12 Ağustos 2009, Çarşamba 16:06:53

PİLOTLAR KAZAN KALDIRDI

Fas Havayolları’nda pilotlar kazan kaldırdı. Pilotlar greve gidince 33 uçak yere indirildi. Şirket yetkilileri seferlerin aksamayacağını duyurdu.
  • Saadet zincirinin halkası olmuşsun. Fazla uçuştan, pazar uçuşundan cukkaları alıyorsun. Ne demeye nafakayı keseceksin ki. Bırakın yapsınlar, bırakın etsinler. Yediğin tabağa pislemeye ne gerek var. Benden sonrası tufan. Aman tatsızlık çıkmasın, şu tekneyi de alayım, sonra ne olursa olsun. Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi ne bela. Beni sokmayan yılan bin yaşasın. Babamın Tk.sı. İstediğimi uçururum. Ben ÖZEL şirketim yahu, hem de en özel şirket. Milli falan değilim, TMSF'ye bilem hesap vermem. Grevin "G"sini telaffuz edeni kapıya koyarım. Bak ....... Kaptana, orada burada sürünüyor. .. Bizde o şey yok. Grev olmaz.
  • yönetimdeki pilotlar (çoğunluğu asker) istemediği sürece olmaz. yabancıyı sivil türk pilotlara tercih ederler. koltuk sevdası, komutanlık aşkı...
  • Umarım bu grev Türkiye'de faaliyet gösteren yerli havayollarındaki türk pilotlarına da örnek olur...
  • Ne geri kafalılar ya,aç gezsin kardesim kendi vatandaşlarınız.demek oradada Türkiye deki gibi,kendi ülkelerinde yüzlerine bakılmayan yabancı pilotları doyurmak moda.Belki lise mezunudurlar :) Bizi örnek alsınlar biraz,bizim bayrak tasıyıcımızda Yunan kaptanımız bile varmış torpili ne sağlamsa artık.Onu THY ye getiren o büyük torpilli büyükler,güçleri yetiyosa Türkiye den bi kaptanı Yunan Olympic havayollarında işe soksunlarda görelim büyüklüklerini. (imkansız kelimesi bile yetersiz kalır,bir Türk pilot Yunan bayrak tasıyıcı firmasında hemde....) Bunlar daha iyi günleri Türk sivil havacılığının...

Fas Kraliyet Havayolları Royal Air Maroc’ta pilotlar greve gitti. Pilotların yüzde 95’i, yani 384’ü greve destek verme kararı aldı. Fas Pilotlar Derneği Başkanı Necib İbrahimi, “ Uçakların neredeyse tamamı yere indi. 33 uçak  ground edildi” dedi.

Royal Air Maroc yetkilileri ise, şirketin bütün hesaplamaları yaptığını uçuşların planlanan zamanlarda ve iyi bir şekilde devam edeceğine dair garanti verdi.

Pilotların, Maroc Havayolları yetkililerinden düşük ücretle çalışan yabancı pilotları işe almamalarını, önceliğin Faslı pilotlara verilmesini istediği ve bu yüzden greve gidildiği öne sürüldü.

Bu arada grevin üç gün süreceği ve bu grevden Türkiye uçuşlarının etkilenmeyeceği belirtildi.

PİLOTLAR KAZAN KALDIRDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
Saadet zincirinin halkası olmuşsun. Fazla uçuştan, pazar uçuşundan cukkaları alıyorsun. Ne demeye nafakayı keseceksin ki. Bırakın yapsınlar, bırakın etsinler. Yediğin tabağa pislemeye ne gerek var. Benden sonrası tufan. Aman tatsızlık çıkmasın, şu tekneyi de alayım, sonra ne olursa olsun. Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi ne bela. Beni sokmayan yılan bin yaşasın. Babamın Tk.sı. İstediğimi uçururum. Ben ÖZEL şirketim yahu, hem de en özel şirket. Milli falan değilim, TMSF'ye bilem hesap vermem. Grevin "G"sini telaffuz edeni kapıya koyarım. Bak ....... Kaptana, orada burada sürünüyor. .. Bizde o şey yok. Grev olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
yönetimdeki pilotlar (çoğunluğu asker) istemediği sürece olmaz. yabancıyı sivil türk pilotlara tercih ederler. koltuk sevdası, komutanlık aşkı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Umarım bu grev Türkiye'de faaliyet gösteren yerli havayollarındaki türk pilotlarına da örnek olur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ne geri kafalılar ya,aç gezsin kardesim kendi vatandaşlarınız.demek oradada Türkiye deki gibi,kendi ülkelerinde yüzlerine bakılmayan yabancı pilotları doyurmak moda.Belki lise mezunudurlar :) Bizi örnek alsınlar biraz,bizim bayrak tasıyıcımızda Yunan kaptanımız bile varmış torpili ne sağlamsa artık.Onu THY ye getiren o büyük torpilli büyükler,güçleri yetiyosa Türkiye den bi kaptanı Yunan Olympic havayollarında işe soksunlarda görelim büyüklüklerini. (imkansız kelimesi bile yetersiz kalır,bir Türk pilot Yunan bayrak tasıyıcı firmasında hemde....) Bunlar daha iyi günleri Türk sivil havacılığının...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000