03 Nisan 2017, Pazartesi 16:27:46

Rize-Artvin Havalimanı'nın temeli atıldı

Rize Havalimanı'nın temel atma töreni Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı törenle gerçekleşti.
  • Reisten Allah razi olsun ..hemşerilerıme hayirlı olsun..
  • CB rizeli olduğu için fizibıl olmayan bir bölgeyi fizibıl hale getirdiler havalimanı yapıyorlar hem de 3 milyon kapasiteli. Peki içanadoluda havalimanı olmayan Afrika şehirlerine kim bakacak?
  • Açılış var dediler geldik.
  • Red kit filmlerindeki tabutçu gibi mehmet cengiz de yerini almış....Diğerleride daltonlar...

Rize Havalimanı'nın temel atma töreni Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı törenle gerçekleşti.

Rize'de yapılan toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı konuşmada Rize Havalimanı'na da değinerek projenin önemine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada Rize ve Artvin'e hizmet verecek havalimanının tüm hazırlıklarının bittiğini, ihalesinin yapıldığını, bugün temelini atacaklarını ve inşasına başlayacaklarını söyledi. Yeşilköy ile Pazar arasında yapılacak havalimanını yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli planladıklarını anlatan Erdoğan, proje bedelinin 1 milyar 350 milyon lira olduğunu aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu projenin, Ordu-Giresun Havalimanı'ndan sonra deniz doldurularak yapılan Türkiye'deki ikinci, dünyada ise üçüncü havalimanı olacağını belirterek, havalimanının en geç 2021 sonunda tamamlanacağını bildirdi. Erdoğan, "Havalimanıyla birlikte Rize'nin önünde, turizmde, ticarette, her alanda yeni bir dönem başlıyor. Biz bugüne kadar hep yatırımlarımızla, eserlerimizle, büyük projelerimizle konuştuk. Birileri lafla peynir gemisini yürütmeye çalışırken, biz, hep hizmet etmenin, insanımızın derdine derman olmanın peşinde koştuk." diye konuştu.

Temel atma töreni ise Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve sektör temsilcilerinin katıldığı törenle gerçekleştirildi. Rize-Artvin Havalimanı'nın temeli atıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Erkan can ~ 1 yıl önce
Reisten Allah razi olsun ..hemşerilerıme hayirlı olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rize ~ 1 yıl önce
CB rizeli olduğu için fizibıl olmayan bir bölgeyi fizibıl hale getirdiler havalimanı yapıyorlar hem de 3 milyon kapasiteli. Peki içanadoluda havalimanı olmayan Afrika şehirlerine kim bakacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mavi Giyen Adamlar ~ 1 yıl önce
Açılış var dediler geldik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Red kit ve Daltonlar ~ 1 yıl önce
Red kit filmlerindeki tabutçu gibi mehmet cengiz de yerini almış....Diğerleride daltonlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000