02 Aralık 2017, Cumartesi 12:35:05

Pilotlar zammı aldı kriz çözüldü

American Airlines'ın bilgisayar sisteminden kaynaklanan problem nedeniyle 15000 seferde yetersiz mürettebat bulunduğu ortaya çıktı. Havayolu şirketi sorunu çözmek için pilotlara yüzde 150 zam yaptı
  • soz konusu maas zammi ile alakali bilginin kaynagini ogrenebilirmiyiz? ben herhangi baska bir yerde boyle bir bilgi bulamadim. tek bulabildigim 2015 yilinda 10 yillik yeni sozlesme uzerine verilen %7-8 arasindaki zamdir. "Pilots will receive raises of 7 to 8.7 percent depending on their seniority and what type of aircraft they fly. Flight attendants will receive pay raises of 4.2 to 6.5 percent depending on seniority. The raises could go into effect as early as May." Turkce editorun yaninda bir de Ingilizce beilen editor lazim. Gazetecilik haberi dogrulugunu da arastirmayi gerektirir diye dusunuyorum. BKZ: http://www.latimes.com/business/la-fi-american-airlines-raises-20170427-story.html
  • First Money We Happy
  • thk gökçen kapının önüne koydu bazı pilotları. geri kalan kağıttan kaplan pardon kedicikler miyav bile demeden %30 ücret indirimine imzayı şak diye çakıverdiler.
  • Kıskanç adam hasetsin haset.Sende pilot olsaydın,seni tutan mı oldu.Nesin bilmiyorum ama.Belli ki başkalarının gelirlerinde gözü olan ,fitneci,fesat birisin.

American Airlines tarafından aralık ayında gerçekleştirilecek yaklaşık 15 bin seferin, yetersiz mürettebat nedeniyle yapılamama riski taşıdığı açıklandı.

Pilotlar sendikası yetkilisi tarafından açıklanan bilgiye göre sorun, bir sistem hatası nedeniyle Aralık ayında fazla sayıda personele izin yazılmasından kaynaklanıyor.

APA sendikası temsilcisi Dennis Tajer durumdan etkilenecek uçuşların özellikle noel ve yılbaşı dönemine denk gelen 17 Aralık ve 31 Aralık tarihleri arasında yoğunlaştığını belirtti. American Airlines sözcüsü Matt Miller ise sıkıntı yaşanabilecek potansiyel sefer sayısına dahil bir yorumda bulunmasa da problemin zamanında çözülmesi ve hizmette kesintisi olmaması için çalışıldığını belirtti.

American Airlines yetkilileri sorunun bilgisayar sisteminden kaynaklandığını ve planlanan kimi seferlerde gerektiğinden fazla kabin görevlisinin göründüğünü ve sistemin bu nedenle bazı pilotların gelecek ay atandığı seferlerden düşüldüğünü ancak aslında böyle bir durumun olmadığı belirtildi.

Pilotlarla irtibata geçen American Airlines yetkilileri pilotların saatlik ücretlerine yüzde 150 zam yaparak aralık ayında yaşanacak sorunu çözme yoluna gitti.

Bloomberg'e göre Günde 6700 uçuş yapan ve dünyanın en yoğun taşıyıcısı olan American Airlines'ın özellikle Dallas Forth gibi ülkenin en büyük bağlantı noktası başta olmak üzere Boston, Miami, New York ve Philadelphia havayollarındaki seferlerinden bazılarında kaptan pilot veya yardımcı pilotun, hatta ikisinin birden dahi görülmediği belirtiliyor.

Yetkililer ise ayarlamaların yapıldığını ve bundan böyle seferlerin beklendiği gibi gerçekleşeceğini umuyor. 

Pilotlar zammı aldı kriz çözüldü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

bilginin kaynagi ~ 8 ay önce
soz konusu maas zammi ile alakali bilginin kaynagini ogrenebilirmiyiz? ben herhangi baska bir yerde boyle bir bilgi bulamadim. tek bulabildigim 2015 yilinda 10 yillik yeni sozlesme uzerine verilen %7-8 arasindaki zamdir. "Pilots will receive raises of 7 to 8.7 percent depending on their seniority and what type of aircraft they fly. Flight attendants will receive pay raises of 4.2 to 6.5 percent depending on seniority. The raises could go into effect as early as May." Turkce editorun yaninda bir de Ingilizce beilen editor lazim. Gazetecilik haberi dogrulugunu da arastirmayi gerektirir diye dusunuyorum. BKZ: http://www.latimes.com/business/la-fi-american-airlines-raises-20170427-story.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeah (: ~ 8 ay önce
First Money We Happy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cingöz ~ 8 ay önce
thk gökçen kapının önüne koydu bazı pilotları. geri kalan kağıttan kaplan pardon kedicikler miyav bile demeden %30 ücret indirimine imzayı şak diye çakıverdiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allright ~ 8 ay önce
Kıskanç adam hasetsin haset.Sende pilot olsaydın,seni tutan mı oldu.Nesin bilmiyorum ama.Belli ki başkalarının gelirlerinde gözü olan ,fitneci,fesat birisin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000