21 Ekim 2014, Salı 09:22:17

REKABET KURULU'NDAN 3. HAVALİMANI KARARI

İstanbul 3. havalimanının, yap-işlet-devret modeli ile yapılması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi. Kurul, İGA Havalimanı İşletmesi AŞ'nin kuruluşu işlemine menfi tespit belgesi verdi.
  • Doğayı korumak, talanı engellemek ve yurdunu sevmek artık vatan hainliği olarak tanımlanıyor. Arap sevgisi ve gericilik de vatansever olarak.
  • Lodos esiyor, uçaklar tepemizde geçiyor. 3 havalimanı yapılsada kurtulsak uçak gürültüsünden.
  • Ne karar verilirse verilsin bu havalimanı yanlış bir karara dayanarak yapılmaktadır. Herkesin fikrine saygı duyulmalı ancak bu gerçeği değiştirmemektedir.
  • Sagol kardes acikladigin icin dedim tekrar vatan hainleri engelmi cikartiyor hava limani icin birakinda gurur duyalim dünyanin en büyük hava limani olmasi acisindan.

İstanbul 3. havalimanının, yap-işlet-devret modeli ile yapılması işleminin izne tabi olmadığına karar verildi. Kurul, İGA Havalimanı İşletmesi  AŞ'nin kuruluşu işlemine menfi tespit belgesi verdi.  

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile imzalanan 19  Kasım 2013 tarihli "Uygulama Sözleşmesi" çerçevesinde "İstanbul yeni  havalimanının", yap-işlet-devret modeli ile yapılması, işletme süresi olan 25 yıl  boyunca işletilmesi ve süre sonunda İdareye devredilmesi işleminin izne tabi  olmadığına karar veren Kurul, İGA Havalimanı İşletmesi AŞ'nin kuruluşu işlemine  de menfi tespit belgesi verdi.

REKABET KURULU'NDAN 3. HAVALİMANI KARARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Doğayı korumak, talanı engellemek ve yurdunu sevmek artık vatan hainliği olarak tanımlanıyor. Arap sevgisi ve gericilik de vatansever olarak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Lodos esiyor, uçaklar tepemizde geçiyor. 3 havalimanı yapılsada kurtulsak uçak gürültüsünden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 4 yıl önce
Ne karar verilirse verilsin bu havalimanı yanlış bir karara dayanarak yapılmaktadır. Herkesin fikrine saygı duyulmalı ancak bu gerçeği değiştirmemektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YOrumcuya ~ 4 yıl önce
Neye gore yanlış? senin siyasi fikirlerinemi? Cevreci fikirlerinemi? normalda TAT ı 60 dk olan ucus 95 dk ya cıkıyor ATA'daki yer trafik yogunlugundan dolayı. O ucagın yakıtı, cevreye verdiği zarar, sirketin ve ulkenin kaybettigi yakıt parası, bosa gecikmeler. Bu yüzdenmi yanlış yeni havalimanı yapılması? Doğruyu doğru diyebildiğimiz zaman Turkiye kalkınır ama sizin gibi istemezük tayfası yüzünden malasef bir dikili ağacınız bile yok su ülke için...
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sagol kardes acikladigin icin dedim tekrar vatan hainleri engelmi cikartiyor hava limani icin birakinda gurur duyalim dünyanin en büyük hava limani olmasi acisindan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000