10 Ağustos 2017, Perşembe 16:47:34

Pilotu şoför yaptılar!

Türk Hava Kurumu'nda Planör Uçuş Öğretmeni olarak görev yapan bir pilot, kendisine şoför olarak görev tebliği yapılmasından sonra 7 yıl boyunca kurum içerisinde şahit olduklarını kaleme alarak ayrıldığını açıkladı. Peki, pilot o süreçte neler yaşadı? İşte ayrıntılar...
  • Demekki birilerinin paylasmak istemedigi bir durum var bu kurumda
  • Posetten bim cikti derlerya iste burdada bim posetinden thk cikmis olmali
  • Bu kadin kadinmi yoksa hic evlenmemis diyorlar da
  • Tacizci muezzzinlerden sonra istismarci kadin kadin hocalar turedi

Türk Hava Kurumu'nda 2010 yılında Planör Uçuş Öğretmeni olarak işe başlayan bir pilot 7 yıl boyunca yaşadıklarını kaleme aldı. Son olarak şoför olarak istihdam edilmek istenen pilot, Türk Hava Kurumu ile olan bağını kopardı.

Pilot, kurum içerisinde şahit olduğu bir çok şeyi de veda yazısında paylaştı.

İşte o pilotun yaşadıklarını kaleme aldığı yazının tamamı:

"2 Agustos 2010 Tarihinde Planör Uçuş Öğretmeni olarak işe girdiğim Türk Hava Kurumunda yaklaşık 250 tane Hava Harp Okulu öğrencisi yanında birçok sivil öğrenci de yetiştirmenin gururunu yaşamaktayım.

Bütün bunların yanında 2011 yılında Metin Özbey hocam ve Semih Uzunlar devremin şehit olmasıyla başlayan okulun çöküş olayı adeta bir çığ gibi büyümeye devam etmektedir. Yarışmalarda ülkemizi temsil etme hevesi ile girdiğim bu okulda bir kişinin eski eşinin bulunduğu ülkeye gitmeyelim diye yarışma başvurusunu bilerek ve isteyerek kaçırmasından aynı kişinin kendinden 20-25 yaş küçük kız öğrencilerimize asılmak için yunus eğittiğini ya da Yunanca bildiğini iddia etmesi ya da sırf hoşuna gitti diye uçuşa devam etmemesi gereken bayan kursiyerleri yalnız uçuşlu kursa çağırması gibi birçok mide bulandırıcı olayı yaşatmasına çok fazla ses çıkarıcak olucamki elimde bulunan ATPL-UPL-GPL-Yamaçparaşütü-Yelkenkanat-Serbest Paraşüt lisanslarına karşın bu kişi sayesinde Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı beni elinde Uçuş Öğretmeni olarak değerlendirmeyip garaj kadrosunda Şöför olarak görevlendirme yazısı göndermiştir. (An itibari ile planör ile uçamam için 3kg daha kilo kaybetmem lazım ) .

Elbette benim elimdeki onca lisansa rağmen beni bu şekilde değerlendirmeye çalışan bu kurumumuzda daha fazla çalışamayacağım kararımı alarak dün saat 15:30 itibari ile Avukatım aracılığı ile ihtarnamemi THK Genel Başkanlığı'na göndermiş bulunmaktayım.

Dün gelen görev değişikliği yazısını okurken çok yakın bir arkadaşımın mükemmel değerlendirmesini yaşamış oldum. "THK nın kaynakları değerlendirme kat sayısı negatif değerlerde" . Dolu dolu yaşadığım bu 7 yılda iyi kötü birçok arkadaş biriktirmiş olmak sanırım en büyük birikimim. Bütün bunlardan sonra daha güzel bir yerde iş bulabileceğim gerçeği olduğu için kendimi şanslı hissetmekle beraber THK geneline bir sinir ya da nefretim asla yoktur. Sinir nefret vb. duygularım yalnızca benim görev değişikliğim ile sivri dilimden kurtulmak isteyen sinsi yöneticilerimize mevcuttur.

Umarım hem Türk Hava Kurumu hem hakkımda hayırlı olur.

Yazımı okuyan herkese iyi günler dilerim."


©AirporrtHaber.com

Pilotu şoför yaptılar!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (96)

Rant ~ 10 ay önce
Demekki birilerinin paylasmak istemedigi bir durum var bu kurumda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bim ~ 10 ay önce
Posetten bim cikti derlerya iste burdada bim posetinden thk cikmis olmali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
merakli ~ 10 ay önce
Bu kadin kadinmi yoksa hic evlenmemis diyorlar da

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Imam ~ 10 ay önce
Tacizci muezzzinlerden sonra istismarci kadin kadin hocalar turedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000