12 Temmuz 2017, Çarşamba 09:30:57

Rize'de taş ocağı tepkisi

Rize’nin Pazar İlçesi Yeşilköy Köyü’nde, yaklaşık 88,5 milyon ton taş dolgu üzerine inşa edilecek olan Rize - Artvin Havalimanı'nda kullanılacak malzemenin alınması için bölgede taş ocakları açılmasına yönelik tepkiler sürüyor.
  • Eylem yapan, gösteri yapan, devletten şikayet eden teröristtir. Oldu mu?
  • Rizelilere müstehak. Oturun taşocağının tozu toprağı içinde. Bana ne? Çok sevdiğiniz reisinize şikayet edebilirsiniz. Gelir sıralamasında en sonlardasınız. Uçağa nasıl bineceksiniz bakalım. Belki reis size pass bilet verir he :)
  • Karşı çıkanlar kim biz yöre halkı olarak havalimanı istiyoruz karşı çıkanların hangi illerden geldiğini araştırmak lazım.
  • Güneysu ilçesinde yapsınlar sıkıyorsa

Rize’nin Pazar İlçesi Yeşilköy Köyü’nde, yaklaşık 88,5 milyon ton taş dolgu üzerine inşa edilecek olan Rize - Artvin Havalimanı'nda kullanılacak malzemenin alınması için bölgede taş ocakları açılmasına yönelik tepkiler sürüyor. Pazar ilçesinde, taşeron firmanın taş ocağında çalışmalara başlayacağını duyurması üzerine harekete geçen yöre sakinleri ile firma yetkilileri arasında tartışma çıktı; olaya jandarma ekipleri müdahale etti.

Pazar İlçesi Sivrikale Köyü yakınlarındaki kurulacak taşocakları için Rize Valiliği’nce verilen, ‘ÇED gerekli değil’ kararına karşı yöre sakinlerinin açtığı 2 ayrı davanın sonucunu beklemeden harekete geçen taşocağı şirketi, bölgede çalışma başlatacağını duyurdu. Havalimanı yapımında kullanılacak olan dolgu malzemelerinin temini için bölgede taş ocağı açılmasına tepki gösteren yöre sakinleri de, işbaşı yapılacağı bilgisi üzerine harekete geçti.

Vatandaşlar, Sivrikaya Köyü yakınında kurulacak olan taşocağının yolu üzerine çadır kurdu, 'Köyümüze, suyumuza, toprağımıza, yaşam alanlarımıza sahip çıkıyoruz' yazılı pankart açarak beklemeye başladı. Jandarma ekipleri de, vatandaşların bulunduğu alanın girişinde güvenlik önlemi aldı. Taşocaklarına tepkili olan yöre sakini bazı kadınlar ile vatandaşlar, iş makinelerinin vadiye girmesine izin vermeyeceklerini belirterek nöbet tutmak istedi. Ancak vatandaşlar, firma yetkilileri ve jandarma arasında tartışma çıktı. Kısa süreli gerginliğin ardından, tulum eşliğinde horon ve türkülerle tepkilerini dile getiren yöre sakinleri çalışmaların durdurulmasını istedi. (Hürriyet)

Rize'de taş ocağı tepkisi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Eylemcilere ~ 12 ay önce
Eylem yapan, gösteri yapan, devletten şikayet eden teröristtir. Oldu mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyi olmuş ~ 12 ay önce
Rizelilere müstehak. Oturun taşocağının tozu toprağı içinde. Bana ne? Çok sevdiğiniz reisinize şikayet edebilirsiniz. Gelir sıralamasında en sonlardasınız. Uçağa nasıl bineceksiniz bakalım. Belki reis size pass bilet verir he :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1 ~ 12 ay önce
Rize Karadeniz'de kişi başı geliri en yüksek ildir.Bilip bilmeden konuşma,cahil herif.Aç tüik'de veriler var bak. İşiniz gücünüz bilip bilmeden b.k atmak.
Çayeli ~ 12 ay önce
Karşı çıkanlar kim biz yöre halkı olarak havalimanı istiyoruz karşı çıkanların hangi illerden geldiğini araştırmak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandaş ~ 12 ay önce
Güneysu ilçesinde yapsınlar sıkıyorsa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neolcak ~ 12 ay önce
Guneysuda akıllı insanlar vardır mantık ve ülke menfaati olan her yatırıma mantıklı karşılar çayelinden ötesindeki elemenlar gibi gölgeleri ile kavga etmezler
karakus ~ 6 ay önce
@Neolcak boş konusma istersen! Kendi gölgesiyle kavga edenleri görüyoruz! Yoksa buraya yorum bile yapmazdın laf olsun torba dolsun diye yorum yapmıssın!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000