24 Eylül 2011, Cumartesi 08:36:08

RADYASYONA EN ÇOK ONLAR MARUZ KALIYOR

Pilot ve kabin memurlarının maruz kaldığı kozmik ışınlar, 2004 ile 2009 arasında yüzde 20 oranında arttı.
  • evet work in beğenemedin mi. work for work in it doesnt important. ingilizce anlamıyosan japonca da yazdık şimdi ispanyolcaya başladım istersen 1 2 ay sonra o dilde de yazarım. çekemeyenler please anten taksın.
  • bedavamı diyorsunuz ama kendiniz ne iş yapıyorsunuz?
  • ayrıca özelliksizsiniz diyen bir arkadaş olmuş.. eğer thy insan kaynaklarında çalışan bir tanıdığı varsa, sorsun-araştırsın; thy'de özellikle son 2-3 senedir kabin memuru olarak uçmaya başlamış çoğu kişi 4 yıllık lisans bölümü mezunlarından oluşur. hergün uçtuğum arkadaşlarımdan en azından 4'te 3'ü, 4 yıllık bir üniversite mezunu. boğaziçi üniversitesinden, itü'den, marmara'dan mezun arkadaşlarım da var; anadoludaki diğer üniversitelerden mezun olanlar da. insanlar, daha kısa zamanda daha çok para kazanabilmek için gelmişler buraya. eğer şartlar kötüleşirse, tabiiki de giderler. teklif edilecek düşük rakamlara, dışarda da çalışabilecek yüzlerce-binlerce insan var bu şirkette.
  • özel havayollarında çalışan arkadaşlardan birisi, hakların eşitlenmesi gerektiğini söylemiş.. arkadaşım, hakların eşitlenmesi gerektiğini düşünüyorsan sana verilen hakların iyileştirilmesinden bahsetmelisin; başkalarına verilen hakların kötüleştirilmesi gerektiğinden değil. burada yapılan yorumların birçoğunu, havacılık sektöründe çalışmayan -ya da bi fiil uçmayan diyelim- arkadaşların anlaması imkansız. bizleri anlayabilmeniz için, yolcu olarak değil; uçağın çalışanları, organizasyonu birebir havada yürüten insanlar olarak uçmanız gerekir. herkesin aldığı maaş, kendisine helal olsun.
Alman Federal Işınlara Karşı Koruma Dairesi tarafından yapılan açıklamada, bu önemli artışın sebebinin, normalde kozmik ışınları engelleyen Güneş`in faaliyetlerinin azalması olduğu bildirildi.

Kozmik ışınların oranı, yaklaşık 11 yılda bir, Güneş`in faaliyetleri doğrultusunda değişim gösteriyor.

Açıklamada, 2004 ile 2009 arasındaki yüzde 20`lik artışla bir çalışanın maruz kaldığı ortalama radyasyonun 2,35 milisieverte yükseldiği belirtildi.

Uçak personeli, mesleki olarak en fazla radyasyona maruz kalan gruplar arasında yer alıyor.


RADYASYONA EN ÇOK ONLAR MARUZ KALIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Misafir ~ 7 yıl önce
evet work in beğenemedin mi. work for work in it doesnt important. ingilizce anlamıyosan japonca da yazdık şimdi ispanyolcaya başladım istersen 1 2 ay sonra o dilde de yazarım. çekemeyenler please anten taksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bedavamı diyorsunuz ama kendiniz ne iş yapıyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ayrıca özelliksizsiniz diyen bir arkadaş olmuş.. eğer thy insan kaynaklarında çalışan bir tanıdığı varsa, sorsun-araştırsın; thy'de özellikle son 2-3 senedir kabin memuru olarak uçmaya başlamış çoğu kişi 4 yıllık lisans bölümü mezunlarından oluşur. hergün uçtuğum arkadaşlarımdan en azından 4'te 3'ü, 4 yıllık bir üniversite mezunu. boğaziçi üniversitesinden, itü'den, marmara'dan mezun arkadaşlarım da var; anadoludaki diğer üniversitelerden mezun olanlar da. insanlar, daha kısa zamanda daha çok para kazanabilmek için gelmişler buraya. eğer şartlar kötüleşirse, tabiiki de giderler. teklif edilecek düşük rakamlara, dışarda da çalışabilecek yüzlerce-binlerce insan var bu şirkette.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
özel havayollarında çalışan arkadaşlardan birisi, hakların eşitlenmesi gerektiğini söylemiş.. arkadaşım, hakların eşitlenmesi gerektiğini düşünüyorsan sana verilen hakların iyileştirilmesinden bahsetmelisin; başkalarına verilen hakların kötüleştirilmesi gerektiğinden değil. burada yapılan yorumların birçoğunu, havacılık sektöründe çalışmayan -ya da bi fiil uçmayan diyelim- arkadaşların anlaması imkansız. bizleri anlayabilmeniz için, yolcu olarak değil; uçağın çalışanları, organizasyonu birebir havada yürüten insanlar olarak uçmanız gerekir. herkesin aldığı maaş, kendisine helal olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000