05 Temmuz 2012, Perşembe 19:25:06

POSTAL VE KASK NEDEN SAĞLAM KALDI?

Uçağın parçalarının ve pilotlara ait bulunan eşyaların fotoğraflarının yayınmanmasıyla yeni bir tartışmanın da fitili ateşlenmiş oldu.
  • siz önce gözlüklerinizi çıkarın sonra duvara bakın sonra yazdığınız olaylarda kimler söz konusu onu bir çözün sonra komplomudur değilmidir hele bir düşünün ve kendiniz yabancı servislerin ortak çalışmadığı bir ülkeye gidin ve mutlu olun sanırım yanlış yerde ve yanlış zamanda yaşıyorsunuz yada öyle görünüyorsunuz
  • YAPILAN YORUMLARDAN,YORUMCULARIN BU İŞLERLE HERHANGİBİR BİLGİLERİNİN OLMADIĞINI ANLIYORUM.DENİZ ÜZERİNDE ATLAYAN BİR PİLOT BOTLARINI VE KASKINI ASLA ÇIKARMAZ ,ÜZERİNDEKİ MEYVEST TÜM TEÇHİZATI İLE ONU SU ÜZERİNDE TUTAR.HAREKET EDEBİLİYORSA,DİNGİYİ KENDİNE ÇEKER VE ÜZERİNE ÇIKAR,EN YAKIN VE EMNİYETLİ SAHİLE GİTMEYE ÇALIŞIR.HANİ BİZ UÇARKEN SİZ DE SAHİLDE TATİL YAPARKEN,ÇIPLAK AYAKLA KIZGIN KUMLAR ÜZERİNDE KAÇ ADIM ATABİLİYORSUNUZ?.HATIRLAYINIZ ,O BOTLAR O ZAMAN LAZIM OLACAK ÇIPLAK AYAKLA SICAK KUMDA VE ARAZİDE YÜRÜYEMEZSİNİZ.!..ŞİMDİ ÖNEMLİ OLAN KAYIT CİHAZLARININ BULUNMASI,TEYBİN BULUNMASI ONLARDA UÇAĞA VE KONUŞMALARA AİT ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER VAR,OLAYIN OLUŞ ŞEKLİNİ AÇIKLAYACAK.PARÇALARDAN UÇAĞIN SÜRATLİ BİR ŞEKİLDE SUYA VURDUĞU ANLAŞILIYOR.ALLAH RAHMET EYLESİN,MEKANLARI CENNET OLSUN.KALANLARA VE TÜRK MİLLETİNE SABIR DİLİYORUM.
  • Uçak zaten düşürülmüş, Suriye zaten düşürdüm demiş... Daha ne olacak? Sosyal medyada bile paylaşılmayacak derecede kötü bir fikri ya da yorumu haberleştirmeniz asıl daha büyük komplo.
  • Sehitlerimize Allah tan rahmet diliyorum kederli aylerine bas sagligi diliyorum Ozan Arif derki ey millet soylesemde soyleyemiyorum susmamda susamıyorum yeter artık neymiş tayip bey vur emri vermiş gel sen onu birde ciğeri yanan o fidan gibi Aziz şehitlerin anasına sor İsrail bir askeri için o kadar tutukluyu saliverdi Filistinli o lan bu ülkenin cocuklarının kanı üzerinde oluyor ne diyeyim füze çıktı mertlik bozuldu ????

Pilotlara ait kask ve botların sapa sağlam çıkması pilotların nasıl öldüğü, uçak yüzlerce parçaya ayrılmışken, bu parçaların nasıl bu kadar sağlam kaldığı soru işareti oldu.

Genelkurmay Başkanlığı Suriye tarafından uluslararası sularda düşürülen keşif uçağının enkazına ulaşıldığını ve şehit pilotların naaşlarının Malatya’ya gönderildiğini açıkladı. Uzmanlar pilotların bedenlerinin su altında 12 gün süreyle kalmış olması nedeniyle otopsinin sağlıklı sonuç vermeyeceği yönünde görüş belirtti.

ATASOY: PİLOTLARA OTOPSİ YAPILMASI GEREK

Adli Bilimler Uzmanı Prof. Dr Sevil Atasoy ise uçağın nasıl ve ne ile düşürüldüğünün yanıtlarından bazılarının şehit pilotların bedeninde saklı olduğunu söyledi. Atasoy naaşların soğuk zincirde bir adli tıp morguna nakledilmesinin son derece önemli olduğuna dikkat çekti.

Prof. Dr. Atasoy konu hakkında şöyle konuştu: "Uçağımızın nasıl ve ne ile düşürüldüğünün, uçakta neler yaşandığının yanıtlarından bazıları pilotlarımızın bedeninde saklı. Bu yüzden zor olmakla birlikte otopsinin mutlaka yapılması gerek. Soğuk ve derin suda normal çürüme sürecinin yavaşlayacağı, uzun süre su altında kalmada bedenin şaşırtacak ölçüde korunmuş biçimde kalabileceği, hele cilt altında adiposer oluşmuşsa, (lipitlerin hidroliz ve hidrojenlenmesi) bunun çürümeye karşı özellikle koruyucu etkisi bulunduğu unutulmamalı."

POSTAL VE KASK NEDEN SAĞLAM KALDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

sim / Rumuz 05 Temmuz 2012, Perşembe 23:40:27 yoruma bakın ~ 6 yıl önce
siz önce gözlüklerinizi çıkarın sonra duvara bakın sonra yazdığınız olaylarda kimler söz konusu onu bir çözün sonra komplomudur değilmidir hele bir düşünün ve kendiniz yabancı servislerin ortak çalışmadığı bir ülkeye gidin ve mutlu olun sanırım yanlış yerde ve yanlış zamanda yaşıyorsunuz yada öyle görünüyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M.K ~ 6 yıl önce
YAPILAN YORUMLARDAN,YORUMCULARIN BU İŞLERLE HERHANGİBİR BİLGİLERİNİN OLMADIĞINI ANLIYORUM.DENİZ ÜZERİNDE ATLAYAN BİR PİLOT BOTLARINI VE KASKINI ASLA ÇIKARMAZ ,ÜZERİNDEKİ MEYVEST TÜM TEÇHİZATI İLE ONU SU ÜZERİNDE TUTAR.HAREKET EDEBİLİYORSA,DİNGİYİ KENDİNE ÇEKER VE ÜZERİNE ÇIKAR,EN YAKIN VE EMNİYETLİ SAHİLE GİTMEYE ÇALIŞIR.HANİ BİZ UÇARKEN SİZ DE SAHİLDE TATİL YAPARKEN,ÇIPLAK AYAKLA KIZGIN KUMLAR ÜZERİNDE KAÇ ADIM ATABİLİYORSUNUZ?.HATIRLAYINIZ ,O BOTLAR O ZAMAN LAZIM OLACAK ÇIPLAK AYAKLA SICAK KUMDA VE ARAZİDE YÜRÜYEMEZSİNİZ.!..ŞİMDİ ÖNEMLİ OLAN KAYIT CİHAZLARININ BULUNMASI,TEYBİN BULUNMASI ONLARDA UÇAĞA VE KONUŞMALARA AİT ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER VAR,OLAYIN OLUŞ ŞEKLİNİ AÇIKLAYACAK.PARÇALARDAN UÇAĞIN SÜRATLİ BİR ŞEKİLDE SUYA VURDUĞU ANLAŞILIYOR.ALLAH RAHMET EYLESİN,MEKANLARI CENNET OLSUN.KALANLARA VE TÜRK MİLLETİNE SABIR DİLİYORUM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cabbar ~ 6 yıl önce
Uçak zaten düşürülmüş, Suriye zaten düşürdüm demiş... Daha ne olacak? Sosyal medyada bile paylaşılmayacak derecede kötü bir fikri ya da yorumu haberleştirmeniz asıl daha büyük komplo.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şehit ~ 6 yıl önce
Sehitlerimize Allah tan rahmet diliyorum kederli aylerine bas sagligi diliyorum Ozan Arif derki ey millet soylesemde soyleyemiyorum susmamda susamıyorum yeter artık neymiş tayip bey vur emri vermiş gel sen onu birde ciğeri yanan o fidan gibi Aziz şehitlerin anasına sor İsrail bir askeri için o kadar tutukluyu saliverdi Filistinli o lan bu ülkenin cocuklarının kanı üzerinde oluyor ne diyeyim füze çıktı mertlik bozuldu ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000