDYAYA SELAM VER,SALAM BULMUŞ GİBİ YAYINLASIN.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası Başbakan Binali Yıldırım'la birlikte katıldığı basın toplantısında İncirlik Üssü'nün Rus uçaklarına açılacağı iddiaları konusunda açıklama yaptı.

İncirlik'e Rus uçaklarının gelmesi konusunda bir açıklamalarının olmadığını kaydeden Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Benim böyle bir ifadem olmadı. DAEŞ ile mücadelede herkesle işbirliği yapabiliriz. Örnek olarak da koalisyon içindeki ülkelerin İncirlik Havaüssü'ndeki uçakları ve bulundurdukları gücü verdik. Cumhurbaşkanımız Putin'e daha önceki dönemlerde de, uçak düşürme hadisesinden önce de 'endişeniz DAEŞ ise gelin DAEŞ'e karşı birlikte mücadele edelim' sözünü de hatırlattık" dedi.

Çavuşoğlu konuşmasına şöyle devam etti; "Bundan sonraki süreçte DAEŞ ile mücadelede de Rusya ile işbirliği yapabileceğimizi söyledik. İncirlik Havaüssü'ne Rus uçaklarının gelmesi konusunda herhangi bir ifade kullanmadım. Bizim basın böyle anladı Rusya'ya da öyle mesaj gitmiş".

Rus uçakları İncirik Üssü'ne girebilecek mi?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Kırım ~ 2 yıl önce
Türkiye rusya ile anlaşıp duruyor. Ben öyle düşünüyorum ki rusya Jest yapıp kırımdan çekilir kıbrıs gibi bir siyasetle Türkiyeye bağlanabilir Kırım. Neyin karşılığında ; Ukrayna'nın doğusunun rusyaya bağlanmasına razı olup yardım etmek şartıyla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ab ~ 2 yıl önce
Tükürdügünü öyle yalatirlar adama. Hadi hemde bayram gidin Putin amcanin elinide öpün tam olsun. Harclik verir belki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 2 yıl önce
maşallah 72 milletten var İncirlikte, Açıkça Manidar Keskin bir ifadeyle söylemedi Rusya da gelsin diye ama İncirlikte İncir eksik ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karavana ~ 2 yıl önce
BİR KISIM MEDYAYA SELAM VER,SALAM BULMUŞ GİBİ YAYINLASIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000