06 Mayıs 2017, Cumartesi 14:30:12

Polnet sisteminde yeni dönem

Pasaport işlemlerinin daha hızlı yapılması amacıyla oluşturulan Emniyet Genel Müdürlüğü Polnet bilgi sisteminin yeni bir versiyonu Atatürk Havalimanı'nda test edilmeye başlandı.
  • Denemeyi Türkiye'nin en yoğun havalimanında yapmak riskli değil mi ? Eğer yeni sistemde herhangi bir aksaklık olursa ki eski sistemler de sorunlar hala tam anlamıyla giderilebilmiş değil çok uzun kuyruklar oluşur. Keşke denemeyi sabiha gökçen gibi yerlerde yapsalardı.
  • Atatürk havalimanında parmak izli grçişlerde biometrik pasaportlar ücretsiz kayıtlı geçebilir denmesine rağmen , kayıtlı olsanız dahi Tav biometrik geçişleri kapatarak kart zorunlu deyip vatandaşı geri çeviriyor . Emniyete yazı yazmamaıza ragmen ilginç şekilde deneme vs gibi alakaız cevap verilmiştir devletin tanıdıgı hakkı yav gasp ediyor
  • O değilde zaten ülke yolgecen hanı bide bu tür işlemler hele ki türkiyede daha rahat girer çıkar artık kaçakçısı da teröristi de haini de zalimi de nasıl olsa Türkiye de dort dörtlük işleyen bir sistem yok neyse
  • Once eski sistemin rasgele çökmesini düzeltselerdi

Pasaport işlemlerinin daha hızlı yapılması amacıyla oluşturulan Emniyet Genel Müdürlüğü Polnet bilgi sisteminin yeni bir versiyonu Atatürk Havalimanı'nda test edilmeye başlandı.

Alınan bilgiye göre, Atatürk Havalimanı'nın yanı sıra diğer gümrük kapılarında da kullanılan sistemde zaman zaman yaşanan aksaklıkların önüne geçilmesi için bazı çalışmalar başlatıldı.

Buna göre, mevcut sistemin test aşamasındaki yeni yazılım versiyonuyla birçok kurumdan bilgi akışı daha hızlı şekilde sağlanacak.

Böylece yurda giriş ve çıkış işlemi yapan pasaport kontrol noktalarındaki polisler, daha kapsamlı sorguya çok kısa sürede ulaşacak.
Havalimanında test aşamasına giren sistemle pasaport kontrollerindeki yoğunluğun azaltılması hedefleniyor.

Polnet sisteminde yeni dönem

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

... ~ 1 yıl önce
Denemeyi Türkiye'nin en yoğun havalimanında yapmak riskli değil mi ? Eğer yeni sistemde herhangi bir aksaklık olursa ki eski sistemler de sorunlar hala tam anlamıyla giderilebilmiş değil çok uzun kuyruklar oluşur. Keşke denemeyi sabiha gökçen gibi yerlerde yapsalardı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gökmen öz ~ 1 yıl önce
Atatürk havalimanında parmak izli grçişlerde biometrik pasaportlar ücretsiz kayıtlı geçebilir denmesine rağmen , kayıtlı olsanız dahi Tav biometrik geçişleri kapatarak kart zorunlu deyip vatandaşı geri çeviriyor . Emniyete yazı yazmamaıza ragmen ilginç şekilde deneme vs gibi alakaız cevap verilmiştir devletin tanıdıgı hakkı yav gasp ediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ah ula ah ~ 1 yıl önce
O değilde zaten ülke yolgecen hanı bide bu tür işlemler hele ki türkiyede daha rahat girer çıkar artık kaçakçısı da teröristi de haini de zalimi de nasıl olsa Türkiye de dort dörtlük işleyen bir sistem yok neyse

Yanıtla

Kalan karakter 1000
REEEEEEEEEEE ~ 1 yıl önce
Once eski sistemin rasgele çökmesini düzeltselerdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilginç ~ 1 yıl önce
Haberi okursanız yapılanın o olduğunu görürsünüz. Bir yazılımdaki sorunları çıkarmak ve geliştirmek için vresiyon değişikliği yapılır. yeni versiyonda bir çok sorun giderilmiştir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000