21 Mart 2012, Çarşamba 11:15:34

"PİLOTUN TÜM AMACI UÇAĞI KURTARMAK"

AirportHaber yazarlarından Tevfik Uyar, bu hafta köşesinde sıradışı bir konuya yer verdi...
  • Senin gibi teröristlerin tepesine çok bomba attı şehit pilotlar. Ama bizim aklımız başımızda. Milleti küfürlerle yıldıramazsın. Elbetteki herkesin teröristlerin bile fikirlerini söyleme özgürlüğü, senin gibi küfür etme özgürlüğü vardır. Ama bizimde milli değerlerimizi koruma özgürlüğümüz var.
  • Htm ye katılıyorum ya ondandır yada SA sı zayıf eğitimi yetersiz olup durumu kavrayamamıştır
  • Adam istifa etmiş yok ben şöyleydim böyleydim diyor etmeseydin istifa öyleyse, kimbilir devlet senin için ne para harcadı, yazık değilmi
  • Hadi leen
AirportHaber'in yazarlarından Tevfik Uyar, stajyer olduğu dönemde Türkiye'nin yurtdışından aldığı uçaklara bile son derece özen gösterdiğini gözlemleyen ve uçak için harcanan her kuruşa dikkat edildiğini belirten Uyar, Türk pilotların bu konudaki hassasiyetini bizzat şahit olduğu anılarla anlattı.

2002 yılından Çiğli'de yaşanan kazada hayatını kaybeden pilotun kule ile yaptığı konuşmayı bizzat dinlediğini ve pilotun canı pahasına kendini fırlatmayıp uçağı kurtarmayı denediğini ifade eden Tevfik Uyar, Türk pilotlar hakkındaki yanlış kanının değişmesi gerektiğini vurguladı.

İşte Uyar'ın bu hafta ele aldığı köşe yazısı...


"PİLOTUN TÜM AMACI UÇAĞI KURTARMAK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 6 yıl önce
Senin gibi teröristlerin tepesine çok bomba attı şehit pilotlar. Ama bizim aklımız başımızda. Milleti küfürlerle yıldıramazsın. Elbetteki herkesin teröristlerin bile fikirlerini söyleme özgürlüğü, senin gibi küfür etme özgürlüğü vardır. Ama bizimde milli değerlerimizi koruma özgürlüğümüz var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Htm ye katılıyorum ya ondandır yada SA sı zayıf eğitimi yetersiz olup durumu kavrayamamıştır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Adam istifa etmiş yok ben şöyleydim böyleydim diyor etmeseydin istifa öyleyse, kimbilir devlet senin için ne para harcadı, yazık değilmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hadi leen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000