03 Aralık 2009, Perşembe 09:30:47

PİLOTUN EŞİNDEN OLAY AÇIKLAMALAR

Isparta'da düşen World Focus uçağının pilotlarından Serhat Özdemir'in eşi, dün yapılan duruşma sonrası olay yarayacak açıklamalarda bulundu. Ölen pilotun eşi Esra Özdemir, "Kocamı zorla uçurdular" dedi.
  • O GPWS Ground Proximity Warning System olmasin ?Ne gelirse havacinin basina ingilizceden gelir!
  • Allah rahmet eğlesin diyen arkadaşım Serhat kapt. akrabası değilim o uçakta bende canımı kaybettim bazı şeyleri söylemek için dava sürecinin akışını beklemek lazım 2 duruşmayada çaycı geldi siz bunun altında birşeyler arayın canı yanan insanların duygularıyla oynamayın.......
  • MELL in verdiği uçak ta da kesinlikle uçuş riski yoktur.O zaman havada GWPS i arıza yapan her uçağın düşmesi gerekirdi.Kaptanlar eğitimlerini her türlü emergency şartlar için alırlar.Eğer emergency şartlar inişe müsaade etmiyorsa o alana, döner gelirsin.Kuralları zorlamaya kimse sizi zorlayamaz.
  • Uçaklar arızaları genellikle havada yaparlar ve indiklerinde de bu arızalar uçağın loog-book una yazılır ve taknisyenler tarafından giderilir.Yer kontrollerinde de görülen arızalar her ne olursa olsun loog-book lara yazılarak giderilir.Elde olmayan malzemeler ise en kısa sürede temin edilmek üzere,uçağın HOLD-ITEM sayfasına (eğer uçağın MELL i veriyorsa)yazılarak uçak sefere verilebilir.

Kaptan Pilot Serhat Özdemir’in birçok kez uçmak istemediği ama şirketin onu zorladığı ortaya çıktı.

Duruşmaya ilk defa katılan Kaptan Serhat Özdemir’in eşi Esra Özdemir de duruşma arasında gazetecilere yaptığı açıklamada, kazanın faturasının eşine kesildiğini savundu.

‘Eşim, arıza yüzünden uçmak istemedi’

Kazanın teknik arızadan kaynaklandığını ileri süren Özdemir, “Eşim teknik arızalardan şikayetçiydi. Daha önce de birkaç defa teknik arıza nedeniyle uçuşa katılmak istemedi ancak evden bizzat alınıp uçuşa gönderilmişti. Kesinlikle bu konuda da eşim teknik arızayı belirtmiş ama uçmak zorunda kalmıştır. Çünkü aynı uçakta o da var. Kendisini bilerek riske atmak istemez. Teknik arızanın faturası eşime kesilmek isteniyor” dedi. Eşi öldüğü için savunma yapamayacağını, bu nedenle şirketin eşine yüklendiğini ifade eden Özdemir, her uçak kazasında olduğu gibi ölen pilot olduğu için faturanın da ona kesildiğini söyledi.
 
(Vatan)

PİLOTUN EŞİNDEN OLAY AÇIKLAMALAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Misafir ~ 8 yıl önce
O GPWS Ground Proximity Warning System olmasin ?Ne gelirse havacinin basina ingilizceden gelir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Allah rahmet eğlesin diyen arkadaşım Serhat kapt. akrabası değilim o uçakta bende canımı kaybettim bazı şeyleri söylemek için dava sürecinin akışını beklemek lazım 2 duruşmayada çaycı geldi siz bunun altında birşeyler arayın canı yanan insanların duygularıyla oynamayın.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
MELL in verdiği uçak ta da kesinlikle uçuş riski yoktur.O zaman havada GWPS i arıza yapan her uçağın düşmesi gerekirdi.Kaptanlar eğitimlerini her türlü emergency şartlar için alırlar.Eğer emergency şartlar inişe müsaade etmiyorsa o alana, döner gelirsin.Kuralları zorlamaya kimse sizi zorlayamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Uçaklar arızaları genellikle havada yaparlar ve indiklerinde de bu arızalar uçağın loog-book una yazılır ve taknisyenler tarafından giderilir.Yer kontrollerinde de görülen arızalar her ne olursa olsun loog-book lara yazılarak giderilir.Elde olmayan malzemeler ise en kısa sürede temin edilmek üzere,uçağın HOLD-ITEM sayfasına (eğer uçağın MELL i veriyorsa)yazılarak uçak sefere verilebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000