25 Şubat 2016, Perşembe 08:50:01

Restoran uçakta geri sayım

Uçuş ömrünün tamamlanmasının ardından parçalara ayrılarak İstanbul'dan Balıkesir'in Burhaniye ilçesine getirilen uçak, restoran ve düğün salonu olarak kullanılması amacıyla monte ediliyor
  • Bu ülkenin bu tarz yeniliklere ihtiyacı var ...
  • Uçak a340 tipiymiş ama yanından geçerken parçalanmış halini gördüğümüzden çok küçük gelmişti bana .Ama kurulduğunda devasa bir şey çıkacak heralde ortaya. Uçak şuan parça şeklinde anayolun kenarındaki arazide duruyor.Bazı yoldan geçenler uçak düştü sanıyormuş :) Ülkede böyle farklı şeylerin olması çok güzel. Düşünsenize arazide kocaman bir a340 havada asılı vaziyette duruyor. Süper :))
  • Bu ucagin THY'deki tescili neydi?
  • Bu hangi 340 ucagi, Deli Mayk olabilir mi? Insallah gelen davetlilere dugun baslarken kemerleri baglayin demezler. Evlilerin hediyelerini kargo bolumunde tutabilirler. Pratik olur. hehehe

Uçuş ömrünün tamamlanmasının ardından parçalara ayrılarak İstanbul'dan Balıkesir'in Burhaniye ilçesine getirilen uçak, restoran ve düğün salonu olarak kullanılması amacıyla monte ediliyor

İstanbul'da ana parçalara ayrıldıktan sonra 7 tıra yüklenip geçen ay Burhaniye'ye getirilen Airbus A340 tipi yolcu uçağının montajına, Kocaseyit Havalimanı'nın karşısındaki araziye zemine beton serilmesi ve demir profiller konulmasının ardından başlandı.

Uçağın ana gövdesine kanatları, ön kısmı ve kuyruğu monte edildikten sonra üst bölümü konulacak ve son olarak iç döşemesi yapılacak.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal'ın da montaj sürecini takip ettiği restoran uçağın, Edremit Körfezi'nde turizme önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Projenin ve uçağın sahibi iş adamı Ali Akbulut, AA muhabirine, Burhaniye'de restoran ve düğün salonu olarak hizmet verilecek uçağın bulunduğu alana daha sonra yüzme havuzu ve aqua park da yapacaklarını söyledi.

Montajın mayıs ayında tamamlanmasını planladıklarını dile getiren Akbulut, "Şu anda tam gaz çalışıyoruz. Uçağın iniş takımları ve kanatlarının vinçler yardımıyla monte edilmeye başlandı. Yaz sezonuna yetiştirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

Restoran uçakta geri sayım

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Serkan ~ 2 yıl önce
Bu ülkenin bu tarz yeniliklere ihtiyacı var ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
edremitli ~ 2 yıl önce
Uçak a340 tipiymiş ama yanından geçerken parçalanmış halini gördüğümüzden çok küçük gelmişti bana .Ama kurulduğunda devasa bir şey çıkacak heralde ortaya. Uçak şuan parça şeklinde anayolun kenarındaki arazide duruyor.Bazı yoldan geçenler uçak düştü sanıyormuş :) Ülkede böyle farklı şeylerin olması çok güzel. Düşünsenize arazide kocaman bir a340 havada asılı vaziyette duruyor. Süper :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tescili neydi? ~ 2 yıl önce
Bu ucagin THY'deki tescili neydi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
JDK ~ 2 yıl önce
TC-JDK
Hangi ucak. ~ 2 yıl önce
Bu hangi 340 ucagi, Deli Mayk olabilir mi? Insallah gelen davetlilere dugun baslarken kemerleri baglayin demezler. Evlilerin hediyelerini kargo bolumunde tutabilirler. Pratik olur. hehehe

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC-JDK ~ 2 yıl önce
Deli mike degil bu JDK. İsmi Diyarbakır'dı. İlk ismi Isparta idi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000