12 Ağustos 2015, Çarşamba 10:06:25

Rize-Artvin Havalimanı dünyada ilk olacak

Türkiye'de deniz dolgusu ile inşa edilecek ikinci havalimanı olan Rize-Artvin havalimanı için sondaj çalışması tamamlandı. Havalimanında saatte 36 uçağın iniş ve kalkış yapması imkanı sağlanacak...
  • Bence projeyi abartmışlar ya da tzx i kapatacaklar askeri havalimanı olacak.
  • Turist dedigimiz araplarin talebi yada finansmani olabilir bu isler.sonucta uzungolu komple almislar deniyor.elliyil sonra belkide minik arabistan kurulur.
  • İnadına her yere havaalanı. Her yere uçak.Bu millet neyle uçacak. Uç ey anadolum uç.Her yere 289 tl uç. Demir yolu moskovanın işi. Hava varken demir de nedir.

Kıyıdan 1 kilometre açıkta inşa edilecek pist için 26 ile 32 metre arasındaki derinlik, yaklaşık 100 milyon ton taşla doldurulacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Genel Müdür Yardımcısı Aydın Özer'in verdiği bilgiye göre, uluslararası nitelik taşıyacak olan Rize-Artvin Havalimanı'nda 3 bin 200 metrelik pist ana gövdesinin sondajı tamamlandı, sırada apron ve idari binaların konumlandırılacağı alanların sondajı var.

Bu çalışmaların ardından proje hayata geçirilecek. Rize-Artvin havalimanı, derinlik yapısı itibarıyla dünyada ilk olma özelliği taşıyacak. Türkiye'nin haberine göre, bu sebeple, Ordu-Giresun Havalimanı'nda kullanılan taş miktarı 36 milyon ton iken, burada 100 milyon ton taş kullanılacak.

Günde ortalama 15-20 uçak kapasitesiyle çalışması beklenen havalimanı, saatte 36 uçağın iniş ve kalkış yapabilmesine imkân verecek şekilde inşa edilecek.

Havalimanının altyapısı için 400 milyon lira, üst yapısı için de 120 milyon lira olmak üzere 520 milyon lira harcanacak.

Rize-Artvin Havalimanı dünyada ilk olacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

~ 3 yıl önce

Yanıtla

Kalan karakter 1000
air ~ 3 yıl önce
Bence projeyi abartmışlar ya da tzx i kapatacaklar askeri havalimanı olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turist ~ 3 yıl önce
Turist dedigimiz araplarin talebi yada finansmani olabilir bu isler.sonucta uzungolu komple almislar deniyor.elliyil sonra belkide minik arabistan kurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ms word ~ 3 yıl önce
İnadına her yere havaalanı. Her yere uçak.Bu millet neyle uçacak. Uç ey anadolum uç.Her yere 289 tl uç. Demir yolu moskovanın işi. Hava varken demir de nedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
okur ~ 3 yıl önce
ERKEN AL UCUZA UÇ SON DAKKA ALMA SENDE UÇAK LAN BU KAÇ TON YAKIT TÜKETİYO PİLOTUN MAAŞI 15-20 BİN TL EN UCUZ BOEING 80 MİLYON DOLAR YAKLAŞIK 220 MİLYON LİRA

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000