05 Temmuz 2016, Salı 15:09:17

Rus tur şirketleri Türkiye için uçak arıyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Türkiye’ye tatil için uçmak isteyen Rus turistlerin en büyük sıkıntılarından birisinin charter uçuşlarının yetersizliği olabileceğini belirtti.
  • Yakında THY Rus havayolu şirketini satın alabilir.
  • deve sırtında gel. 500 deve yollasak gelmez? turizm duracak? Fettah kadriyede hotel açtı. rus yok. Fettah terleyecek!
  • THY nın uçakları ne güne duruyor
  • Talebi thy chartere seferle karşılar zaten uçaklar boş bu şekilde yeni gelen b777 ile doldurur

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 30 haziran tarihinde 7 aydır satışı yasak olan Türkiye turları ve charter uçuşları için uygulanan yasağın kaldırıldığına dair kararnameyi imzaladı. Ancak kararnamenin imzalandığının ertesi günü Türkiye turları satışa çıkarken, charter uçuşları ise henüz teknik detaylar tamamlanamadığı için başlamadı.

Şu anda Türkiye turu alan Rus turistler tarifeli uçuşlar ile Türkiye’ye giderken, talep fazlalığı fiyat artışına da neden oldu ve bir çok tur operatörü uygun fiyata tur satabilmek için charter seferlerinin başlamasını bekliyor. Turizmdeki asıl taşıyıcı olan charter uçuşları ise gerek Türkiye gerekse de Mısır destinasyonun kapalı olmasından dolayı firmaların filolarını azaltması ile izin çıktıktan sonra da uçak azlığı sıkıntısı yaşayabilir.

ATOR Başkan Yardımcısı Dmitry Gorin yaptığı açıklamada, “Kesinlikle uçak problemi yaşanacak, çünkü kriz döneminde bir çok havayolu firması filosunu küçülttü” dedi.

Gorin, turistik destinasyonlara uçuş programı ile ilgili sorunların daha Devlet Başkanı’nın kararnameyi imzalamadan önce de yaşandığını hatırlatarak, piyasadaki en büyük taşıyıcılardan Transaero’nun pazardan çekilmesinin çok etkileyici olduğunu dile getirdi.

ATOR Başkan Yardımcısı Gorin, charter seferlerinin yoğun olarak Türkiye’ye uçmasının Ağustos ayından önce olmayacağını belirtti. Charter uçuşları için Rusya Federal Havacılık Ajansı (Rosaviatsiya)’nın vereceği izinle olacağını belirten Gorin, pazardaki bütün oyuncuların aynı anda tarifeli seferlere yöneldiğini söyledi.

Rus tur şirketleri Türkiye için uçak arıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

THY ~ 2 yıl önce
Yakında THY Rus havayolu şirketini satın alabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
abey ~ 2 yıl önce
deve sırtında gel. 500 deve yollasak gelmez? turizm duracak? Fettah kadriyede hotel açtı. rus yok. Fettah terleyecek!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Wers ~ 2 yıl önce
THY nın uçakları ne güne duruyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bmx ~ 2 yıl önce
Talebi thy chartere seferle karşılar zaten uçaklar boş bu şekilde yeni gelen b777 ile doldurur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000