02 Mayıs 2016, Pazartesi 08:42:28

Rus turistlere vize şoku!

Rus turistler, Türkiye ve Mısır'a alternatif olarak yöneldiği Yunanistan'da vize sorunu ile karşılaştı.
  • iç isyanla devrilesin, linç edilesin.. suriye'de akıttığın masum ve çocuk kanında boğulacaksın er ya da geç..
  • onlar bizi, bizde onları çook ararız.
  • valla kızdırmayın putin reyizi zaten paranız yok vize verin bebeler!!!
  • İyi oldu;) putin alsın vizeleri tek tek, şimdi dönsünler geri bize, belki bakarız çarelerine, bu saatten sonra kim çeker Rusların kaprisini!!!

Rus turistler, Türkiye ve Mısır'a alternatif olarak yöneldiği Yunanistan'da vize sorunu ile karşılaştı.

Tatil için günlerce öncesinden turlarını alan ve vize başvurusunda bulunan turistler, bu ülkenin vize verememesi ile ödedikleri tur ve bilet paralarının yanması ile karşı karşıya kaldı.

Rusya'nın Türkiye turlarının satışını yasaklamasının ardından gözünü Rus turistlere diken Yunanistan vize sınavından kaldı.
Mayıs tatillerini yurt dışında geçirmek isteyen Rus turistler en çok ilgi gösterdikleri destinasyon olan Türkiye ve Mısır'ın kapatılması ile bunların yerini doldurabilir mi sorusuna cevap olarak gözlerini çevrildiği Yunanistan, daha ilk sınavında binlerce turisti mağdur etti. Tatil için günlerce öncesinden turlarını alan ve vize başvurusunda bulunan turistler, bu ülkenin vize verememesi ile ödedikleri tur ve bilet paralarının yanması ile karşı karşıya kaldı.

Birçok tur operatörü Türkiye ile Mısır'ın yerine geçmek için çok iştahlı olan Yunanistan'ın aynı iştahı aylar öncesinden böyle bir ilginin olacağının bilinmesine rağmen gerekli adımları atmaması nedeni ile Yunanistan'ı eleştirirken, tatili kaçırmak istemeyen müşterileri için farklı arayışlara gitmeye başladılar.

Rus haber ajansı Ria Novosti'de verdiği haberde bazı Rus turistlerin Schengen vizelerini zamanında alamayacakları ve vize merkezlerinin çalışmalarındaki sıkıntılar yüzünden Mayıs tatili için ödemesini yaptıkları turların yanacaklarını belirtti.
Tur operatörleri Yunanistan'ın vize sorununun tüm sezon boyunca kendisini göstereceğini bildiriyorlar. Bu yüzden turistlere turlarını uçuş tarihinden en az üç hafta önce almaları tavsiye ediliyor.

23 Nisan'da Yunanistan Vize Merkezi, Schengen ülkelerine vize verilmesinde yeni sisteme geçilmesi sebebiyle konsoloslukta vize prosedürlerinin süresinin uzadığını açıkladı. Diplomatlar görevli sayısını artırarak bu durumu düzelteceklerini söylüyorlar.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Amacımız konsolosluklarımızın yasalarda belirtildiği süre zarfında yani 10 gün içerisinde vizeleri vermeye devam etmeleridir. Fakat vizelerin daha kısa sürede hazırlanması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz" denildi. (Hürriyet)

Rus turistlere vize şoku!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

putin ~ 2 yıl önce
iç isyanla devrilesin, linç edilesin.. suriye'de akıttığın masum ve çocuk kanında boğulacaksın er ya da geç..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
masallah ~ 2 yıl önce
hocam bu dilekleri rusya'ya ya yaptığını sandım ama, mantıklı akıllıca düşününce türkiye olduğunu anladım. eline sağlık....... !!!
kadir ~ 2 yıl önce
onlar bizi, bizde onları çook ararız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
put-out ~ 2 yıl önce
valla kızdırmayın putin reyizi zaten paranız yok vize verin bebeler!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eftaora ~ 2 yıl önce
İyi oldu;) putin alsın vizeleri tek tek, şimdi dönsünler geri bize, belki bakarız çarelerine, bu saatten sonra kim çeker Rusların kaprisini!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000