27 Nisan 2015, Pazartesi 09:55:06

PİLOTLAR PEGASUS’TAN BİR BİR KAÇIYOR

Yoğun uçuş temposu sebebiyle eleştirilen Pegasus Havayolları’ndan 7 kaptan, 3 ikinci pilot Tailwind Havayolları’na geçti.
  • Oncelikle insan ne olursa olsun isini s3vmeli.sonucta pilot olmak bir ayricaliktir.ve aldigi maas da hatiri sayilir bir paradir.her isin bir zorlugu stresi var.diyorsunuz ki.160 - 300 kisinin cani ona emanet.kardesim gunumuz ucaklari da cok komplike slstemlerle donatilmis.yerde daha fazla guvende degil kimse.ucak en guvenli yer neredeyse.kaldi ki sadece havacilikta yok fazla mesai yapmak.bu ulkede devlet daireleri disinda hemen hemen herkes fazla mesai yapiyor.ve parasini da alamiyor
  • Güvenlik çok önemli. Ucuz diye Pegasus'a binmeyin değerli arkadaşlar.
  • l kabin çok yorgun.guvenlik kimsenin umrunda değil. Artık ciddiyetin farkında olun
  • Pegasus kabin ekibi artık yıllardır yapılmayan zamlardan geçti. Insanlar yorgun.kimse uçmak istemiyor. Mutsuzluk artık ciddi boyutlarda sadece kokpit değil kabin içler acısı. Safety yerlerde hatta yok. Ama bu sabanci nin suçumu ? Hayır. .Sivil havacilik kanunları denen olay herşeye çok açık. Artık devletin buna müdahele edip ucaklarda CAN taşıdığını n farkına varmasi lazım. Mumkunmu? Tabi ucbes kaza ve bilumum tramva olduktan sonra.

Yoğun uçuş temposu sebebiyle eleştirilen Pegasus Havayolları’ndan 7 kaptan, 3 ikinci pilot Tailwind Havayolları’na geçti.

Türkiye’nin son dönemde en hızlı büyüyen havayolu konumundaki Pegasus’ta pilotların yoğun uçuş temposundan şikayetçi olduğu biliniyor. Yakın geçmişte çok sayıda Pegasus pilotu, başta THY olmak üzere farklı havayollarına geçerken pilotların her ay 110 saatlik üst limite yakın uçuş programının kopmalarda etkili olduğu belirtiliyor.

Pegasus’un uçuş programından şikayet eden pilotlardan bir bölümünün son adresi Tailwind oldu. Bir süre önce Pegasus’un eski yöneticilerinden Mete Batur’un Uçuş İşletme Başkanı olduğu Tailwind, 7 kaptan ve 3 ikinci pilotu Pegasus’tan transfer etti.

Pegasus’tan ayrılan pilotların, uçuş temposunun artık dayanılmaz hale geldiğini söylediklerini ve pilotların çözümü başka havayollarına geçmekte bulduklarını söyledikleri kaydedildi.

©AirportHaber Özel

PİLOTLAR PEGASUS’TAN BİR BİR KAÇIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (104)

mill ~ 3 yıl önce
Oncelikle insan ne olursa olsun isini s3vmeli.sonucta pilot olmak bir ayricaliktir.ve aldigi maas da hatiri sayilir bir paradir.her isin bir zorlugu stresi var.diyorsunuz ki.160 - 300 kisinin cani ona emanet.kardesim gunumuz ucaklari da cok komplike slstemlerle donatilmis.yerde daha fazla guvende degil kimse.ucak en guvenli yer neredeyse.kaldi ki sadece havacilikta yok fazla mesai yapmak.bu ulkede devlet daireleri disinda hemen hemen herkes fazla mesai yapiyor.ve parasini da alamiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Memur ~ 4 ay önce
Devlet dairelerinde sanki müthiş bir mesai aloyor insanlar.. Bir çok vardiyalı çalışana sabit mesai veriliyor. 8 5 çalışanda aynı parayı aloyor bizim gibi 12 24 çalışanda. Öle memurluk dediğin gibi değil
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Güvenlik çok önemli. Ucuz diye Pegasus'a binmeyin değerli arkadaşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 3 yıl önce
l kabin çok yorgun.guvenlik kimsenin umrunda değil. Artık ciddiyetin farkında olun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yetti ~ 3 yıl önce
Pegasus kabin ekibi artık yıllardır yapılmayan zamlardan geçti. Insanlar yorgun.kimse uçmak istemiyor. Mutsuzluk artık ciddi boyutlarda sadece kokpit değil kabin içler acısı. Safety yerlerde hatta yok. Ama bu sabanci nin suçumu ? Hayır. .Sivil havacilik kanunları denen olay herşeye çok açık. Artık devletin buna müdahele edip ucaklarda CAN taşıdığını n farkına varmasi lazım. Mumkunmu? Tabi ucbes kaza ve bilumum tramva olduktan sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000