10 Ağustos 2017, Perşembe 14:18:56

Qatar Airways'e müjdeli haber

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) hava sahalarının bir kısmını Katar Havayolları'na açmayı kabul ettiğini açıkladı.
  • Hiç birşey anılamadım
  • Katar petrol ve dogalgaz gelirinden harac vermeyi kabul etti amerikan airlines a 800 milyon dolar verdi ingilizlere grevde bedava ucak gonderdi brezilyali neymarin transferini yaparak bunu saglamistir
  • Süper haber , aylardır dolanıyorduk artık rahat koridorlarda gezinebiliriz, saol ICAO saol IKEA saol saol saol

Merkezi Kanada'daki Montreal kentinde bulunan ICAO'nun Sözcüsü Anthony Philbin, yaptığı açıklamada, Bahreyn ve BAE'nin Katar Havayolları'na bazı hava koridorlarını açtığını, bunlar arasında geçici ve acil durum koridorları da bulunduğunu belirtti.

ICAO'nun 5 Haziran'dan bu yana Katar Havayolları'na hava koridoru sağlamak için Orta Doğu ülkelerindeki çeşitli ülkelerle çalıştığı bildirildi.

Katar'ın sunduğu şikayet üzerine ICAO Konseyi, geçen ayın sonunda, Montreal'de olağanüstü bir toplantı gerçekleştirmişti. ICAO, söz konusu ülkeleri, Chicago Sözleşmesi'ne uymaya ve sivil havacılığın sürdürülebilmesi için iş birliğine devam etmeye çağırmıştı.

Katar Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Casim es-Saliti de ICAO'nun, Suudi arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır'ı Chicago Sözleşmesi'ne uymaya davet etmesine ilişkin, "Abluka uygulayan ülkeleri sözleşmeye uymaya zorlayarak ilerleme katettik." ifadesini kullanmıştı. Saliti, söz konusu ülkelerin, Katar'a havadan abluka uygulayarak ayrımcılık yaptığını ve bunun da Chicago Sözleşmesi'ne aykırı olduğunu söylemişti.

Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz, 5 Haziran'da Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleriyle başlamıştı. Katar'a abluka uygulayan 4 ülke, ilişkilerin düzeltilmesi için Doha yönetimine 13 maddelik bir talep listesi sunmuş, Katar ise uluslararası hukuka aykırı hiçbir talebin kabul edilmeyeceğini açıklamıştı.

Qatar Airways'e müjdeli haber

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Katar kim ~ 11 ay önce
Hiç birşey anılamadım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herseyi bilen adam ~ 11 ay önce
Katar petrol ve dogalgaz gelirinden harac vermeyi kabul etti amerikan airlines a 800 milyon dolar verdi ingilizlere grevde bedava ucak gonderdi brezilyali neymarin transferini yaparak bunu saglamistir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oh ~ 11 ay önce
Süper haber , aylardır dolanıyorduk artık rahat koridorlarda gezinebiliriz, saol ICAO saol IKEA saol saol saol

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mesai ~ 11 ay önce
Gitti fazla mesailer :)
Kaile alınan ~ 11 ay önce
Sağol denmez sağol denir
Hee hee fazla mesai ~ 11 ay önce
Burasi tk degil beyler. Ucuz basit oyunlariniz sizde kalsin. Bulasmayin buraya. Uc kurusa herseyinizi satarsiniz sizden de o beklenir zaten
--- ~ 11 ay önce
Katar abd nin istediğini yapmadığında Katar ın önüne bir bir engeller koydular. Katar Abd nin istediklerini yaptıkça engelleri bir bir kaldırmaya başladılar. Şaşırılcak bir durum yok.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000