01 Kasım 2010, Pazartesi 16:38:01

ROMANYA'DA UÇAK DÜŞTÜ

Romanya'da düşen Rus yapımı MIG 21 Lancer tipi askeri uçaktaki iki pilot hayatını kaybetti.
  • Arkadasim nasil Israil tarafindan modernize edilen F4E "PHANTOM" yerine "TERMINATÖR" oluyorsa Romen MIG21 "FISHBED" de "LANCER"oluyor Romanya Hava kuvvetlerinde 250 MIG21 "Fishbed vardi bunlardan 110 tanesi Israil tarafindan modernize edildi ve yeni ismi "LANCER" geri kalanlari Gogle Earthdan "CRAIOVA" Air base de görebilirsin.
  • Okuduğum kadarıyla alınız bu uçakları, vurunuz F-104'lere...
  • mig 21 fishbed lancer degil
  • Bükreş'in orta yerinde kocaman bir "Hava Kuvvetleri Şehitleri Anıtı" olduğunu biliyormuydunuz? Romen pilotlar derme çatma bu tipteki uçaklar yüzünden yıllardır kırım üstüne kırım yaşayıp hayatlarını kaybettiler. Güya Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin ordusu, peeeh. Allah bunun gibi Avrupa ülkesi ordularını, Türk ordularıyla karşı karşıya getirmesin :) Yavuz'un 600 sene önce dediği gibi omuz üstünde baş, taş üstünde taş bırakmaz bizim ekip :) Allah ordumuza zeval vermesin.
Cluj iline bağlı Campia Turzii ilçesi yakınlarında bugün öğle saatlerinde meydana gelen kazanın sebebini belirlemek üzere soruşturma başlatıldı.
İlk defa Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği döneminde (1957 yılında) kullanılmaya başlanan MIG 21 Lancer Rus uçakları havacılık otoriteleri tarafından "uçan tabut" olarak nitelendiriliyor.

Romanya ordusunda kullanıldığı, 1993 - 2010 yılları arasında meydana gelen toplam 27 kazada 28 uçak düşerken bu kazalarda toplam 61 kişi hayatını kaybetti.

Sık sık yaşanan kazalar nedeniyle Romanya Savunma Bakanlığı 2005 yılında MIG uçaklarını 2013 yılına kadar kullanımdan kaldırma kararı almıştı.


ROMANYA'DA UÇAK DÜŞTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadasim nasil Israil tarafindan modernize edilen F4E "PHANTOM" yerine "TERMINATÖR" oluyorsa Romen MIG21 "FISHBED" de "LANCER"oluyor Romanya Hava kuvvetlerinde 250 MIG21 "Fishbed vardi bunlardan 110 tanesi Israil tarafindan modernize edildi ve yeni ismi "LANCER" geri kalanlari Gogle Earthdan "CRAIOVA" Air base de görebilirsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Okuduğum kadarıyla alınız bu uçakları, vurunuz F-104'lere...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
mig 21 fishbed lancer degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bükreş'in orta yerinde kocaman bir "Hava Kuvvetleri Şehitleri Anıtı" olduğunu biliyormuydunuz? Romen pilotlar derme çatma bu tipteki uçaklar yüzünden yıllardır kırım üstüne kırım yaşayıp hayatlarını kaybettiler. Güya Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin ordusu, peeeh. Allah bunun gibi Avrupa ülkesi ordularını, Türk ordularıyla karşı karşıya getirmesin :) Yavuz'un 600 sene önce dediği gibi omuz üstünde baş, taş üstünde taş bırakmaz bizim ekip :) Allah ordumuza zeval vermesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000