09 Şubat 2017, Perşembe 16:31:22

Pilotlara iyi haber; O karar mahkemeden döndü

Güney Kore'de mahkeme, Asiana Havayolları'nın pilotlarının sakal bırakmasını yasaklayan genelgesinin yasal olmadığına hükmetti.
  • Haber basligini gorunce, nihayet yabanci pilotlarin isine son verilmis, THY de fetocu operasyonu baslamis.
  • Havacılık cahilleri. Bu sakal muhabbetinin arka planından haberiniz yok bari okuyun öğrenin. Yorumlarda bir arkadaşımız yazmış emergency descend durumunda kokpit ekibinin takmış olduğu oksijen maskeleri sakalsız yüzde sızdırmazlık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sakal tipine göre maske mi tasarlayacaklar. Adam 2 gün sonra Nasreddin hoca sakalıyla işe gelince nasıl çözeceksiniz?
  • tuzu kuru. Bütün kuşları halletmişler sıra leyleğe gelmiş.
  • Bu sakal muhabbeti bana tuvalet fircasini hatirlatti !!!

Güney Kore'de mahkeme, Asiana Havayolları'nın pilotlarının sakal bırakmasını yasaklayan genelgesinin yasal olmadığına hükmetti.

Yonhap ajansının haberine göre, Asiana Havayolları, sakal bıraktığı gerekçesiyle bir ay uçuş yapmasına izin verilmeyen pilot için yerel bir işçi komisyonu tarafından talep edilen tazminata ilişkin kararı mahkemeye götürdü.

Seul Yüksek Mahkemesi, havayollarının işçi komisyonunun kararına karşı açtığı davayı reddetti.

Mahkemeden yapılan açıklamada pilotların sakal bırakmasını yasaklamanın anayasayı ihlal etmek anlamına geldiğine dikkat çekildi.

Adı açıklanmayan pilot, bir daha sakal bırakmayacağına söz verdikten sonra 2014'de görevine geri dönmüş, 2015'te de konuyu işçi komisyonuna taşımıştı. Pilot, yabancı pilotların sakal bırakmasına izin verildiğini, yerel pilotlara aynı iznin verilmemesinin adil olmadığını ileri sürmüştü.

Havayolları yetkilileri, yabancı pilotlara diğer ülkelerin kültürlerine ve geleneklerine saygı göstermek için sakal bırakma izni verildiğini savunmuştu.

Davayı gören Seul İdari Mahkemesi, 2016'da uçuş operatörlerinin çalışanlarının dış görüşüne müdahale edebileceğine hükmederek Asiana Havayolları lehine karar vermişti. Dava daha sonra Yüksek Mahkemeye taşınmıştı.

Pilotlara iyi haber; O karar mahkemeden döndü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

TC ~ 2 yıl önce
Haber basligini gorunce, nihayet yabanci pilotlarin isine son verilmis, THY de fetocu operasyonu baslamis.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oksijen ~ 2 yıl önce
Havacılık cahilleri. Bu sakal muhabbetinin arka planından haberiniz yok bari okuyun öğrenin. Yorumlarda bir arkadaşımız yazmış emergency descend durumunda kokpit ekibinin takmış olduğu oksijen maskeleri sakalsız yüzde sızdırmazlık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sakal tipine göre maske mi tasarlayacaklar. Adam 2 gün sonra Nasreddin hoca sakalıyla işe gelince nasıl çözeceksiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adamların ~ 2 yıl önce
tuzu kuru. Bütün kuşları halletmişler sıra leyleğe gelmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MAHO AIR ~ 2 yıl önce
Bu sakal muhabbeti bana tuvalet fircasini hatirlatti !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000