24 Ekim 2014, Cuma 07:52:18

ROBOT PİLOT İÇİN ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI

Robot pilot Pibot, Güney Kore laboratuvarlarında denenmeye başladı.
  • o zaman robot konrolör de yoldadır eğlence başlıyor desenize
  • İngilizce seviyesi ne olacak acaba, çok merak ettim!
  • Sonra 'bu memleket adam olmaz Yeaa' türevinden sözler söylersiniz. Adam robot yapıyor benim yurttaşım ne gerek var otopilot yok mu vs. Arkadaşlar bugün Kullandığınız bütün araç gereçler ortaya çıktığında etraflarında sizler gibi insanlar olsaydı, hiçbir bilim gelişemez ilk Çağda takılıp oynar dururduk. Yeni birşey üretmenin önemini ne zaman anlayacağız bilmiyorum.
  • Aklına Airplane filmindeki otomatik pilot gelen tek kişi benmiyim??? :-)

Robot pilot Pibot, Güney Kore laboratuvarlarında denenmeye başladı. Uçak ve helikopterlerin zorlu görevlerde insansız olarak alana çıkmaları için tasarlanan Pibot, otonom pilotlarla insansız hava araçlarının bir karışımı olarak lanse ediliyor.

Projenin başındaki isim olan Shim Hyun Chul konu hakkında, "Bir çok insansız hava aracı geliştiriliyor. Pibot ise otonom olarak bir hava aracını uçurabilecek ilk robot olacak" dedi.

Pibot’un küçük bir versiyonu simülasyon testlerine tabi tutuluyor. Pibot’un yaratıcısı Shim Hyun Chul, yardımcı pilot gibi uçağı kontrol edebilecek bir robot üretmek istediklerini belirtti.

Shim Hyun Chul, "Japonya’da 2011 yılında depremin ardından Fukuşima Nükleer Santrali’nde sızıntı yaşandığında spreyleme yapan helikopterin yerine Pibot kullanılabilirdi. Radyasyonun etkileri azaltılabilirdi." şeklinde konuştu.

Pibot'un yakın gelecekte felaket bölgelerinde etkin rol oynaması bekleniyor.

ROBOT PİLOT İÇİN ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

RobotKont ~ 4 yıl önce
o zaman robot konrolör de yoldadır eğlence başlıyor desenize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
İngilizce seviyesi ne olacak acaba, çok merak ettim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sonra 'bu memleket adam olmaz Yeaa' türevinden sözler söylersiniz. Adam robot yapıyor benim yurttaşım ne gerek var otopilot yok mu vs. Arkadaşlar bugün Kullandığınız bütün araç gereçler ortaya çıktığında etraflarında sizler gibi insanlar olsaydı, hiçbir bilim gelişemez ilk Çağda takılıp oynar dururduk. Yeni birşey üretmenin önemini ne zaman anlayacağız bilmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 4 yıl önce
Aklına Airplane filmindeki otomatik pilot gelen tek kişi benmiyim??? :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000